Hepimizin bildiği gibi, çocuklarımız dünyadaki en değerli varlıklarımızdır. Ve biz ebeveynlerin onları, her anlamda iyi bir şekilde yetiştirmek, hayata hazırlamak en büyük dileğimizdir. Bunun için de elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırız. Bu kutsal görevi daha doğru, daha bilinçli yapabilmemize yardımcı olabilmek için Uzm. Julide Çelikkol Süner bilgilerini bizlerle paylaştı.

Bir doktoramcam.com ailesi üyesi olmak ve göreviniz gereği kişilerle hayatı paylaşmak sizde ne gibi duygular uyandırıyor?

Bir anne olarak DoktorAmcam.com ailesinin bir üyesi olmaktan çok büyük bir memnuniyet duymaktayım. Ayrıca bir yaşam koçu olarak böyle güzel ve aydınlatıcı bir ortamda, isteyenler ile hayatı paylaşmak son derece zevkli ve heyecan verici.

Ebeveyn olarak kişisel mutluluğumuzun, özgüvenimizin, iç barış ve huzurumuzun çocuklarımızın sağlığı üzerinde etkisi olur mu?

Ebeveynler keyifli ve verimli geçirdiği bir günün ardından çocuklarıyla çok daha iyi ve doğru iletişim kurabilirler ve bu durum, zaman olarak kısa olmasına karşın, ebeveynin çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmesine neden olur. Böylece çocuk anne ya da babaya olan özlemini giderebildiği için mutlu olur, dolayısıyla bu da sağlığını olumlu yönde etkiler. Kısaca ebeveynler mutluysa, bu çocuklara da yansır. Böylece çocuklarımıza faydalı olabiliriz.

Koçluk nedir, bir kişisel koç nasıl faydalı olabilir?

Koçluk: ihtiyaç duyduğunuz bir anda, sizin ‘siz’ olacağınız ve hayatın keşmekeşinden arınabildiğiniz bir ortamda, güçlü yönlerinizi ortaya çıkararak, kendinize güveninizi tazeleyerek, içinizde var olan potansiyeli ortaya çıkararak, varmak istediğiniz hedefe ulaşmanıza destek olur. Kişisel Koç ise, sizin kişisel çözüm ortağınızdır. Sizin olduğunuz yerden, varmak istediğiniz yere giderken ‘Yol Arkadaşı’nızdır.

Hedeflerimize ve arzularımıza ulaşmak bize ne gibi kazanımlar sağlar?

Hepimiz ebeveyniz ama her şeyden önce hepimiz insanız. Hepimizin hedefleri, amaçları, sevinçleri, üzüntüleri ve hayalleri var, olmalı. Biz kendi hedeflerimize, amaçlarımıza, hayallerimize ulaştığımızda daha mutlu bireyler ve dolayısı ile daha mutlu ebeveynler olacağız.

Bu bağlamda çocuklarımız ve biz ebeveynler için neler yapabilirsiniz?

Ben, bu platformda çocuklarımızın sağlığının yanı sıra, kendiniz için yapmak istediklerinizin ‘Çözüm Ortağı’ olmaya çalışacağım. SİZ’in içinizdeki gücü ve potansiyeli ortaya çıkarmanızı sağlayarak hedeflerinize ulaşmanıza destek olacağım. Peki SİZ’in hedefleriniz veya hayalleriniz neler ?

Uzm.Dr.Anıl Yeşildal

Alıntıdır

 

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

     

SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.


Related Posts