Sık Sorulan Sorular

Seminerler Hakkında

Seminerler, uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen, kısa, bilgi verici online toplantılardır.
Uzun yıllardır, her perşembe 21:00'de seminerler düzenliyoruz. Her hafta bu seminerleri tekrar ettiğimiz gibi, Uzun soluklu eğitimlerimiz öncesi, daha çok seminer yapıyoruz.
Seminerlerde 10 TL karşılığında, dijital sertifika alabilirsiniz
Kurumsal WhatsApp Hattımıza (0850 500 2000) Seminer abonesi olmak istediğinizi yazarsanız, her seminer öncesi, WhatsApp kanalıyla bilgilendirmelerimizi alabilirsiniz.

Üyelik Hakkında

Herhangi bir ücret ödemeden, Web sitemize üye olabilir, seminerlerimizden ve ücretsiz etkinliklerimizden yararlanabilirsiniz.
Üyelikten çıkmak istediğinizde, sitemize girerek, profil sayfanızdan, tüm verilenizi silebilirsiniz.
Bilgilerinizin tamamı KVKK'nın belirlediği sınırlar dahilinde güvende tutulur. İlgili kişilerle (mesela Eğitim alacağınız Eğitmen ile) gerektiği kadarı paylaşılır. Daha Özel bir durumunuz ya da hassasiyetiniz var ise, bildirmeniz dahilinde, ilave tedbirler alınır.
Konu ile ilgili Kurumlara özel çözümler üretiyoruz. Çoğunluka, Kurumlar, eğitime katılacak, kişi, listesini, mail ve telefonlarını bizimle paylaşır. Üyelik işlemleri tarafımızdan gerçekleştirilir. Kullanıcılar, maillerine gelen linke tıklayarak, üyelik bilgilerine ulaşabilirler.

Eğitmenlik Hakkında

Alanında uzman, iyi ve geniş referanslara sahip eğitimenler ile çalışmayı istiyoruz. Bir pazaryeri olduğumuzdan, bütün pazaryerleri gibi, değerlendirme ve geri bildirimler sayesinde, eğitmen ve eğitimlerin devamını açıp, açmama kararı veriyoruz.
Bir eğitmen başvurusu geldiğinde, eğitim içerikleri, referansları ve eğitim konusundaki deneyimlerini incceleriz. Eğitmenin kademeli olarak, küçük kitlelere eğitimler açmasını sağlarız.
Yeni Eğiticinin eğitimlerinde, online eğitim ile ilgili, ihtiyacınız olan her bilgi mevcuttur. Kurumumuzdan yada, geçeri bir kurumdan (uygulamalı) eğitim alarak, konuya hakim olabilirsiniz.

Ön Kayıt Sistemi Hakkında

Çok sayıda kursumuz olduğu için, hepsini her ay karma sınıflarda açma şansımız olmuyor. Kurs taleplerini belirlemek ve kurs tarihini beklemeyi avantajlı hale getirmek için, Ön kayıt sistemini hayata geçirdik.
Ön kayıt için ödeyeceğiniz ücret, Toplam Eğitim ücretinin sadece %10'udur
6 kişinin ön kayıt yaptığı kursu, eğitim takvimimize açıyor ve en geç 30 günlük bir süre içinde başlatıyoruz.  Bekleme sürenize göre de size indirim sağlıyoruz.
Ön kayıt ile kaydolduğunuz kursu 1 ay içinde sınıf açmayı, 2 ay içinde de eğitime başlamayı taahhüt ediyoruz. Ön kayıt yaptığınız eğitimden %10 indirim kazanırsınız.
2 Ay içinde Ön kayıt olduğunuz kurs açılmaz ise, ödediğiniz ücreti kesintisiz alabileceğiniz gibi, başka bir kursta 2 katı değerinde kullanabilirsiniz.
Ödediğiniz Ön kayıt ücretini, dilediğiniz eğitimde kullanabilirsiniz.
Ödediğiniz ön kayıt ücreti yanmaz, dilediğiniz eğitimde kullanabilirsiniz.
Ön Kayıt olduğunuz eğitimde, fiyat avantajlı olursunuz. Eğitim fiyatı artarsa, siz kaydolduğunuz zamanki fiyattan ödemeyi tamamlarsınız. Eğitimin fiyatı düşerse, indirimli fiyattan ödeme yaparsınız.

