Hakkımızda

2005 Yılında Kıvılcım Akademi’de yolculuğumuza başladık. Dört Eğitmen arkadaş, yüz yüze çok sayıda eğitimler verdik. Yaşam Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Kuantum, Hipnoz ve NLP eğitimlerimizle binlerce kişiye ulaştık. Yüz yüze verdiğimiz eğitimlerin verimliliğini artırmak için arayışlar ve denemelerde bulunduk. Bu sadece bizim değil, tüm eğitimlerin sorunu idi. 2011 yılında, Eğitim kalitesini artırmak için interneti kullanmanın gerekliliğini anladık. Online eğitimleri verebilmek için, aynı yıl Kişisel Gelişim Online adı ile, dünyanın ilk online sınıf eğitimi veren kurumu olduk. Bu faaliyetimizi 8 yıl başarılı bir şekilde sürdürdükten sonra, bir adım daha ileriye gitmek gerektiğini anladık. Paylaşım ekonomisi ve Pazar yeri mantığını birleştiren POTANSİYELİM.COM  u hayata geçirdik.

Potansiyelim.com olarak, temel işlevimiz: Eğitmenler ile katılımcılar arasında köprü olmak. Bunu yaparken, kullanıcıların, yani Eğitim alanların, yüksek standartlarda eğitimleri en iyi şekilde alması için ortamları hazırlamaktır. Tam bir pazar yeri mantığı ile hareket ederek, her zaman kullanıcı tarafında pozitif ayrımcı olmaya çalışacağız. Değerlendirmeleri kullanılar yaparak, eğitim kalitesininin yüksek olmasına özen göstereceğiz.

Eğitim ve değişim, bir kuruma ve insana en çok değer katan, hedeflerine giden yolda, potansiyellerini kullanmalarına en çok yardımcı olan kavramların başında gelmektedir. Bunun farkında olan, bireylerin ve kurumların, değerli zamanlarını kaybetmeden, en kısa sürede, en yüksek faydayı almaları için elimizden geleni yapıyoruz.  Verimliliği yüksek tutmak için, butik sınıflarda, yüksek etkileşimli ve uygulamalı eğitimler veriyoruz..

 

Kurucumuzun Mesajı:

İnternetin gelişmesi ve yayılmasıyla, eğitimin, sınıflardan çıkarak, ceplere gireceğini yıllar önce anlayan ve naçizane geleceği gören bir eğitim kurumuyuz. 2011 yılında kurulduk. Bu alanda hizmet üreten Ülkemizin ilk eğitim kurumuyuz.

Geçtiğimiz 9 yıl içinde 20.000 saatin üzerinde online canlı sınıf eğitimi vererek, bu alanda ulaşılması zor bir rekora imza attık. Her eğitimimizde, eğitim kalitemizi ölçümleyerek, daha iyi nasıl olurdu? Sorusuna cevaplar arayarak, her gün kendimizi daha da geliştirmeye çalışıyoruz.

Gelişmiş ölçme ve değerlendirme tekniklerimiz sayesinde, eğitimlerimizin tamamının, yüz yüze eğitimlerde bir tam günde verilen eğitimlere göre 3,2 kat daha verimli olduğunu ispatladık.

Online eğitim bizim ana uğraşımız!

Pandemi öncesinde de online eğitimler veriyorduk, her şey normale döndüğünde de online eğitimler vereceğiz. Kaydolacağınız eğitimlerde, eğitmenin yetkinliği kadar, eğitenin online eğitim yetkinliğine de dikkat etmenizi öneririz.

Online eğitim ciddi bir iştir!

Potansiyelim.com olarak, alanlarında deneyimli, 50 den fazla eğitmen ile çalışıyoruz. 9 yılda biriktirdiğimiz tüm deneyimi, Eğitmenlerimizle de paylaşarak, yüz yüze eğitimlerden çok daha başarılı online eğitimleri değerli birey ve kurumlar ile buluşturuyoruz.

Deneyimimiz güvencemizdir.

Süleyman Akay

Eğitim ve gelişim, bireyler ve kurumların potansiyellerini gerçeğe dönüştürmeleri için, en değerli kaynakların başında geliyor. Eğitim ve çalışmalarımızın, kısa sürede, yüksek fayda sağlaması için, butik sınıflarda, uygulamalı eğitimler veriyoruz. Bu yüzden online eğitimler içinde en ucuz değiliz. Bununla beraber, verimlilik, fayda, öğrenme, değişim, başarı ve şeffaflıkta, iyiyiz. En iyi olmak için gece gündüz çalışıyoruz.

Vizyonumuz

Dünyanın en popüler uzaktan eğitim pazar yeri olmak.

Misyonumuz

Biz bir pazar yeriyiz. Hizmet verdiğimiz taraflara göre misyonumuzu üçe ayırmamız doğru olacaktır.

Bireyler için Misyonumuz: En güncel eğitimleri, en uygun maliyetle, canlı sınıflarda dünyanın her yerine ulaştırarak, sürdürülebilir gelişim modeli oluşturmalarına katkı sağlamak.

Eğitmenler için Misyonumuz: Pazarlama, satış, tahsilat, organizasyon gibi işleri eğitmenler adına yaparak; asıl işleri olan eğitime odaklanmaları ve bu sayede daha özgür, güncel ve verimli olmalarına katkı sağlamak.

Kurumlar için Misyonumuz: Her kademede çalışanların ihtiyaç duydukları bütün eğitimleri tek bir çatı altında, yüzlerce eğitmen ile, mesai saatleri içinde ya da dışında, keyifli bir şekilde almalarını sağlamak.

Değer Önerimiz:

Öğrenme yaşayan bir süreçtir. Sadece bilgiyi alarak öğrenemeyiz. Potansiyelim ekibi olarak biz, her katılımcımızın, ihtiyacı olanı, öğrenmesi, hazmetmesi, sorgulaması, uygulaması ve bunun sonunda, kalıcı hafızaya aktarmasını (davranış değişikliğine dönüşmesini) önemsiyoruz. Bunu yapabilmek için, her eğitimde kendimizi güncellediğimiz gibi, eğitimleri hazmedilebilecek miktarlarda, zamana yayarak veriyoruz. Bunun yanında, koşulsuz telafi imkanımız ile, öğrenmenin önündeki, engelleri kaldırıyoruz.