YARDIM SEVERLER

Yardım severler popüler, arkadaş canlısı, içten, duygularını kolayca ifade eden, hoşgörülü kişilerdir. Duygu ve düşüncelerini çok rahat ifade edebilmelerine karşın genellikle “hayır” demekte zorlanırlar. Çünkü hayır dediklerinde sevilmeyeceklerini düşünürler.

Hayat motivasyonları sevilmek üzerine kuruludur. Sevilmek, ihtiyaç duyulmak, aranmak…

Dolayısıyla sevecen ve sıcakkanlıdırlar. Girdikleri ortamlarda iletişim kurma sıkıntısı yaşamazlar. Dışa dönük ve çevresi konusunda çok duyarlıdır. Kendilerine söylenmese bile karşılarındaki kişilerin bir ihtiyaçları olup olmadığını hemen anlar ve harekete geçerler. Hatta ara buluculuk ve barıştırma konusunda üstlerine yoktur. İsterler ki etraflarında her şey eksiksiz, mutlu, huzurlu, sakin ve dingin olsun. İlişkilerinde de böyledirler. Her detayına çok önem verdikleri gibi, olumsuz yaşananlar onları çok etkiler. Dolayısıyla bu kişiler çok alıngan, hatta duruma göre çok hırçın olabilirler.

Çoğunlukla davranışlarına şekil veren duygularıdır. Sevmeye önem verdikleri kadar sevilmeye de önem verirler. Bu bağlamda en büyük korkuları sevilmemek ve istenmemektir dersek yanlış olmaz.

Tip 2’ler için bazı tavsiyeler:

  • İnsanlar için iyilik yapmanız harika birşey fakat bunu karşılık bekleyerek yaparsanız eğer, bilin ki hayal kırıklıkları sizin için kaçınılmaz. Biraz bu yönünüze odaklanın ve beklentisiz iyilikler yapmaya çalışın. Zaman içinde daha mutlu olduğunuzu fark edeceksiniz.
  • Yaptığınız iyilik ve yardımlarda sürekli başkalarına odaklanmak yerine biraz da kendinize yönelin.. bu uğurda biraz fazla yıpranmış olabilir misiniz?
  • Sizi seven ve değer veren insanların bunu iletim şekli sizinki gibi olmayabilir. Bırakın onlar da duygularını o şekilde ifade etsin. Ya da etmese bile hareketlerinin altındaki gerçek sevgiyi hissetmeye çalışın.. Eğer sevgiyi gösterme şablonunuz varsa, bunu zihninizde yırtın atın. Daha özgürleşirseniz ilişkilerinizde daha hafifleyecek ve hayattan daha fazla tat alacaksınız..

İçinizdeki iyilik aşkı hiç bitmesin..
Sevgiyle kalın..

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

UZMANLIK  İÇİN İSE AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ 

ENNEAGRAM UZMANLIK PROGRAMI

  SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.


İlgili Yazılar

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.