Bu yazımızda karma astrolojide retro gezegenler ve öneminden bahsetmek istiyoruz..

Retro gezegenler, kendimizle alakalı ciddi farkındalıklar sağlayacak bir öneme sahip.

Nedir bu “Retro Gezegen”?

Gezegenler,yörüngelerindeki hareketleri yavaşladığında, geri hareket ediyormuş gibi görünürler (dünyadan bakıldığında). Yani  batıdan doğuya olan rutin hareketin dışında, doğudan batıya doğru, geriye hareket eder gibi görünür. Bu nedenle o gezegen retro(geri) olarak değerlendirilir.

Gezegenlerin retro hareketleri iki farklı şekilde değerlendirilir:

Birincisi, bu hareketler  astrolojik olarak oldukça önemli bir konudur.Gezegenler direkt harekette iken, olayların devam ettiğini ve ilerlediğini gösterirken; geri harekette iken, olayların kesintiye uğramasını, gerçekleştirmede ve tamamlanmada aksaklıklar olduğunu bize anlatır.
İkincisi, retro gezegenler, bir süreliğine geri plana çekilip içselleşme, konular üzerinde yeniden düşünüp değerlendirme yapma, planları tekrar gözden geçirme ve düzeltmeleri yapma açısından fırsat olarak değerlendirilebilir.

Güneş hayat veren ve Ay da onun ışığını yeryüzüne yansıtan gök cismi olarak, gökyüzünün kral ve kraliçeleri şeklinde değerlendirilir. Güneş ve Ay gezegen değildir ve retro (geri) hareket yapmazlar. Bunların dışında tüm gezegenler Retro (geri) hareket ederler.
Retro hareket esnasında doğan kişilerin haritalarında, retro gezegenin varlığı çok özel bir anlama sahiptir.
Haritalarında  retro gezegenlere sahip kişi, kendisine evrenden katılan enerjiler hakkında daha derin düşünme eğilimindedir.  Birçok dahi, lider veya toplumda ön plana çıkmış kişilerin haritalarında retro gezegenler bulunmaktadır.
Bu gezegenler kişinin ruhunun(varoluş amacı) yerine getirilmesi üzerinde baskın olur.

Doğum haritanızdaki retro gezegenleri anlamak bu nedenle önemlidir. Tüm zorlukları çözmenizde size destek olur . Hayatınızdaki bu bilinmezi çözmek, bir çok zorluğun üstesinden gelinerek manevi büyüme fırsatı verir.
Siz de retro olan gezegenlerinizin olup olmadığınızı belirlemek için doğum haritanıza bakın . Varsa (haritanızda R ile gösterilir) geriye giden  gezegenlerinizi listeleyin. Retro bir birey olma şartlarını yerine getiriyor musunuz? Bunun araştırmasını bu aşamada yapabilirsiniz..

Eğer astrolojiye karşı özel bir ilgi ve merakınız varsa  bir adım öteye gidebilir, eğitimlerimizi inceleyebilirsiniz.
Sevgiyle kalın…

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

 

SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.


İlgili Yazılar

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.