Bu yazımızda “NLP Nedir?” sorusunun cevabını işleyeceğiz. 

 

Wikipedia.org sitesinde NLP ; “Duyu-Dil Programlama (DDP), Nörolinguistik Programlama ya da neuro-linguistique programlama (NLP), kişilerin amaçlarına ulaşmaları için “nörolojik programlarını” keşfetmelerini ve en iyi şekilde kullanmalarını sağlamayı hedefleyen, tartışmalı ve sözdebilim sayılan bir psikolojik terapi anlayışıdır. NLP, metodolojiye yer veren, bir seri teknik müdahalenin yer aldığı bir yaklaşımdır.Doğrulanabilir sonuçlar taşırlar. Bu müdahale teknikleri, etkin bir iletişim kazanılmasına neden olurken, zihinsel fonksiyonları geliştirir, potansiyeli yükseltir, yeni modeller yaratmak ve geliştirmek için kişinin ihtiyacı olan değişimi kolaylaştırır.” şeklinde tarif edilmektedir. 

 

  NLP açılımı üç temel kavrama dayanmaktadır:

Neuro: Bütün davranışlar nörolojik bir sürecin sonucudur.

 

Linguistik: Sinirsel süreçler dil ve iletişim sistemleri yoluyla modeller ve stratejiler halinde temsil edilir, düzenlenir ve sıralanır.

 

Programlama: Bir sistemin unsurları belirli sonuçlara ulaşmak için düzenlenir veya programlanır.

 

NLP, tüm davranışların bir yapıya ve bir sürece sahip olduğu düşüncesine dayanan bir metodolojidir.Bu yapılar ve süreçler kopyalanabilir, öğrenilebilir, öğretilebilir ve hatta değiştirilebilir. Korkular, depresyon, öğrenme güçlükleri, kötü alışkanlıklar ve hatta hayatımızda karşılaşabileceğimiz tüm zorlukları ele alma yeteneğine sahiptir. 

 

Nlp ne değildir dersek eğer;

  • NLP, yeni çağ mantraları ile ilgili değildir, 
  • NLP, iç benliğinizle temasa geçmek için ağaçları kucaklamak değildir 
  • NLP, kesinlikle size şifa satmakla ilgili değildir. 
  • NLP, ruhsal ya da esoterik bir yaklaşım değildir, 

 

Kısacası NLP , nasıl çalıştığınızı, yaptığınız şeyi neden yaptığınızı anlamanın bir yoludur.

Siz de potansiyelinizi keşfetmek ve NLP ile hayal ettiğiniz hedeflere ilerlemek için eğitimlerimizden yararlanabilirsiniz.

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

 

SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.

 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.