“Ne En Güçlü Olan Tür Hayatta Kalır, Ne de En Zeki Olan.

Değişime En Çok Adapte Olabilendir, Hayatta Kalan!”

YOLCULUĞUMUZ

2002-2006 yılları arası çok fazla eğitim aldık. Aldığımız eğitimlerde, sorgulamalarımız, mükemmeli arayışımız ve eğitimlerin yeterli olmadığı konularındaki kaygılarımız bizleri, profesyonel olarak bu işi yapmaya itti. 

2006 yılında İstanbul Bakırköy’de 4 eğitmen arkadaşın bir araya gelmesiyle Kıvılcım Akademi’yi kurduk.  5 yıl boyunca başarılı bir şekilde yüz yüze eğitimler verdik. O yıllarda moda eğitim modeli olarak, Otellerde ve büyük salonlarda aynı anda onlarca kişiye eğitimler verdik. 2011 yılında radikal bir karar ile Kıvılcım Akademiyi kapatarak, Kişisel Gelişim Online’ı Kurduk. 

Yüz yüze eğitimlerde yeteri kadar uygulama yaptıramadığımızı, bu yüden eğitim kalitemizi belirli bir düzeyin üzerine çıkaramadığımızı farkettik. Eğitimleri iyileştirme çabalarımız internetin ve akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile, geleceğin online eğitimde olduğunu düşünerek Online uygulamalı eğitimler vermek amacı ile 12.12.2011 tarihinde kurulduk. 

O yıllarda online eğitim kavramı sadece ülkemiz için değil, dünya için bile çok bilinmeyenli bir denklemdi. İyi örnekler yoktu. Teknoloji yetersizdi. Örneğin Günümüzde kullandığımız canlı sınıf yazılımında şu an olan saniyenin onda biri kadar olan bekleme süresi o zamanki teknoloji ile 8 saniye civarındaydı. Siz konuşunca sesiniz karşı tarafa 8 saniye gecikmeli gidebiliyordu. Bu da etkileşimli eğitimleri zorlaştırıyordu. En zoru bu problem olmak üzere, binerce problemi çözerek, problem çözme kaslarımızı geliştirdik. 

İşimizin komik tarafı ise,  yıllarda online eğitimi anlatırken, “canlı bir sınıfa gireceksiniz”, “herkes herkesi görecek” dediğimiz zaman, “Zeki Müren’de bizi görecek mi?” geyiğini her gün onlarca defa duyuyorduk. 

İlk yıllarımızda Önce Koçluk eğitimi olmak üzere, 3-4 eğitmen ile, sadece bir düzine eğitimi çok başarılı bir şekilde verdik. 2016 yılında, müşterilerimiz neden kurumsal eğitimler vermiyorsunuz? sorusunu sordu ve Kurumsal Eğitimleri de Portföyümüze katarak büyüme yolculuğuna girdik. 

Kurumsal eğitimleri de verebilmek için kadromuzu büyüttük. Her geçen gün eğitim sayımız, memnuniyetimiz ve eğitmen sayımız büyüdü. 

Büyüyorduk ancak, hak ettimiz başarıları gerçekleştiremiyor, beğeni ile orantılı olarak büyüyemiyorduk. Bu durum da bizi yeni sorgulamalar yapmamızı sağladı. 

2019 yılında, Sorgulamalarımız ve Özellikle Silikon Vadisinde isim yapmış kişilerden aldığımız danışmanlıklar neticesinde radikal bir kara ile yüklenici değil de aracı olarak hak ettiğimiz yere geleceğimizi anladık. Bilgi ve deneyimimizi daha geniş kitlelere ulaştırmak için bir akademimizi kapatarak pazaryeri yaklaşımı ile bir platforma dönüştük.  

1 Ocak 2020’de, Kişisel Gelişim Online’a ait her ne varsa sonlandırarak Potansiyelim online eğitim platformunu hayata geçirdik. 

Çok iyi olduğumuz nokta 20.000 saatin üzerinde online eğitim vermiş olmamız, ve online eğtimin yükselişte olmasıydı. Bunun üzerine bir de pandemi ortaya çıkınca, bizim son yıllarda yaptığımız tüm yatırımlar işe yaradı. Online eğitimi içine sindirmiş bir kurum olarak, hizmet kalitemiz ile öne çıktık ve pandeminin ilk aylarından beri her ay daha fazla kişinin gerçek eğitim ile tanışmasını sağlıyoruz. 

2022 yılında ortalama aylık 8.000 kişiye ulaşan hizmetlerimizin, 2023 sonunda aylık en az 20.000 kişiye ulaşmasını hedefliyoruz. 

Eylül 2021 de yeni bir eğitim yaklaşımı ile, yeni platformumuzu hayata geçireceğiz. bu platformumuzla hedefimiz, Potansiyelim’de olan aylık 20.000 kişi sayısını, 250.000 e çıkarmaktır.

Bizi izlemeye devam edin. Hatta Ailemizin bir parçası olun. 

Biz en güçlü ya da en zeki değiliz. Ancak değişime adapte omak hatta değişime katkı sağlamak bizim sevdamız. 

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.