ÖZGÜN

Kendine has, içten, dürüst, duyarlı olan tip 4’ler için “hayatın anlamını aramak” aslında karakterlerine dair detaydan ziyade, her şeyin temelinde yer almaktadır. Kendilerine dair farkındalıkları yüksek olduğu için olsa gerek, hayata bakışları, çevreye, insana veya doğaya yaklaşımları sıradan değildir. Hatta sıradana göre boyut atlamış gibidirler. Ve bu durum onları, kendilerini özgürce ifade edebilecekleri sanata yönlendirir.

Sanatçı olmasalar bile yaşama sanatsal ve duygusal bir pencereden bakarlar. Çevrelerinde daima estetik ve güzellik arayışları ve oluşturma çabaları vardır. Yaşadıkları anı özel kılmak adına, hislerini perçinleyecek ögeler ya da kişilerle o aurayı oluştururlar.

Sık sık hayal dünyalarında yaşarlar. Yaşamda arzu ettikleri şeylerin hayalini kurmayı çok seven tip 4’ler melonkoliye de oldukça eğilimlidirler. Hayalleri genelde gerçekleşmediği için de hayatlarında hayal kırıklıklarının yeri büyüktür.

Fakat her şeye rağmen hayal kurmaktan pes etmeyen bu tipler, özgün bir sanat eseri ortaya koymaktan veya en azından özgün kimliğiyle var olmaktan da yeterince mutlu olabilirler.

Tip 4 için tavsiyeler:

  • Negatif duygulara çok odaklanmayın. Olumsuz düşüncelere takılıp kaldığınızda kendinizi duygusal dünyanızdan sıyırmaya çalışın. Bu sizin için kolay değil fakat bunun için kendinize uygun yöntemler geliştirirseniz ruh halinize göre onlardan birini uygulayıp daha iradeli davranabilirsiniz.. Mesela duygusal dünyanızda yoğun hisler yaşadığınız zamanlarda yaratıcı bir şeyler yapmak çok faydalı olabilir. Bu konuda kendinizi tanımalısınız..
  • Öz disiplin konusunda da biraz daha dikkatli ve uygulayıcı olmalısınız. Düzensiz bir hayata duygusallık da eklenince kendinizi üzmeniz çok normal. Belli kurallarınız olduğu takdirde hem daha huzurlu hem de daha düzenli ve motive olacaksınız.
  • Siz bütün bunlarla sizsiniz. Ve gerçekten bu dünyada yaratıcılık adına en güçlü karakterlerden birisiniz.. Sadece ne zaman ne yapacağınız konusunda kararsızlıklarınız olabilir. Genel olarak bu meselelerde kendinizi düzlüğe çıkarırsanız hem mutlu hem de kaliteli bir yaşam önünüze serilebilir..

Sevgiyle kalın..

 

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

UZMANLIK  İÇİN İSE AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ 

ENNEAGRAM UZMANLIK PROGRAMI

  SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.


Related Posts