EFT Emotional Freedom Techniques – Türkçe ‘de duygusal özgürleşme tekniği olarak geçmektedir.

EFT geçmişte yaşadığımız kötü olayların üzerimizde bıraktığı olumsuz  duygulara karşı duyarsızlaşmamızı sağlar. Olumsuz olayları unutmak değil , olumsuz olayların verdiği olumsuz duygudan kurtulmanıza yardımcı olur. Aslında her türlü fiziksel ve ruhsal sorunun nedeni, vücudunuzda  birikmiş duygulardır. Ve bu duygular, bedenin normal enerji dengesini bozar, fiziksel ve psikolojik rahatsızlıklara sebebiyet verir.Örneğin; Belki 10 yıl önce yaşadığınız olumsuz bir olayı ,üzerinden zaman geçmiş olmasına ve olmuş bitmiş bir hatıra olmasına rağmen hatırladığımızda hala kötü hissedebiliriz. EFT  burada olayın duygusunu bilinçaltımızdan arındırıyor, anı üzerindeki olumsuz duyguyu kaldırıyor.

Eft için duygusal akapunkturda diyebiliriz ,çünkü akapunkturda bulunan aynı enerji noktalarına parmak uçları ile hafif vuruşlar gerçekleştirilir. EFT’nin kökeninde çok eski olan 3 ayrı iyileştirme yönteminin izleri var; Akupunktur, Akupresür ve Ve Reiki ve bunlara ilave olarak yakın zamanda geliştirilen NLP’nin de etkileri var. Toplamda bu 4 yöntemin çok iyi bir birleşimi ve aynı zamanda kendi formu açısından bağımsız bir teknik olan EFT’nin uygulanması diğer yöntem tekniklerine göre çok daha kolaydır.

EFT uygulaması oldukça basittir, Parmak uçlarıyla, bedendeki bazı akupunktur noktalarına vurulur , masaj yapılır. Bunu yaparken bizi rahatsız eden sorunu tespit edip 0-10 arası puanlarız, bir tur standart teknik uygulandıktan sonra aynı puanlamayı tekrar yaparak karşılaştırma yapabilirsiniz. Amacınız 0’a ulaşmaktır.Olumsuz duygular bedeni terk ederken; esneme, gözlerin yaşarması, ağlama ya da herhangi bir his olabilir.

Eft Uygulama Alanları :

• Olumsuz Duygular: (Stres, öfke, korku, endişe, acı, üzüntü, suçluluk, güvensizlik, korku, nefret, kıskançlık, fobi, panik atak, depresyon …)
• Ruhsal Gelişim: (Dinginlik, dengeli ilişkiler, sevecenlik, affetmek, sevgi ve hoşgörü geliştirme…)
• Duygusal Travma: (Kaza, cinsel taciz, zorbalığa uğrama, terk edilme, işten çıkarılma, soygun, yakınını kaybetme, haksızlığa uğrama…)
• Madde Bağımlılıkları:(Sigara, alkol, yemek, uyuşturucu, alışveriş…)
• İlişki Sorunları: (Cinsel Sorunlar, boşanma, insan bağımlılığı…)
• Bedensel Sorunlar: (Allerjiler, sırt ve bel ağrıları, fibromiyalji, kabızlık, cinsel sorunlar, şişmanlık, sedef hastalığı, karın ve mide ağrıları, ve kas iskelet sisteminin muhtelif ağrıları,…)
• Performans Artırma (Sınav, iş, spor, sanat alanlarında, kolay odaklanma, hafıza geliştirme, yaratıcılık, disiplin geliştirme, verim artırma…)

Kapalı alan korkusu, yükseklik korkusu, uçak korkusu, hayvan korkusu gibi korkular,

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

 

UZMANLIK EĞİTİMİ İÇİN İSE AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ

EFT PRACTITIONER EĞİTİMİ

SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.

Kaynak: psikoterapist

eftuzmani.com

Uluslararası Eğitmen Gülay Kışlak yazıları

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts