Eğitim başlangıcı: 1 Haziran 2020

Pazartesi, Çarşamba ve Cuma 22:00-23:30 arası (10 hafta)

Profesyonel Koçluk Eğitimi başlamasına :
Gün
Saat
Dakika
Saniye

 

Hayatınızı değiştirebilecek kadar güçlü olan bu eğitimimizi, ücretsiz test etmek ister misiniz?

Günümüzdeki mesleklerin yarısı 30 sene önce yoktu. Futuristlere göre yakın bir gelecekte şu an popüler olan mesleklerin de çoğu yok olacak. İnanılmaz bir dönüşüm içindeyiz. Profesyonel Koçluk Eğitimi alarak bu dönüşüme ayak uyduranlar çok daha az emekle diledikleri yerlere gelecektir. Değişime direnenler ise maalesef oldukları yerde sayıyor gibi görünse de her şey hareket ettiği için geride kalacaktır.

Koçluk mesleği dünyada yaklaşık 40 yıldır, ülkemizde ise 20 yıldır uygulanmaktadır. 2013 yılında Resmi Gazete’de yayımlanarak standartları belli bir meslek onayını da almıştır.

Koçluk, kişinin potansiyelini doğru bir şekilde kullanmasına yardımcı olduğundan, dönüşümde en çok ihtiyaç duyulan hizmetlerden birisi durumundadır.

Bugün Koçluk hizmetinden faydalanan hemen herkes, koçluğun getirdiği farkındalık ile her alanda daha başarılı olmaktadırlar.

Profesyonel Koçluk Eğitimi’nde ilk gün güzel, peki ya eğitimi tamamlayanlar ne diyor?

Katılımcılarının tamamının yüzünün güldüğünü, beklediklerinden çok daha fazlasını aldıkları, kaç eğitim biliyorsunuz? 9 yıldır başarıyla uyguladığımız program binlerce kişinin hayatını değiştirdi. Sıra size geldi mi, ne dersiniz?

Koçluk Nedir?

Koçluk, potansiyelinizi sonuca dönüştürmeniz için aldığınız desteklerin genel adıdır. Hepimizin bir çok şeyi başaracak gücü bulunmaktadır. Ancak çok az kişi bunu başarır. Bunun sebebi de biziz. Yeteri kadar motive değiliz, olmuyoruz, inanmıyoruz, her zaman bahanelerimiz var ve bu yüzden vazgeçer ve yeldeğirmenleri ile savaşırız. Daha binlerce farklı eylem ile gücümüzü hedefimize gitmek için değil, engellerimiz ile boğuşurken harcarız. Profesyonel Koçluk Eğitimi alanlar, potansiyelimizi kullanmamızın engellerini, bilinçaltı sürecinde fark ettirerek, o engelleri aşmamıza ve hedefimize ulaşmamızı sağlar.

Koçluğu anlatmak hiç kolay bir şey değil. Bu bir ressamın resmi nasıl yaptığı, şairin şiiri nasıl yazdığını anlatması kadar zordur. Koçların yaptığı, sürece yargısız yaklaşarak, kişinin engellerini kendisinin farketmesini sağlayıp başarıyı olağan kılmaktır.  Bir başka söylemle “kişinin her ne olursa olsun engellerinden kurtulmasına rehberlik etmek” de diyebiliriz. Bir hedefiniz var ise bir koç ile çalışmak bu hedefe ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

Stanford Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre, Koçluk hizmeti alan firmalar koçluğun getirdiği farkındalık ile koçluğa ödedikleri bedelin en az 6-7 kat fazlasını kazanmaktadırlar. 

İş hayatından başka bir veri ise;

Yöneticilerin şirket çalışanlarından aldıkları verim %82 iken sadece bir aylık koçluk hizmeti sonrası bu rakam %117’ye çıkmıştır.

Bu kadar kısa sürede bu kadar çözüm bulacak ikinci bir yöntem olduğunu sanmıyorum. Eğer hızlı olmak istiyorsanız mutlaka profesyonel koçluk eğitimi ile tanışın!

Hedeflere Ulaşmada Bilinçaltının Rolü

Yine Stanford Üniversitesinde yapılan araştırmalar sonucu, davranışlarımızın %94’ünü bilinçaltımızın yönlendirdiği tespit edilmiştir. Yani davranışlarımızın sadece %6’sını bilinçli olarak yapıyoruz. Bu da Koçluğu inanılmaz değerli bir hale getirmektedir.

Nasıl mı?

Bilinci ve bilinçaltını bir teknede kürek çeken iki kişiye benzetebiliriz. İkisinin hedefi aynı olmazsa bir o yana bir bu yana gider geliriz. Gücümüzü hedefimize ulaşmak için değil, kendi içimizdeki çekişmede harcarız. Başarısızlıkların temel sebebi budur. İç çekişmelerimiz. Başarısızlığı birilerinin sırtına yükleyip kendimizi rahatlatırız. Hayatı boyunca birilerini suçlayan tanıdıklarınız vardır. Dikkat edin onlar hep kurbandır. Birileri özellikle onların önüne engeller çıkarırlar.

Peki, Bilincimiz ve Bilinçaltımız birlikte aynı hedefe kürek çekse nasıl bir performans sergileriz?

Büyük başarılarınızı bir gözden geçirin, bu başarıların arkasında bilinç ve bilinçaltının aynı hedefi istediğini göreceksiniz.

Hedeflerimizi koyarken bilincimizi yani mantığımızı kullanırız. Bu hedefler bilinçaltının hedefleri haline gelmezse ya da bilinçaltının bu konuda başka hedefleri var ise hedefimize ulaşmakta çok zorlanırız. Üstelik ulaşsak bile içimizdeki sabotajcı yani mantığımız mevcut durumu sabote edecektir

Koçluk ne değildir?

 • Koçluk Terapistlik değildir.
 • Koçluk Akıl Hocalığı değildir
 • Koçluk Danışmanlık değildir.
 • Koçluk Hekimlik değildir.
 • Koçluk Öğretmenlik değildir.
 • Koçluk Mentörlük değildir.
 • Koçluk Dert Ortaklığı değildir.
 • Koç Abla – Kardeş değildir.
 • Koç Arkadaş değildir.
 • Koç Yandaş değildir.
 • Koç Yoldaş değildir
 • Koç Denetmen değildir.

2011den beri kesintisiz verdiğimiz bu eğitimler ile şimdiye kadar 900’ün üzerinde kişi meslek sahibi oldu. Katılımcılarımızın tamamından %100 memnuniyet aldığımız bu eğitime katılarak siz de geleceğiniz için harika bir adım atabilirsiniz.

Neden online eğitimi ve “Potansiyelim.com’u ” tercih etmelisiniz?

İyi bir Koç olabilmeniz için, ortalama 60 saatlik bir eğitim almanız ve bol bol uygulama yapmanız gerekir. Uygulama yapmadan Koç olmak, Doktorlar dizisini izleyerek doktorluk yapmaya çalışmak gibidir. 9 yılı aşkın süredir verdiğimiz eğitimlerdeki tespitlerimiz ile her eğitimi bir öncekinden iyi bir hale getirmekteyiz.

İyi bir Koç olabilmeniz için eğitim zamana yayılmalı, bol bol uygulama yapılmalı, herhangi bir stres içermemeli, rahat olmalı, süre baskısı olmamalı, dilediğiniz kadar tekrar şansınız olmalı ve sizi heyecanlandırmalıdır. Bütün bunlardan da önce size dokunmalıdır. Bu eğitime katılan 800 kişinin %100 memnun kalmasının belki de en büyük sebebi budur.

Profesyonel Koçluk Eğitimi’mizde Neler Bulacaksınız?

1-İyi bir Yaşam Koçu olabilmeniz için kendi bilinçaltınız ile iletişimin çok ileri seviyede olması gerekir. Biz bunun için size bir Mentör tayin ediyoruz. Mentörünüz sizin uzmanlaşma sürecinizde her sorunuzu cevaplayacak, size her alanda destek olacak ve bildiklerini aktaracak.

2- İyi bir Yaşam Koçu olmak istiyorsanız sadece teorik eğitimle bu mümkün değildir. Biz eğitimimizde ilk günden itibaren uygulamalar yapmanızı ve edindiğiniz bilgiyi uygulayarak uzmanlaşmanızı sağlıyoruz.

3- İyi bir Profesyonel Koçluk Eğitimi alabilmeniz için, eğitimin bilinçaltı sürecinde kanıksanması gerekmektedir. Günde 8 saatlik eğitimlerle bu çok zor olabilmektedir. Neden derseniz, bilgi tam hazmedilmeden bir üst seviye bilgi verdiğimizde bilginin kabulü ve hazmedilmesi zor olmaktadır. Biz bu yüzden haftada en fazla 10 saatlik eğitimler vererek bu süreci etkin kullanmanızı ve müdahale gerekirse kolaylıkla müdahale edebilmeyi sağlıyoruz.

4- Özellikle büyük şehirlerde ulaşım, trafik, konaklama gibi düşünceler beynimizi meşgul ettiğinden öğrencilerin eğitime konsantre olması zor olmaktadır. Yeteri kadar konsantre olunmadan alınan eğitimlerin amacına ulaşması zor olmaktadır. Biz online eğitimlerimizde akşamları ve evinizde huzurlu bir ortamda eğitimi almanızı sağladığımızdan tam bir öğrenme gerçekleşmektedir. Akşam eğitimlerimizde  öğrenme işleminden hemen sonra uyumanızı isteyerek öğrenmenin bilinçaltı düzeyde gerçekleşmesini kolaylaştırıyoruz.

Sertifika :

Profesyonel koçluk eğitimimiz sonunda, Hem yaşam koçluğu dalları (İlişki, kariyer, yönetici) Hem de öğrenci koçluğu konusunda, yeterli eğitim düzeyine ulaşmanızı sağlıyoruz. Eğitimin sonunda da Hem Yaşam Koçluğu Hem de Eğitim Koçluğu sertifikası veriyoruz. Arzu eden katılımcılarımıza, Üniversite onaylı sertifika verme imkanımız da bulunmaktadır.

Eğitim Tekrarı:

Kurum politikası olarak, herhangi bir sebepten, eğitimimize katılamadığınız günleri, başka sınıflarda telafi yapma imkanı sunuyoruz.

Ücretsiz test imkanı:

Ülkemizdeki en başarılı koçluk programını verdiğimizden eminiz. Tamamen şeffaf bir şekilde, ne alacağınızı, hangi seviyeye çıkacağınızı bilmeniz için, hiç bir eğitimde bulamayacağınız, eğitimi test etme imkanı sunuyoruz. Aşağıdaki formu doldurarak, eğitimimizin bir gününe konuk olabilirsiniz.

Ders Konuları

Koçluğun tanımı
Koçluk nedir/ne değildir?
Kimlere koçluk yapılır/kimlere yapılmaz?
Koçluğun etkisi
Koçlukta temel kurallar
Koçluk ilişkisi
Etkili geribildirim
Bilinçaltını tanıma
Uyum ve ahenk
Empatik dinleme
Doğru sorular sormanın önemi
Örnek koçluk uygulamaları
Koçlukta engeller ve bunların aşılması
Hedef belirleme
Hedefin basamakları
Değerlerin ortaya çıkarılması
Önceliklerin belirlenmesi
Vizyon/Misyon kavramları
Çevresel faktörlerin hedefe etkisi
Hedefle ilgili stratejilerin planlanması
İçsel ve dışsal kaynaklar
Eylem planının oluşturulması
Güçlü sorular
Koçlukta kullanılan faydalı sorulara örnekler
Hipnotik Dil kalıpları
Koçlukta dili etkin kullanma
Hedef koçluk
Kariyere koçluk
Eğitime koçluk
ilişkiye koçluk
Meslek olarak koçluk
Koçluk ve diğer meslekler
Koçluk sınavına hazırlık
Koçluk işini kurmak
Huzura koçluk

Eğitim Değerlendirmeleri

5

5
10 değerlendirme
 • 5 Yıldız10
 • 4 Yıldız0
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. Büyük bir mutluluk

  5

  3 aydır profesyonel olarak koçluk yapmaya başladım. Özellikle bu ay aldığım geri dönüşümler ve koçluk yaptığım kişilerdeki değişim beni çok mutlu ediyor. Koçlukla insanlara sağladığım katkı çok tatmn edici ve keyifli. 7 ay önce derste söylediklerinizi bir bir hissetmeye ve yaşamaya başladım. Yakında NLP ve kuantum eğitimlerinde olacağım. Heyecanla bekliyorum.

 2. Profesyonel Koçluk için bol uygulamalı

  5

  Süleyman Hocam’ın eğitim yöntemine önce şüpheli yaklaşmıştım ancak bu eğitimden sonra kesinlikle çok beğendim. Hele ki ilk derste sigara bıraktıran koçluk seansı beni çok etkiledi. Ardından da güzel bir ekip ve, çok çeşitli koçluk seansı uygulamaları ile çok iyi bir eğitim aldık. Şu an her tanıdığıma tavsiye ediyorum. Koç olmak istemeyenlere de koçluk almalarını tavsiye ediyorum. “Hayatınızı kesinlikle olumlu yönde değiştirecek” diyorum. Çok teşekkür ediyorum.

 3. Gelişimim sürüyor:)

  5

  Kuantum atölyesinden sonra oldum sanmıştım. Meğer daha gidecek çok yolum varmış. Artık öğrencilerime çok daha fazla faydalıyım. Mesleğime daha da aşık oldum. Koçluk harika birşeymiş. Çok sordum, çok sorguladım, çok yordum. Sağolun varolun!

 4. Çok başarılı

  5

  Konforlu kaliteli ve faydalı

 5. hayatıma tuttuğunuz fener sayesinde aydınlanmaya başladım.

  5

  Koçluk eğitimine çok fazla beklentiyle başlamamıştım açıkçası ,sertifika olsun , ilerde lazım olur diye giriştim. Eşim sana ne katacak ki şeklinde yorumlar bile yaptı, nede olsa yıllardır yöneticilik yapıyorum. Daha eğitimin 3.haftasındayız, hayatımın ilk farkındalığını kızıma koçluk denemesi yaparken yaşadım ve fark ettim ki ben yıllardır kızıma öğüt vermekten başka bir şey yapmamışım. Onu hiç dinlemiyormuşum mesela, devamlı ona, hayattan, karşısına çıkacak insanlardan, doğru yollardan, anlayacağınız başının etini yemişim. Kızıma kızım fark etmeden koçluk yapmaya başladım o gün ,inanır mısınız 3 saat susmadı, anlattı da anlattı, ne çok şey biriktirmiş meğer içinde, canım kızım benim ya diye düşündüm. Hedeflerinden, arkadaşlarından, hangi liseye gitmek istediğinden, evde neden devamlı hiçbir şey yapmak istememesinden bahsetti, bizim çok sabırsız olduğumuzu söyledi, aslında biz de o kadar sabırlıyız sanıyoruz ki, nasıl sabırsızlıklar yapıldığını düşünüyorsun dedim, benden bir şey istiyorsunuz, o an ne yaptığımı sormuyorsunuz, yapıp yapmak istemediğimi sormuyorsunuz, yine de “Tamam geliyorum “diyorum, daha 10 saniye olmadan hadi Nehir diyorsunuz, arka arkaya devamlı bu şekilde oluyor ,ben de artık bir şey söylemekten sıkıldım, susuyorum dedi. Şok oldum ve neler yaptığımızın farkına vardım ve almış olduğum eğitimin ben de yaratmış olduğu ve yarattığı farkındalık için müteşekkir oldum. Eşime de işte sadece çocuklarımıza davranışımızın bile farkında olduğumuzu sağladığı için bu eğitim paha biçilemez dedim.
  Size çok teşekkür ediyorum Süleyman Hocam, çok sağolun, hayatıma tuttuğunuz fener sayesinde aydınlanmaya başladım.

 6. Harika bir eğitim

  5

  Koçluk eğitimi almak isteyen kişilere farkındalık olması açısından yorum yapmam gerektiğini düşündüm. Ben daha 4 haftadır koçluk eğitimi almama rağmen çok ciddi farkındalıklar yaşayıp hayatımda uygulamaya başladım ve aynı grupta eğitim aldığımız arkadaşlarımızla da paylaşıp cok ciddi ilerleme kaybettiğimizi düşünüyorum. Koçluk eğitimine başlamadan önce ; hayatımı renk olarak düşünürsem tek bir renk görüyordum daha dördüncü haftada renkler sadece ana renkler de kalmadı ara renkleri görmeye başladım . Kişisel gelişim alanında farkli eğitimler almış olmama rağmen koçluk eğitiminde kendimi buldum ilerlemek istediğim yolun bu yol olduğunu farkettim. Daha eğitimimin yarısina bile gelmeden koçluk yapabilmenin verdiği keyifi yasadim . Karşımda ki insanın hedef edindiginde ki heycanını gözlerinde görmek , sesinde hissetmek paha biçilemez .Düşünmeden denemelisiniz.

 7. Dünyam değişti.

  5

  Kızım bu sene 12. sınıf. Kendisi TIP okumayı çok istiyor. Geçtiğimiz yıllarda, çok sayıda özel ders aldırdım. 3 yıldır Koçluk da aldırıyordum. Kızımın saçı stresten çok fazla dökülüyordu. Ne yapacağımı bilmez bir haldeydim. Araştırken okulların açılma döneminde eğitiminizi gördüm. Koçluk aldırmıştım ya, en azından ne yapıldığını bileyim diye bu eğitime kaydoldum.

  Dünyam değişti.

  Birincisi, koçluk hizmeti adı alttında aldığımı sandığım hizmetin koçluk ile alakası yokmuş. Çok sayıda kişiden koçluk aldık ama hiç biri koçluk yapmamış, öğretmenlik yapmış.