Karma Eğitimler Hakkında

Kullanıcıların, internet aracılığı ile, uzaktan katıldıkları eğitimlere genel olarak online eğitim denir.
Her ne kadar bazıları online olmasa da, Online eğitimleri dört ana başlıkta tanımlayabiliriz. Video eğitimler: Eğitimin video kaydı, sistemde bulunur. Katılımcılar, diledikleri zaman bu videoları izlerler. Sunum eğitimler: Video eğitimler gibi, eğitimin sunumu ve videolar, kayıtlıdır. Dilediğiniz zaman bu eğitimleri alır ve varsa sistemde bulunan testleri çözerek eğitimi tamamlarsınız. Yarı etkileşimli canlı sınıf eğitimleri: Eğitim yada seminer, belirlenen zamanda başlar, bütün katılımcılar, sadece izlerler. Eğitmene soruları yazarak iletebilirler. Tam Etkileşimli video konferans eğitimler: Kurumumuzun en çok tercih ettiği eğitim modelidir. Eğitim belirlenen zamanda yapılır. Bütün katılımcılar, kamera ve mikrofonlarını açarak eğitime katılırlar. Yüz yüze sınıf eğitiminde yapılan her şey yapılabilmektedir. Özellikle etkileşim gerektiren eğitimlerde bu eğitim modelini tercih etmekteyiz.
Bütün öğrenciler ve eğitmenler, gürültüsüz bir ortamda, kameralarını ve mikrofonlarını açarak video konferans şeklinde eğitime girerler. Bu sayede yüz yüze eğitim yapmış oluruz.
Eğitime kaydolduğunuzda, eğitime kadar olan süre içinde 3 gün kala, 1 gün kala ve 1 saat kala 3 SMS ve mail hatırlatması alırsınız. Buna rağmen başka bir işinizden dolayı eğitimi kaçırırsanız, aynı eğitimin sonraki bir sınıfında telafi edersiniz.
İnternet bağlantı hızınız veri aktarımı açısından önemli, ancak kullandığımız program sayesinde, çok düşük bağlantı hızında bile sorun yaşamazsınız. Eğitime kaydolmadan önce internet hızınızın yeterli olup olmadığını test etmek isterseniz, bu konduda destek verebiliriz
Eğitimlerimizi, değerlendirme ve geribildirim için kısa süreliğine kaydediyor sonra siliyoruz.
Yüz yüze sınıf eğitiminden farksız bir eğitim verdiğimizden, her türlü sorunuzu ders esnasında eğitmene sorabileceksiniz.
Online sınıf eğitimleri verdiğimizden ve eğitim canlı olduğundan, eğitim zamanında eğitimde olmanız gerekmektedir.
Yüz yüze eğitimde olan her şeyi, teknoloji sayesinde online sınıflarımızda sağlayabiliyoruz.
Eğitime İnternet bağlantısı olan, Bilgisayar, Tablet, Cep telefonu gibi bütün cihazlardan girebilirsiniz.
Cep telefonunuzdan eğitime girdiniz ve telefonunuz çaldı. Eğitim sınıfıda bir kaç saniyelik kesinti yaşarsınız. Telefonunuzu kısa sürede meşgule alır yada kısa süreli konuşursanız, bir kayıp yaşamazsınız.
Yüz yüze eğitimdeki gibi, uygulamaları yapabiliyoruz.
Gürültüsüz, aydınlık ve sizi rahatsız edecek fazla unsurun olmadığı bir ortam eğitimi alma kalitenizi artıracaktır. Ancak mecburi durumlarda, dilediğiniz her yerden, kulağınızda bir kulaklık olmak şartı ile eğitimi izleyebilirsiniz. Gürültülü bir ortamdaysanız, sizin mikrofonunuz eğitmen tarafından kapatılır ve size çok fazla söz verilmez.
Eğitimin tamamlandığında, sertifikanız PDF formatında otomatik olarak oluşturulur. Mail ile size (Kurumsal eğitimlerde ve İK, yada Yöneticinize) iletilir. Sertifikanızı, basılı ve ıslak imzalı olarak almak isterseniz, Kargo ve Sertifika basım ücretini ödemeniz gerekir.
Eğitimlerimizi "Zoom cloud meetings" uygulaması aracılığıyla yapmaktayız. Dilerseniz uygulamadan dilerseniz, tarayıcınızdan eğitimlerimize bir tık ile girebilirsini

Kurumsal Eğitimler Hakkında

Bütün eğitimlerimizi, kurumunuza ya da belirleyeceğiniz kitleye kapalı sınıf oluşturabiliriz.
Eğitimlerimizde, eğitimin etkileşim ve uygulama ihtiyaçları hesaplanarak, sınıf kapasitesini belirleriz. Bu kapasiteleri geçmemeye özen gösteririz. Kapalı gruplarda, bu durum, kurumun ya da grubun ihtiyacına ve beklentisine göre değişiklik gösterebilir.
Web sitemizde olmayan bir eğitim ihtiyacınız için, eğitmen ağımız ile ile iletişime geçerek, en kısa sürede, ilgili eğitimi tedarik ederiz.
Potansiyeim.com bünyesindeki eğitmenlerimizin hepsi hem online hem yüz yüze eğitimler vermektedir. Yüz yüze eğitim talepleri için Kurumsal Eğitim departmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.
Kurumunuzun ya da grubunuzun ihtiyaçları doğrultusunda, kapalı sınıf eğitimleri için, eğitim süresi, eğitmenin onayı ile, değiştirilebilmektedir.
Kapalı sınıflarda, eğitmenlerin müsaitlik durumuna göre, dilediğiniz saatlerde eğitim verebiliyoruz.
Kapalı grup eğitimlerinde, eğitim öncesi Pre-test eğitim sonrası da po-test yaparız. Sonuçları rapor olarak kurumlara sunarız.
Kurumsal eğitim departmanımızla, çalışanlarınızın ihtiyaçlarına yönelik, doğru eğitimleri almaları için planlamanıza rehberlik ediyoruz.
İhtiyaçlarınız doğrultusunda, aynı ekrandan, birden fazla katılımcının, eğitime girmesi uygun olabilmektedir.
Eğitim ihtiyaçlarınızın belirlenmesinde kullandığımız testler olmala beraber, Eğitim departmanımızın ihtiyaç belirleme görüşmeleri olmaktadır. Bu konuda Kurumsal eğitim departmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.