Profesyonel Koçluk Programı

Bu eğitimde ve bütün eğitimlerde büz üçüncü seviyede öğrenmeniz için özenle çalışıyoruz. Bilmek, içselleştirmek ve davranışa dönüştürmek. Bütün eğitimler gibi biz de koçluk bilgisini veriyoruz. Bir çok eğitim kurumundan farkımız ise, İçselleştirmek için uygulamanız gerekir. Bu yüzden biz uygulamalı, butik eğitimler veriyoruz. Tekrarlayarak da davranışa dönüştürürsünüz. Bu açıdan bakınca, biz size, koçluğu öğretmiyor, Koç olma yolculuğunuza rehberlik ediyoruz.

Kullanıcı Avatar
(10 Geri bildirim)

Günümüzdeki mesleklerin yarısı 30 sene önce yoktu. Futuristlere göre yakın bir gelecekte şu an popüler olan mesleklerin de çoğu yok olacak. İnanılmaz bir dönüşüm içindeyiz. Profesyonel Koçluk Eğitimi alarak bu dönüşüme ayak uyduranlar çok daha az emekle diledikleri yerlere gelecektir. Değişime direnenler ise maalesef oldukları yerde sayıyor gibi görünse de her şey hareket ettiği için geride kalacaktır.

Koçluk mesleği dünyada yaklaşık 40 yıldır, ülkemizde ise 20 yıldır uygulanmaktadır. 2013 yılında Resmi Gazete’de yayımlanarak standartları belli bir meslek onayını da almıştır.

Koçluk, kişinin potansiyelini doğru bir şekilde kullanmasına yardımcı olduğundan, dönüşümde en çok ihtiyaç duyulan hizmetlerden birisi durumundadır.

Bugün Koçluk hizmetinden faydalanan hemen herkes, koçluğun getirdiği farkındalık ile her alanda daha başarılı olmaktadırlar.

Profesyonel Koçluk Eğitimi’nde ilk gün güzel, peki ya eğitimi tamamlayanlar ne diyor?

Katılımcılarının tamamının yüzünün güldüğünü, beklediklerinden çok daha fazlasını aldıkları, kaç eğitim biliyorsunuz? 9 yıldır başarıyla uyguladığımız program binlerce kişinin hayatını değiştirdi. Sıra size geldi mi?, ne dersiniz?

Ücretsiz Test imkanı:

Koçluk eğitimleri ve koçluk mesleği hakkında, eminim ki kafanızda onlarca farklı soru vardır. Bu sorulara cevap bulmak, eğitim yöntemimiz hakkında bilgi vermek ve koçluk ile ilgili hemen her soruya cevap bulmak için, Koçluk Eğitimi Tanıtım toplantıları yapıyoruz.  Tamamen ücretsiz olan bu toplantıya katılmak için, numaranızı bırakın.

Koçluk Nedir?

Koçluk, potansiyelinizi sonuca dönüştürmeniz için aldığınız desteklerin genel adıdır. Hepimizin bir çok şeyi başaracak gücü bulunmaktadır. Ancak çok az kişi bunu başarır. Bunun sebebi de biziz. Yeteri kadar motive değiliz, olmuyoruz, inanmıyoruz, her zaman bahanelerimiz var ve bu yüzden vazgeçer ve yeldeğirmenleri ile savaşırız. Daha binlerce farklı eylem ile gücümüzü hedefimize gitmek için değil, engellerimiz ile boğuşurken harcarız. Profesyonel Koçluk Eğitimi alanlar, potansiyelimizi kullanmamızın engellerini, bilinçaltı sürecinde fark ettirerek, o engelleri aşmamıza ve hedefimize ulaşmamızı sağlar.

Stanford Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre, Koçluk hizmeti alan firmalar koçluğun getirdiği farkındalık ile koçluğa ödedikleri bedelin en az 6-7 kat fazlasını kazanmaktadırlar. 

Hedeflere Ulaşmada Bilinçaltının Rolü

Yine Stanford Üniversitesinde yapılan araştırmalar sonucu, davranışlarımızın %94’ünü bilinçaltımızın yönlendirdiği tespit edilmiştir. Yani davranışlarımızın sadece %6’sını bilinçli olarak yapıyoruz. Bu da Koçluğu inanılmaz değerli bir hale getirmektedir.

Nasıl mı?

Bilinci ve bilinçaltını bir teknede kürek çeken iki kişiye benzetebiliriz. İkisinin hedefi aynı olmazsa bir o yana bir bu yana gider geliriz. Gücümüzü hedefimize ulaşmak için değil, kendi içimizdeki çekişmede harcarız. Başarısızlıkların temel sebebi budur. İç çekişmelerimiz. Başarısızlığı birilerinin sırtına yükleyip kendimizi rahatlatırız. Hayatı boyunca birilerini suçlayan tanıdıklarınız vardır. Dikkat edin onlar hep kurbandır. Birileri özellikle onların önüne engeller çıkarırlar.

Peki, Bilincimiz ve Bilinçaltımız birlikte aynı hedefe kürek çekse nasıl bir performans sergileriz?

Büyük başarılarınızı bir gözden geçirin, bu başarıların arkasında bilinç ve bilinçaltının aynı hedefi istediğini göreceksiniz.

Hedeflerimizi koyarken bilincimizi yani mantığımızı kullanırız. Bu hedefler bilinçaltının hedefleri haline gelmezse ya da bilinçaltının bu konuda başka hedefleri var ise hedefimize ulaşmakta çok zorlanırız. Üstelik ulaşsak bile içimizdeki sabotajcı yani mantığımız mevcut durumu sabote edecektir

Koçluk ne değildir?

 • Koçluk Terapistlik değildir.
 • Koçluk Akıl Hocalığı değildir
 • Koçluk Danışmanlık değildir.
 • Koçluk Hekimlik değildir.
 • Koçluk Öğretmenlik değildir.
 • Koçluk Mentörlük değildir.
 • Koçluk Dert Ortaklığı değildir.
 • Koç Abla – Kardeş değildir.
 • Koç Arkadaş değildir.
 • Koç Yandaş değildir.
 • Koç Yoldaş değildir
 • Koç Denetmen değildir.

2011den beri kesintisiz verdiğimiz bu eğitimler ile şimdiye kadar 900’ün üzerinde kişi meslek sahibi oldu. Katılımcılarımızın tamamından %100 memnuniyet aldığımız bu eğitime katılarak siz de geleceğiniz için harika bir adım atabilirsiniz.

Neden online eğitimi ve “Potansiyelim.com’u ” tercih etmelisiniz?

İyi bir Koç olabilmeniz için, ortalama 60 saatlik bir eğitim almanız ve bol bol uygulama yapmanız gerekir.

İyi bir Koç olabilmeniz için eğitim zamana yayılmalı, bol bol uygulama yapılmalı, herhangi bir stres içermemeli, rahat olmalı, süre baskısı olmamalı, dilediğiniz kadar tekrar şansınız olmalı ve sizi heyecanlandırmalıdır. Bütün bunlardan da önce size dokunmalıdır. Bu eğitime katılan 900 kişinin %100 memnun kalmasının belki de en büyük sebebi budur.

Profesyonel Koçluk Eğitimi’mizde Neler Bulacaksınız?

1-İyi bir Yaşam Koçu olabilmeniz için kendi bilinçaltınız ile iletişimin çok ileri seviyede olması gerekir. Biz bunun için size bir Mentör tayin ediyoruz. Mentörünüz sizin uzmanlaşma sürecinizde her sorunuzu cevaplayacak, size her alanda destek olacak ve bildiklerini aktaracak.

2- İyi bir Yaşam Koçu olmak istiyorsanız sadece teorik eğitimle bu mümkün değildir. Biz eğitimimizde ilk günden itibaren uygulamalar yapmanızı ve edindiğiniz bilgiyi uygulayarak uzmanlaşmanızı sağlıyoruz.

3- İyi bir Profesyonel Koçluk Eğitimi alabilmeniz için, eğitimin bilinçaltı sürecinde kanıksanması gerekmektedir. Günde 8 saatlik eğitimlerle bu çok zor olabilmektedir. Neden derseniz, bilgi tam hazmedilmeden bir üst seviye bilgi verdiğimizde bilginin kabulü ve hazmedilmesi zor olmaktadır. Biz bu yüzden haftada en fazla 10 saatlik eğitimler vererek bu süreci etkin kullanmanızı ve müdahale gerekirse kolaylıkla müdahale edebilmeyi sağlıyoruz.

4- Özellikle büyük şehirlerde ulaşım, trafik, konaklama gibi düşünceler beynimizi meşgul ettiğinden öğrencilerin eğitime konsantre olması zor olmaktadır. Yeteri kadar konsantre olunmadan alınan eğitimlerin amacına ulaşması zor olmaktadır. Biz online eğitimlerimizde akşamları ve evinizde huzurlu bir ortamda eğitimi almanızı sağladığımızdan tam bir öğrenme gerçekleşmektedir. Akşam eğitimlerimizde  öğrenme işleminden hemen sonra uyumanızı isteyerek öğrenmenin bilinçaltı düzeyde gerçekleşmesini kolaylaştırıyoruz.

Sertifika :

Profesyonel koçluk eğitimimiz sonunda, Hem yaşam koçluğu dalları (İlişki, kariyer, yönetici) Hem de öğrenci koçluğu konusunda, yeterli eğitim düzeyine ulaşmanızı sağlıyoruz. Eğitimin sonunda da Hem Yaşam Koçluğu Hem de Eğitim Koçluğu sertifikası veriyoruz. Arzu eden katılımcılarımıza, Üniversite onaylı sertifika verme imkanımız da bulunmaktadır.

Eğitim Tekrarı:

Kurum politikası olarak, herhangi bir sebepten, eğitimimize katılamadığınız günleri, başka sınıflarda telafi yapma imkanı sunuyoruz.

Eğitim Yönergeleri

 1. Online eğitimlerimiz, uzaktan canlı sınıf ortamında yapılır
 2. Aldığınız eğitimlerin, gerçek etkiyi yaratabilmesi için, sınıflarımız 15 kişi ile sınırlıdır.
 3. Eğitimlerimize, aydınılık ve gürültüsüz bir ortamda, girmenizi öneririz.
 4. Bütün eğitimlerimizde, kaçırdığınız kısımlar için, telafi imkanı sunarız
 5. Eğitim sonunda Dijital sertifikanız mail ile, ıslak imzalı sertifikan kargo ile gönderilir.
 6. Kurumlara veya gruplara özel, kapalı ya da yüz yüze sınıflar için, “Kurumsal Eğitim Çözümleri” sayfamızı inceleyiniz.

Sizi bilgilendirmemizi ister misiniz?

Koçluk Eğitimlerimizin, Günleri, Kampanyaları ve Eğitim ile ilgili gelişmelerden sizi haberdar etmenizi isterseniz, Aşağıdaki kısmı doldurunuz.

Course Curriculum

Time: 10 weeks
Müfredat boş

ABOUT INSTRUCTOR

1970 yılında Konya'da Doğdum. Memur bir babanın çocuğuyum. Bu sayede Anadolu'da küçük ilçelerde harika insanlarla yaşama fırsatı buldum. Üniversite eğitimim sonrası 8 yıl ticari gemilerde çalıştım. Kaptanlık yaptığım yıllarda gezdiğim ülkelerde, değişik kültürleri ve davranışları analiz etme şansına sahip oldum. 2002 Yılında Kaptanlık Mesleğimi bıraktım ve öncelikle kendimde gördüğüm birçok eksiklikleri giderebilmek adına kişisel gelişim eğitimleri almaya başladım. NLP ile başlayan serüvenim, sonrasında Koçluk, Hipnoz, Kuantum ile devam etti ve hala bir taraftan devam etmektedir. Sadece kendimdeki eksiklikleri gidermek için başladığım kişisel gelişim eğitimleri sırasında, sanırım farklı kültürleri ve davranışları tanımam, analitik düşünceyi bilinçaltı davranış modellerinde de uygulamam sayesinde sivrildim ve bu işi profesyonel olarak yapmaya karar verdim. Rahmetli Sakıp Sabancı'dan duyduğum "Ya yaptığın işi seveceksin, ya da sevdiğin işi yapacaksın"​ sözü benim beylik sözümdür. Bu sözü o kadar benimsemiş olmalıyım ki, yaptığım her işi aşk ile yaptım ve yapmaya devam ediyorum. Teknolojiyi ve gelişmeleri yakından takip etmekteyim. 2011 senesinde Kişisel Gelişim Online'yi kurdum. O yıllarda bütün meslektaşlarım, online eğitimlerin mümkün olmadığını, söylediler durdular. Ben bildiğimi okudum. Webinar eğitimlerinin ve video üzerinden eğitimlerin, birçok sebepten dolayı, yetersiz olduğunu anlayarak, video konferans kullanarak, tam bir sınıf eğitimleri vererek, 30 dan fazla ülkede binlerce kişiye ulaşma şansım oldu. Geçtiğimiz yıllarda, hizmet verdiğimiz bir çok kurumun, almış oldukları kurum içi eğitimlerin hedeflerine ulaşmakta yeterli olmadığını görerek, farklı bir hale getirmeye karar verdik. Bu eğitimleri, Koçluk NLP, Kuantum ve Hipnoz gibi Kişisel gelişim teknikleri ile destekleyerek özel eğitimler yarattık. Bu eğitimler sayesinde, insanlar sıkılmadan, eğlenerek bilinçaltı öğrenmeler gerçekleştirip, işlediğimiz konuları hayatlarına geçirmektedirler. Eğitim sevdalısı bir koç olarak, gelişim ve değişim yaratmayan eğitimlerin modasının geçtiğini ve bizim gibi profesyonellerin dokundukları her insana br katkı sağlamaları gerektiğini düşünüyorum. İstanbul'da yaşıyorum, evli ve 3 çocuk babasıyım.

Yorumları

Ortalama Puanı

5
10 ratings

Ayrıntılı Değerlendirme

5 yıldız
6
4 yıldız
0
3 yıldız
0
2 yıldız
0
1 yıldız
0
 • Kendimize yapabilecegimiz en guzel yatirim. 

  Hicbir karsilasma tesaduf degildir. tesaduf gibi gorunen karsilasmalar,yolu sordugumuz herhangi biri, hafifce carptigimiz insan… hepsi herhangi bir fiziksel, zihinsel , ruhsal yada duygusal bir olayin tetikleyicisi olur ve hic bilmedigimiz yada hayal edemeyecegimiz durumlari yasarken buluruz kendimizi, tipki Suleyman Beyle karsilasmamiz gibi. uzun zaman sonra ilk kez bu kadar heyecanlandigimi hissettim ve “kendime bu iyiligi yapmaliyim” dedim, biz degisirsek dunyanin degisecegi gercegini unutarak. kendi yolumu bulabilmeyi hayal ederken,baskalarinin rotalarini belirlemesine katkida bulunuyor olmanin hissi tarif edilemez. sanirim bu egitimi alan herkesin ortak fikri: kendimize yapabilecegimiz en guzel yatirim. bu uzun yolda dogru ve guvenilir bir yol arkadasiyla ilerliyor olduguma inancim tam. tum ilginiz, samimiyetiniz ve desteginiz icin cok tesekkurler.

