BAŞARI ODAKLI

Yeteneğe ve başarıya odaklı bir kişiliktir. Hayatlarının özeti çalışmak ve başarmaktır.

Amaç odaklı yaşarlar. Çok çalışkandırlar ve rekabet onları daha da hırslı yapar. Hırsları çalışmalarıyla birleşince hedef kaçınılmaz olur. Genelde başarılı insanlar, şirket yöneticileri, kendini işine adayanlar bu tipten çıkar.

Başarma isteğinin derinlerine inecek olursak, genel olarak temelde yatan düşünce insanların hayranlığını kazanmaktır. Onlar için kazançlı bir iş, güzel bir eş ,ev ve araba çok önemlidir. Bunları elde ettiyse kendini gösterme çabasına girer. Fakat diğer taraftan mutlu olmasa da mutluymuş gibi görünerek iç dünyalarında büyük bir boşluk yaşarlar.

Sosyal hayatlarında dışa dönük, hoş görünümlü kişiler olmasına rağmen samimiyet kurmakta zorlanılan tiplerdir. Çünkü güçlü görünme çabası, onları sürekli mesafeli ve dikkatli davranmaya zorlar. Bu nedenle insanlarla rahat bir şekilde yakınlık kuramaz, doğal olamazlar.

En temel korkuları değersiz olmak ve ilgi görememektir.

Tip 3 için bazı tavsiyeler:,

  • Sürekli hedefleriniz uğruna çabalamalarınıza arada mola vermelisiniz. Bazen ihtiyacınız olan şey biraz dinlenmek ve daha güçlü başlamak olabilir. En nihayetinde insansınız ve kendinizle olan bağınızı bazen beslemeniz gerekir..
  • Bulunduğunuz ortamlarda sürekli kendinizi göstermeye çalışmasanız sanki daha rahat ve mutlu olacaksınız. Başkalarını etkilemeye ve sürekli kendinizi övmeye çalışmayın. Emin olun ki hedeflerinize ulaşmanız, başarılı olmanız zaten insanları size karşı farkında yapacaktır.. Bir de siz bu imajı abartılı anlatımlarla oluşturmaya çalışırsanız itici olmanız çok muhtemel.
  • Bu işe belki de kendinizle dalga geçerek başlayabilirsiniz. Özgüveniniz güçlü, yaptıklarınız ortada ve insanlar bunun farkındaysa kendinizi imaj çabası olmadan sosyal ortama bırakın..

Varılacak hedef uğruna çaba sarfetmenin kutsallığı sizin karakterinizde bu kadar net görülmekteyken bunu da başaracağınıza eminiz. Başardıysanız eğer ne mutlu size..

Sevgiyle kalın..

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

UZMANLIK  İÇİN İSE AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ 

ENNEAGRAM UZMANLIK PROGRAMI

  SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.


Related Posts