  İkincisi, Sırf kızımla ilileneyim diye iki sene önce emekli olmuştum. Kızımla daha fazla vakit geçirmek çok iyi ancak, çoğu davranışımın kızımı negatif etkilediğini anladım.

  Üçüncüsü Ben ve Babası, Kendimizi aydın insanlarız diyerek, hep yönlendirmişiz. Yönlendirmenin ne kadar yanlış olduğunu ve tam tersi etki yaptığını anladım.

  Dördüncüsü, Kızıma sevdirmek için yaptığım hemen her yönlendirmenin yanlış olduğunu anladım.

  Buraya çok fazla madde yazabilirim. İçimdeki duyguları anlatmanın bir yolu olsaydı keşke.

  Çok teşekkür ederim Süleyman Akay. Çok teşekkür ederim Kişisel Gelişim Online

 8. Kendimin farkındayım ,başkalarının farkındalıklarına katkıdayım ….

  5

  Koçluk eğitimi almaya karar verdiğimde nereden başlayacağımı ,ne yapacağımı bilmediğim bir durumda internet sitelerinden araştırma yaparken Süleyman Bey ile tanıştım .Koçlukla ilgili bir kitap bile okumamışken ,ne olduğu konusunda çokta emin değilken hayatımı değiştirecek kişi ile tanıştım .
  Zihnimin soru işaretlerine cevap bulduğum ,başkalarının soru işaretlerinin cevaplarını kendisinin bulmasını sağladığım harika bir dönemdeyim .
  Kendimin farkındayım ,başkalarının farkındalıklarına katkıdayım ….
  Ben bu yolculukta hem kendi iç dünyama keşfe çıktım hemde başkalarının keşiflerine yoldaş oldum ..
  Henüz çok yeni ,henüz çok tazeyim …Süleyman Bey’den öğrenecek çok şeyim var ,araştırmaya ,öğrenmeye ve gelişmeye devam …
  Kendinize yaptığınız en güzel yatırım ..

 9. Herkesin önce kendisine faydalı olması adına bu eğitimi alması gerektiğini düşünüyorum

  5

  Tesadüf diye bir şeye inanmıyorum.Çünkü Kişisel Gelişim Online ve Süleyman Akay hocamızla tanışmam da yine bir eğitimci arkadaşımın tavsiyesi üzerine gelişti. Öncelikle eğitimi aldığımızda gerçekten ne kadar faydalı ve yanlış tanıtılmış olduğunu görebileceğimiz bir meslek… Meslek olarak icra edilmese bile herkesin önce kendisine faydalı olması adına bu eğitimi alması gerektiğini düşünüyorum. Aldığım bu koçluk eğitimi bilgileri doğrultusunda önce kendimin ve çevremdeki bireylerin güçlü yanlarını , değerlerini , sağlıklı-sağlıksız kişiliklerinin ve ilişkilerinin farkına varılmasını ve en önemlisi de insanları yargısız dinlemeyi öğretiyor.Sadece kısa süreli bir eğitim olarak düşünmeyin, çok güzel arkadaşlıkların ve her zaman her konuda yardım alabileceğiniz bir eğitim kazanıyorsunuz…

 10. Kendimize yapabilecegimiz en guzel yatirim. 

  5

  Hicbir karsilasma tesaduf degildir. tesaduf gibi gorunen karsilasmalar,yolu sordugumuz herhangi biri, hafifce carptigimiz insan… hepsi herhangi bir fiziksel, zihinsel , ruhsal yada duygusal bir olayin tetikleyicisi olur ve hic bilmedigimiz yada hayal edemeyecegimiz durumlari yasarken buluruz kendimizi, tipki Suleyman Beyle karsilasmamiz gibi.
  uzun zaman sonra ilk kez bu kadar heyecanlandigimi hissettim ve “kendime bu iyiligi yapmaliyim” dedim, biz degisirsek dunyanin degisecegi gercegini unutarak. kendi yolumu bulabilmeyi hayal ederken,baskalarinin rotalarini belirlemesine katkida bulunuyor olmanin hissi tarif edilemez. sanirim bu egitimi alan herkesin ortak fikri: kendimize yapabilecegimiz en guzel yatirim.
  bu uzun yolda dogru ve guvenilir bir yol arkadasiyla ilerliyor olduguma inancim tam. tum ilginiz, samimiyetiniz ve desteginiz icin cok tesekkurler.

top
Bütün hakları saklıdır.