Farkındalık, Gelişim, Genel, Kişisel Gelişim, Potansiyelim

Alan Krakower- RA URU HU Kimdir?

3 dk okundu

The Human Design Sistemi 3 Ocak 1987’de keşfedildi. Alan Krakower bu sistemi ilham ve enerji ile inisiye şeklinde aldı ve paylaştı, daha sonra ismini Ra Uru Hu olarak değiştirdi.

Sonradan Ra Uru Hu adı ile anılan Alan Krakower, Kanadalı zengin bir ailenin çocuğu olarak doğdu ve derin güçlü bir eğitimi vardı. Gazete reklamcısı ve film yapımcısı olarak çalışmış ama bir dizi büyük hayal kırıklığı yaşamıştı.

Hayal kırıklıklarının ardından Avrupa seyahatine çıktı ve Akdeniz’de küçük bir ada olan İbiza’ya geçti ve bir süre İbiza’da yaşadı. Ocak 1987 yılında çok üstün olan bir zeka ile mistik bir karşılaşma yaşadı. Bu zekâdan basitçe ‘Ses’ olarak bahseder. Evrenden engin bilgiler almaya başladı. Bu karşılaşma sekiz gün ve gece sürdü. Bu süre boyunca yazıp çizmeye başladı. Ra Uru Hu’ya evrenin mekanik doğasının temeli öğretildi. İnsanlığa övgüler içeren, kendi dili ile, mistik ve bilimsel bilgilerle detaylı bir şekilde donatıldı. Bu bilgileri yazıya döktüğünde ortaya insan tasarım sistemini anlatan Human Design Sistemi çıktı.

Ra, sonra deneyimledikleri ile istatistiksel olarak verilen bilginin bilimsel, nesnel olarak gerçekliğini, Human Design için inanç sistemine ihtiyaç olmadığını, tamamen deneysel ve deneyimsel olup herkesin kendisi için doğruluğunu test edebileceği bir sistem olduğunu gördü.

Chetan Parkyn ise Ra Uru Hu’nun yetiştirmiş olduğu Human Design üstadlarından biridir. İngiltere’de makine mühendisliği eğitimi almış ve çeşitli mühendislik projeleri için dünyayı dolaşmış olan Chetan Parkyn 1993 yılında Human Design Sistemi ile tanıştı. 7 yıl boyunca Ra Uru Hu ile birlikte çalıştı. Amerika Birleşik Devletlerinde dersler vermeye başladı ve 2001 yılında bu ders ve atölye çalışmalarını İngiltere’ye taşıdı. 2010 yılında Türkiye’yi Human Design Sistemi ile tanıştırdı ve öğrenciler yetiştirdi. Halen tüm dünyada Human Design Sistemini anlatmakta, eğitim ve seminerler vermekte, teke tek okumalar yapmaya devam etmektedir. İnsan Tasarımını tüm dünyaya yaymayı misyon edinmiştir. Mühendis olmanın verdiği etkileşim ile hem mistik hem de teknolojik tarafını tam olarak keşfetmiştir.

 

Kaynaklar:

Humandesign Türkiye Net

Astrolog Nur Banu Telci Yazıları

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

UZMANLIK  İÇİN İSE AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ 

Human Design Intermediate (Uzmanlık Eğitimi)

  SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.

 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.