Bu yazımızda Koçluk Nedir, Koçluk Eğitimi Nedir, Koçluk Eğitimi Ücretleri, Koçluk Eğitimi Konuları, Koçluk Eğitimi Ne İşe Yarar, Koçluk Eğitimi Nasıl Alınır, Koçluk Eğitimi Nereden Alınır gibi sorulara cevaplar bulabilecek ve genel olarak “Koçluk Eğitimi” hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

 

  Koçluk Nedir sorusu ile başlarsak, potansiyelinizi sonuca dönüştürmeniz için aldığınız desteklerin genel adıdır. Hepimizin bir çok şeyi başaracak gücü vardır. Ama nedense çok azımız bu gücü kullanmayı başarır. Bunun sebebi yine bizdedir. Yeterince motive değilizdir, inanmıyoruzdur, bahanelerimiz vardır, vazgeçeriz, engellerle,zorluklarla savaşırız, daha binlerce farklı eylem ile, gücümüzü hedefimize değil, engellerimiz ile boğuşurken harcarız. Koç bu durumlarda, potansiyelimizin ve hedefimizin önündeki engelleri, bilinçaltı süreçte farkına vardırarak, o engelleri aşmayı ve hedefimize ulaştırmayı sağlar.

Koçların yaptığı, sürece yargılamadan yaklaşarak, kişinin engellerini kendisinin farketmesini sağlayarak, başarıyı olağan kılmaktır.  Bir başka söylemle, “kişinin her ne olursa olsun engellerinden kurtulmasına rehberlik etmek” de diyebiliriz. Bir hedefiniz var ise, bir koç ile çalışmak bu hedefe ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

 

Koçluk Nedir konusuna baktık,peki Koçluk ne değildir?

 • Koçluk Terapistlik değildir.
 • Koçluk Hekimlik değildir.
 • Koçluk Öğretmenlik değildir.
 • Koçluk Mentörlük değildir.
 • Koçluk dert ortaklığı değildir.
 • Koç Abla-kardeş değildir.
 • Koç Arkadaş değildir.
 • Koç yandaş değildir.
 • Koç Yoldaş değildir
 • Koç denetmen değildir.
 • Koçluk Akıl hocalığı değildir
 • Koçluk Danışmanlık değildir.

 

 

  Koçluk Eğitimi Nedir ve Koçluk Eğitimi Ne İşe Yarar diye sorarsak eğer, Koçluk Eğitimi; Koçluk işini yapabilecek uzmanlar yetiştiren bir eğitimdir. Bu eğitim, farklı kurumlar ya da kişiler tarafından, 21 saatten yüzlerce saate kadar farklı eğitim varyasyonları görülmektedir. Uluslararası koçluk federasyonu koçluk ile ilgili standartları belirlerken 60 saatlik bir eğitimin uygun olduğunu söylemiştir. 2013 yılında Resmi Gazetede yayımlanan Koçluk mesleği ile ilgili, standartlarda da 60 saatlik bir eğitimin yeterli olduğu söylenmiştir.

Biz bu kriterleri değerlendirerek 60 saatlik uygulamalı bir eğitimin en uygun eğitim olduğunu kararlaştırdık ve yıllardır bu yönde eğitimler vermekteyiz.

Eğitim sürecinde, uygulama ve  mentör, öğrenmeniz için çok büyük öneme sahiptir.

9 yılı aşkın süredir kesintisiz verdiğimiz bu eğitimler ile, şimdiye kadar 900 ün üzerinde kişi, meslek sahibi oldu. Katılımcılarımızın tamamından %100 memnuniyet aldığımız bu eğitime katılarak, siz de geleceğiniz için harika bir adım atabilirsiniz.

 

  Koçluk Eğitimi Nasıl Alınır ve Koçluk Eğitimi Nereden Alınır sorularına ise cevaben ,İyi bir Koç olabilmeniz için, ortalama 60 saatlik bir eğitim almanız, ve bol bol uygulama yapmanız gerekmektedir. Uygulama yapmadan, Koç olmak, Doktorlar dizisini izleyerek, doktorluk yapmak gibi bir durumu ortaya çıkarmaktadır.9 yılı aşkın süredir verdiğimiz eğitimlerdeki tespitlerimiz ile her eğitimi bir öncekinden iyi bir hale getirmekteyiz. İyi bir Koç olabilmeniz için, eğitim zamana yayılmalı, bol bol uygulama yapılmalı, herhangi bir stres içermemeli, rahat olmalı, süre baskısı olmamalı, uygulamalı olmalı ve sizi heyecanlandırmalıdır. Bütün bunlardan da önce size dokunmalıdır. Potansiyelim bünyesinde bu eğitime katılan 800 kişinin %100 memnun kalmasının belki de en büyük sebebi budur.9 yılı aşkın süredir kesintisiz verdiğimiz bu eğitimler ile, şimdiye kadar 800 ün üzerinde kişi, meslek sahibi oldu. Katılımcılarımızın tamamından %100 memnuniyet aldığımız bu eğitime katılarak, siz de geleceğiniz için harika bir adım atabilirsiniz.

 

  Koçluk Eğitimi Konuları ve Koçluk Eğitimi Ücretleri hakkında güncel bilgi için aşağıdaki linklerimizde ve whatsapp bağlantımızda uzmanlarımız size bilgi vermek için hazır beklemektedir.

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

     

SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.