 • Herkesin önce kendisine faydalı olması adına bu eğitimi alması gerektiğini düşünüyorum

  Tesadüf diye bir şeye inanmıyorum.Çünkü Kişisel Gelişim Online ve Süleyman Akay hocamızla tanışmam da yine bir eğitimci arkadaşımın tavsiyesi üzerine gelişti. Öncelikle eğitimi aldığımızda gerçekten ne kadar faydalı ve yanlış tanıtılmış olduğunu görebileceğimiz bir meslek… Meslek olarak icra edilmese bile herkesin önce kendisine faydalı olması adına bu eğitimi alması gerektiğini düşünüyorum. Aldığım bu koçluk eğitimi bilgileri doğrultusunda önce kendimin ve çevremdeki bireylerin güçlü yanlarını , değerlerini , sağlıklı-sağlıksız kişiliklerinin ve ilişkilerinin farkına varılmasını ve en önemlisi de insanları yargısız dinlemeyi öğretiyor.Sadece kısa süreli bir eğitim olarak düşünmeyin, çok güzel arkadaşlıkların ve her zaman her konuda yardım alabileceğiniz bir eğitim kazanıyorsunuz…

 • Kendimin farkındayım ,başkalarının farkındalıklarına katkıdayım ….

  Koçluk eğitimi almaya karar verdiğimde nereden başlayacağımı ,ne yapacağımı bilmediğim bir durumda internet sitelerinden araştırma yaparken Süleyman Bey ile tanıştım .Koçlukla ilgili bir kitap bile okumamışken ,ne olduğu konusunda çokta emin değilken hayatımı değiştirecek kişi ile tanıştım . Zihnimin soru işaretlerine cevap bulduğum ,başkalarının soru işaretlerinin cevaplarını kendisinin bulmasını sağladığım harika bir dönemdeyim . Kendimin farkındayım ,başkalarının farkındalıklarına katkıdayım …. Ben bu yolculukta hem kendi iç dünyama keşfe çıktım hemde başkalarının keşiflerine yoldaş oldum .. Henüz çok yeni ,henüz çok tazeyim …Süleyman Bey’den öğrenecek çok şeyim var ,araştırmaya ,öğrenmeye ve gelişmeye devam … Kendinize yaptığınız en güzel yatırım ..

 • Dünyam değişti.

  Kızım bu sene 12. sınıf. Kendisi TIP okumayı çok istiyor. Geçtiğimiz yıllarda, çok sayıda özel ders aldırdım. 3 yıldır Koçluk da aldırıyordum. Kızımın saçı stresten çok fazla dökülüyordu. Ne yapacağımı bilmez bir haldeydim. Araştırken okulların açılma döneminde eğitiminizi gördüm. Koçluk aldırmıştım ya, en azından ne yapıldığını bileyim diye bu eğitime kaydoldum. Dünyam değişti. Birincisi, koçluk hizmeti adı alttında aldığımı sandığım hizmetin koçluk ile alakası yokmuş. Çok sayıda kişiden koçluk aldık ama hiç biri koçluk yapmamış, öğretmenlik yapmış. İkincisi, Sırf kızımla ilileneyim diye iki sene önce emekli olmuştum. Kızımla daha fazla vakit geçirmek çok iyi ancak, çoğu davranışımın kızımı negatif etkilediğini anladım. Üçüncüsü Ben ve Babası, Kendimizi aydın insanlarız diyerek, hep yönlendirmişiz. Yönlendirmenin ne kadar yanlış olduğunu ve tam tersi etki yaptığını anladım. Dördüncüsü, Kızıma sevdirmek için yaptığım hemen her yönlendirmenin yanlış olduğunu anladım. Buraya çok fazla madde yazabilirim. İçimdeki duyguları anlatmanın bir yolu olsaydı keşke. Çok teşekkür ederim Süleyman Akay. Çok teşekkür ederim Kişisel Gelişim Online

 • Profesyonel Koçluk için bol uygulamalı

  Süleyman Hocam'ın eğitim yöntemine önce şüpheli yaklaşmıştım ancak bu eğitimden sonra kesinlikle çok beğendim. Hele ki ilk derste sigara bıraktıran koçluk seansı beni çok etkiledi. Ardından da güzel bir ekip ve, çok çeşitli koçluk seansı uygulamaları ile çok iyi bir eğitim aldık. Şu an her tanıdığıma tavsiye ediyorum. Koç olmak istemeyenlere de koçluk almalarını tavsiye ediyorum. "Hayatınızı kesinlikle olumlu yönde değiştirecek" diyorum. Çok teşekkür ediyorum.

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir