Sık sorulan sorular

Cevaplanmasını istediğiniz soruları, sayfanın altındaki forma yazarsanız, en kısa zamanda soruları cevaplayacak, hem sizin hem de diğer ziyaretçilerimizin bilgilenmesini sağlayacağız.

Online eğitim nedir?

Kullanıcıların, internet aracılığı ile, uzaktan katıldıkları eğitimlere genel olarak online eğitim denir.

Online eğitim türleri nelerdir?

Online eğitimleri dört ana başlıkta tanımlayabiliriz.

Video eğitimler: Eğitimin video kaydı, sistemde bulunur. Katılımcılar, diledikleri zaman bu videoları izlerler.

Sunum eğitimler: Video eğitimler gibi, eğitimin sunumu ve videolar, kayıtlıdır. Dilediğiniz zaman bu eğitimleri alır ve varsa sistemde bulunan testleri çözerek eğitimi tamamlarsınız.

Yarı etkileşimli canlı sınıf eğitimleri: Eğitim yada seminer, belirlenen zamanda başlar, bütün katılımcılar, sadece izlerler. Eğitmene soruları yazarak iletebilirler.

Canlı video konferans eğitimler: Kurumumuzun en çok tercih ettiği eğitim modelidir. Eğitim belirlenen zamanda yapılır. Bütün katılımcılar, kamera ve mikrofonlarını açarak eğitime katılırlar. Yüz yüze sınıf eğitiminde yapılan her şey yapılabilmektedir. Özellikle etkileşim gerektiren eğitimlerde bu eğitim modelini tercih etmekteyiz.

Canlı eğitimler nasıl olmaktadır?

Bütün öğrenciler ve eğitmenler, gürültüsüz bir ortamda, kameralarını ve mikrofonlarını açarak video konferans şeklinde eğitime girerler. Bu sayede yüz yüze eğitim yapmış oluruz.

Eğitim zamanını kaçırırsam ne olur?

Eğitime kaydolduğunuzda, eğitime kadar olan süre içinde 3 gün kala, 1 gün kala ve 1 saat kala 3 SMS ve mail hatırlatması alırsınız. Buna rağmen başka bir işinizden dolayı eğitimi kaçırırsanız, aynı eğitimin sonraki bir sınıfında telafi edersiniz.

İnternet bağlantı hızım önemli mi?

İnternet bağlantı hızınız veri aktarımı açısından önemli, ancak kullandığımız program sayesinde, çok düşük bağlantı hızında bile sorun yaşamazsınız. Eğitime kaydolmadan önce internet hızınızın yeterli olup olmadığını test etmek isterseniz, bu konduda destek verebiliriz.

Eğitimler Kaydoluyor mu?

Eğitimlerimizi, değerlendirme ve geribildirim için kısa süreliğine kaydediyor sonra siliyoruz.

Eğitmene soru sorabiliyor muyum?

Yüz yüze sınıf eğitiminden farksız bir eğitim verdiğimizden, her türlü sorunuzu ders esnasında eğitmene sorabileceksiniz.

Online eğitime dilediğim zamanda girebiliyor muyum?

Online sınıf eğitimleri verdiğimizden ve eğitim canlı olduğundan, eğitim zamanında eğitimde olmanız gerekmektedir.

Sınıflarda etkileşim oluyor mu?

Yüz yüze eğitimde olan her şeyi, teknoloji sayesinde online sınıflarımızda sağlayabiliyoruz.

Eğitime hangi cihazla ile girebilirim?

Eğitime İnternet bağlantısı olan, Bilgisayar, Tablet, Cep telefonu gibi bütün cihazlardan girebilirsiniz.

Eğitim esnasında telefon gelirse ne olur?

Cep telefonunuzdan eğitime girdiniz ve telefonunuz çaldı. Eğitim sınıfıda bir kaç saniyelik kesinti yaşarsınız. Telefonunuzu kısa sürede meşgule alır yada kısa süreli konuşursanız, bir kayıp yaşamazsınız.

Eğitimde uygulamaları nasıl  yapıyorsunuz?

Yüz yüze eğitimdeki gibi, uygulamaları yapabiliyoruz.

Nasıl bir ortamda eğitime girmeliyim?

Gürültüsüz, aydınlık ve sizi rahatsız edecek fazla unsurun olmadığı bir ortam eğitimi alma kalitenizi artıracaktır. Ancak mecburi durumlarda, dilediğiniz her yerden, kulağınızda bir kulaklık olmak şartı ile eğitimi izleyebilirsiniz. Gürültülü bir ortamdaysanız, sizin mikrofonunuz eğitmen tarafından kapatılır ve size çok fazla söz verilmez.

Sertifikamı nasıl alabilirim?

Eğitimin tamamlandığında, sertifikanız PDF formatında otomatik olarak oluşturulur. Mail ile size (Kurumsal eğitimlerde ve İK, yada Yöneticinize) iletilir.

Sertifikanızı, basılı ve ıslak imzalı olarak almak isterseniz, Kargo ve Sertifika basım ücretini ödemeniz gerekir.

Canlı Eğitime nasıl girebilirim?

Eğitimlerimizi “Zoom Clod meetings” uygulaması aracılığıyla yapmaktayız. Buraya tıklayarak, nasıl gireceğinizi görebilirsiniz. 

PoPARA nedir?

Potansiyelim Para demektir. Potansiyelim.com’daki Cüzdan uygulamasıdır. Değişik görevlerden ve sitemize yapmış olduğumuz katkılardan, PoPARA kazanırsınız ve bu PoPARA’ları eğitim almada kullanırsınız. 1 PoPARA 1TL değerinde eğitimde kullanılır.

Referans kampanyası nedir?

Potansiyelim.com ailesi olarak, tüm katılımcılarımızı ailemizin birer üyesi olarak görüyoruz. Sizlerin de aynı şekilde görebilmesi için, referans kampanyası düzenledik. Referans kampanyamızdan kazandığınız PoPARA’ları, eğitim alımında kullanabilirsiniz.

PoPARA ile nasıl eğitim alırım?

Biriktirdiğiniz PoPARA’larınızı dilediğiniz, eğitimi alımken kullanabilirsiniz. Eğitim bedelinin en fazla %50’sine kadar PoPARA kullanabilirsiniz. Eğitim alacağınızda, canlı destek kanalından, “PoPARA”larınızı, kupona çevirmemizi talep edersiniz. PoPARA’nız değerinde sizin adınıza kupon oluşturulur ve kupon kodunuz, sizinle paylaşılır. Kupon kodunuz ile, indirimli olarak alışverişinizi yapabilirsiniz.

0 yorum var "Sık sorulan sorular"

Yorum yap

top
Bütün hakları saklıdır.