Bedeninizde akan enerji çıplak gözle görülemez, ama ancak bedeninizi saran elektrik gibi hareket eden, birbiriyle bağlantılı, görünmez yollardan oluşan bir ağ görürdünüz, devreler. Meridyenler birbirleriyle etkileşime girerler ve ışık hızından daha hızlı
bilgi iletirler.Çin tıbbı buna “chi” adı verilen bir yaşam gücü olarak atıfta bulunur.Geleneksel Çin Tıbbı’na göre her biri bedenin akışından sorumlu 12 ana meridyen mevcuttur.Herhangi birinde  tıkanıklık ya da kopukluk olması durumunda, bağlı olduğu organ ile alakalı rahatsızlık ve hastalıklara sebep olur.Enerji meridyenleri , akapunktur bölgeleridir.EFT ‘yi iğnesiz akapunktur olarak düşünebilirsiniz.İğneler yerine, sorunlarınızı düşünürken bu akapunktur bölgelerine parmak uçlarınızla yapılan kısa ve hafif vuruşlardır.

EFT NASIL YAPILIR?

EFT turuna başlamadan önce, rahatsızlığın üzerinizde yarattığı hoş olmayan duyguyu 1 den 10 a kadar bir sayı ile puanlayın.Bir tur uygulama sonunda rahatsızlığı tekrar ölçün. Hedefiniz 1 e ya da 0 a inmektir.

1. Kurulum: EFT uygulaması için ortamınızın hazırlanması
2. Sıra:Psikolojik Tersine Çevrilmenin Nedeni olumsuz düşünmeyi içerir, bunun için yapılan düzeltmenin nötrleştirici bir onaylama içermesidir ”Buna sahip olsam da _____________, kendimi derinden ve tamamen kabul ediyorum”
3. 9 Gamut Prosedürü: Elin üst tarafında, küçük parmak ile yüzük parmağından aşağı inilerek kemiklerin üçgen yaptığı yerde, üçgenin alt köşesindeki noktadır. Bu noktaya sürekli vurarak göz hareketleri yapılır ve başın hiç oynatılmamasına dikkat edilir.  Bu noktaya devamlı tıklarken, yapılmak istenen beynin lobları arasında bağlantıyı ve sinir sistemini konu üzerinde çalışmaya başlatmak.Gamut noktasına sürekli dokunarak 9 farklı eylem gerçekleştirmelisiniz.
4. Sıra (tekrar) Hatırlatma İfadesi sonraki turlar için

 

Şimdi, tekrar rahatsızlığınızı ölçün.
Sıkıntınız azaldı mı? Eğer inmemişse tek yapmanız gereken, ölçekte 0 ‘a ya da idare edecek seviyeye inene kadar standart turu
tekrarlamaktır.

Sıra (Tekrar) :
Sıralama önceki ile aynen tekrarlanır.
Böylece bir standart uygulama turu tamamlanmış olur.

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

UZMANLIK EĞİTİMİ İÇİN İSE AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ

EFT PRACTITIONER EĞİTİMİ

SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.

Kaynak: Uluslararası Eğitmen Gülay Kışlak yazıları

eftmerkezi.com


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.