Profesyonel Koçluk Programı

Kurumsal Teklif Al
Kayıt Ol
5.0
12 yorum
Profesyonel Koçluk Programı

Profesyonel Koçluk Programı Detayları :

Başlangıç Tarihi:   23 Mart Salı 22:00 (Salı, Perşembe ve Cumartesi Günleri Aynı saatte 10 hafta)

Eğitim Pazartesi, Çarşamba ve Cuma Günleri aynı saatte yapılacak ve 10 hafta sürecek.

Günümüzdeki mesleklerin yarısı 30 sene önce yoktu. Futuristlere göre yakın bir gelecekte şu an popüler olan mesleklerin de çoğu yok olacak. İnanılmaz bir dönüşüm içindeyiz. Profesyonel Koçluk Eğitimi alarak bu dönüşüme ayak uyduranlar çok daha az emekle diledikleri yerlere gelecektir. Değişime direnenler ise maalesef oldukları yerde sayıyor gibi görünse de her şey hareket ettiği için geride kalacaktır.

Koçluk mesleği dünyada yaklaşık 40 yıldır, ülkemizde ise 20 yıldır uygulanmaktadır. 2013 yılında Resmi Gazete’de yayımlanarak standartları belli bir meslek onayını da almıştır.

Koçluk, kişinin potansiyelini doğru bir şekilde kullanmasına yardımcı olduğundan, dönüşümde en çok ihtiyaç duyulan hizmetlerden birisi durumundadır.

Bugün Koçluk hizmetinden faydalanan hemen herkes, koçluğun getirdiği farkındalık ile her alanda daha başarılı olmaktadırlar.

Profesyonel Koçluk Eğitimi’nde ilk gün güzel, peki ya eğitimi tamamlayanlar ne diyor?

Katılımcılarının tamamının yüzünün güldüğünü, beklediklerinden çok daha fazlasını aldıkları, kaç eğitim biliyorsunuz? 9 yıldır başarıyla uyguladığımız program binlerce kişinin hayatını değiştirdi. Sıra size geldi mi?, ne dersiniz?

 

Koçluk Nedir?

Koçluk, potansiyelinizi sonuca dönüştürmeniz için aldığınız desteklerin genel adıdır. Hepimizin bir çok şeyi başaracak gücü bulunmaktadır. Ancak çok az kişi bunu başarır. Bunun sebebi de biziz. Yeteri kadar motive değiliz, olmuyoruz, inanmıyoruz, her zaman bahanelerimiz var ve bu yüzden vazgeçer ve yeldeğirmenleri ile savaşırız. Daha binlerce farklı eylem ile gücümüzü hedefimize gitmek için değil, engellerimiz ile boğuşurken harcarız. Profesyonel Koçluk Eğitimi alanlar, potansiyelimizi kullanmamızın engellerini, bilinçaltı sürecinde fark ettirerek, o engelleri aşmamıza ve hedefimize ulaşmamızı sağlar.

Stanford Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre, Koçluk hizmeti alan firmalar koçluğun getirdiği farkındalık ile koçluğa ödedikleri bedelin en az 6-7 kat fazlasını kazanmaktadırlar. 

Hedeflere Ulaşmada Bilinçaltının Rolü

Yine Stanford Üniversitesinde yapılan araştırmalar sonucu, davranışlarımızın %94’ünü bilinçaltımızın yönlendirdiği tespit edilmiştir. Yani davranışlarımızın sadece %6’sını bilinçli olarak yapıyoruz. Bu da Koçluğu inanılmaz değerli bir hale getirmektedir.

Nasıl mı?

Bilinci ve bilinçaltını bir teknede kürek çeken iki kişiye benzetebiliriz. İkisinin hedefi aynı olmazsa bir o yana bir bu yana gider geliriz. Gücümüzü hedefimize ulaşmak için değil, kendi içimizdeki çekişmede harcarız. Başarısızlıkların temel sebebi budur. İç çekişmelerimiz. Başarısızlığı birilerinin sırtına yükleyip kendimizi rahatlatırız. Hayatı boyunca birilerini suçlayan tanıdıklarınız vardır. Dikkat edin onlar hep kurbandır. Birileri özellikle onların önüne engeller çıkarırlar.

Peki, Bilincimiz ve Bilinçaltımız birlikte aynı hedefe kürek çekse nasıl bir performans sergileriz?

Büyük başarılarınızı bir gözden geçirin, bu başarıların arkasında bilinç ve bilinçaltının aynı hedefi istediğini göreceksiniz.

Hedeflerimizi koyarken bilincimizi yani mantığımızı kullanırız. Bu hedefler bilinçaltının hedefleri haline gelmezse ya da bilinçaltının bu konuda başka hedefleri var ise hedefimize ulaşmakta çok zorlanırız. Üstelik ulaşsak bile içimizdeki sabotajcı yani mantığımız mevcut durumu sabote edecektir

Koçluk ne değildir?

 • Koçluk Terapistlik değildir.
 • Koçluk Akıl Hocalığı değildir
 • Koçluk Danışmanlık değildir.
 • Koçluk Hekimlik değildir.
 • Koçluk Öğretmenlik değildir.
 • Koçluk Mentörlük değildir.
 • Koçluk Dert Ortaklığı değildir.
 • Koç Abla – Kardeş değildir.
 • Koç Arkadaş değildir.
 • Koç Yandaş değildir.
 • Koç Yoldaş değildir
 • Koç Denetmen değildir.

2011den beri kesintisiz verdiğimiz bu eğitimler ile şimdiye kadar 900’ün üzerinde kişi meslek sahibi oldu. Katılımcılarımızın tamamından %100 memnuniyet aldığımız bu eğitime katılarak siz de geleceğiniz için harika bir adım atabilirsiniz.

Neden online eğitimi ve “Potansiyelim.com’u ” tercih etmelisiniz?

İyi bir Koç olabilmeniz için, ortalama 60 saatlik bir eğitim almanız ve bol bol uygulama yapmanız gerekir.

İyi bir Koç olabilmeniz için eğitim zamana yayılmalı, bol bol uygulama yapılmalı, herhangi bir stres içermemeli, rahat olmalı, süre baskısı olmamalı, dilediğiniz kadar tekrar şansınız olmalı ve sizi heyecanlandırmalıdır. Bütün bunlardan da önce size dokunmalıdır. Bu eğitime katılan 900 kişinin %100 memnun kalmasının belki de en büyük sebebi budur.

Profesyonel Koçluk Eğitimi’mizde Neler Bulacaksınız?

1-İyi bir Yaşam Koçu olabilmeniz için kendi bilinçaltınız ile iletişimin çok ileri seviyede olması gerekir. Biz bunun için size bir Mentör tayin ediyoruz. Mentörünüz sizin uzmanlaşma sürecinizde her sorunuzu cevaplayacak, size her alanda destek olacak ve bildiklerini aktaracak.

2- İyi bir Yaşam Koçu olmak istiyorsanız sadece teorik eğitimle bu mümkün değildir. Biz eğitimimizde ilk günden itibaren uygulamalar yapmanızı ve edindiğiniz bilgiyi uygulayarak uzmanlaşmanızı sağlıyoruz.

3- İyi bir Profesyonel Koçluk Eğitimi alabilmeniz için, eğitimin bilinçaltı sürecinde kanıksanması gerekmektedir. Günde 8 saatlik eğitimlerle bu çok zor olabilmektedir. Neden derseniz, bilgi tam hazmedilmeden bir üst seviye bilgi verdiğimizde bilginin kabulü ve hazmedilmesi zor olmaktadır. Biz bu yüzden haftada en fazla 10 saatlik eğitimler vererek bu süreci etkin kullanmanızı ve müdahale gerekirse kolaylıkla müdahale edebilmeyi sağlıyoruz.

4- Özellikle büyük şehirlerde ulaşım, trafik, konaklama gibi düşünceler beynimizi meşgul ettiğinden öğrencilerin eğitime konsantre olması zor olmaktadır. Yeteri kadar konsantre olunmadan alınan eğitimlerin amacına ulaşması zor olmaktadır. Biz online eğitimlerimizde akşamları ve evinizde huzurlu bir ortamda eğitimi almanızı sağladığımızdan tam bir öğrenme gerçekleşmektedir. Akşam eğitimlerimizde  öğrenme işleminden hemen sonra uyumanızı isteyerek öğrenmenin bilinçaltı düzeyde gerçekleşmesini kolaylaştırıyoruz.

Sertifika :

Profesyonel koçluk eğitimimiz sonunda, Hem yaşam koçluğu dalları (İlişki, kariyer, yönetici) Hem de öğrenci koçluğu konusunda, yeterli eğitim düzeyine ulaşmanızı sağlıyoruz. Eğitimin sonunda da Hem Yaşam Koçluğu Hem de Eğitim Koçluğu sertifikası veriyoruz. Arzu eden katılımcılarımıza, Üniversite onaylı sertifika verme imkanımız da bulunmaktadır.

Eğitim Tekrarı:

Kurum politikası olarak, herhangi bir sebepten, eğitimimize katılamadığınız günleri, başka sınıflarda telafi yapma imkanı sunuyoruz. Bu eğitimimizde amacımız uzman Koç yetiştirmek olduğundan, eğitimin tamamını 2 kere daha tekrar edebilirsiniz.

Eğitim Yöntemi:

 1. Online eğitimlerimiz, uzaktan canlı sınıf ortamında yapılır
 2. Aldığınız eğitimlerin, gerçek etkiyi yaratabilmesi için, sınıflarımız 15 kişi ile sınırlıdır.
 3. Eğitimlerimize, aydınlık ve gürültüsüz bir ortamda, girmenizi öneririz.
 4. Bütün eğitimlerimizde, kaçırdığınız kısımlar için, telafi imkanı sunarız
 5. Eğitim sonunda Dijital sertifikanız mail ile, ıslak imzalı sertifikan kargo ile gönderilir.
 6. Kurumlara veya gruplara özel, kapalı ya da yüz yüze sınıflar için, “Kurumsal Eğitim Çözümleri” sayfamızı inceleyiniz.

Evden çalışma iş imkanlarına göz atabilirsiniz. 

 • Eğitim 1 Mart Pazartesi Başlayacak
 • Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 22:00-23:30 arasında yapılacak ve 10 hafta sürecektir.
 • Eğitim bittikten sonra, açılacak sınıfta eğitimin tamamını tekrar edebileceksiniz.


5.0
5 5 üzerinden
12 Yıldız

Detaylı Oylama

Yıldız 5
12
Yıldız 4
0
Yıldız 3
0
Yıldız 2
0
Yıldız 1
0

{{ review.user }}

{{ review.time }}
 

Daha fazla göster
Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin
Profesyonel Koçluk Programı
Fiyat:
₺3,000