Farkındalık, Gelişim, Genel, Kişisel Gelişim, Potansiyelim

Human Design Otoriteler Nelerdir?

2 min read

Toplam 6 tane otorite çeşidi vardır. Otoriteler aslında aldığımız kararları, nasıl karar almamız gerektiğini göstermektedir.

Bugün biraz Human Design’a göre almanız gereken karar yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz size.

 

  • Duygusal Otorite – Duygusal açıdan net olun : Hemen karar vermemesi gerekir. Duygular ağır bastığı için hatalı karar alabilir.Anlık karar alması sözünde durmuyor gibi algılanabilir.Hemen motive ya da demotive olabilir. Karar vermekten çekinebilir.Duyguları ile mi karar veriyorum bakış açıkçası ile hatalı karar vermekten korkabilir.Spontone yaşamak size uygun değil.Disiplinli ve planlı karar almak size daha uygun.
  • Sakral Otorite – İçgüdülerine kulak ver : Soru sormanız gerekiyor kendinize. İçinize sorun; yapmalı mıyım, yapmamalı mıyım? İç sesiniz sizi yönlendirecek. İçinizden bir tepki gelmiyor ise beklemeniz gerektiğini gösterebilir.
  • Dalak Otorite – Anında kararlar : ‘’An’’ da kalmak için karar almalılar.Şimdi ve burada olun, o anda kalarak karar almanız gerekiyor. Dalak otorite sahibi yöneticiler,’’Üretici’’ tipler bu konuda zorlanabilirler. Deneyimleyerek doğru yolu bulacaklardır kendileri için.
  • Kalp Otorite – İstediğini yap : Yani ‘’ego’’. Düşüncelerini eyleme geçirmek için beklemeniz gerekmiyor.Dinlemeniz ve hazır olmanız gerekiyor. Kararlarınızı kendiniz alıyorsunuz ancak çevrenizi dinlemeniz ,inceleme ve gözlemlemenizde yarar var.
  • Benlik Otorite – Kendinize dürüst olun : Sizin çevreye ihtiyacınız var.Doğru karar alabilmek için arkadaşlarınız,dostlarınız ve aileniz olmalı.Karar alabilmek için olayın ,durumun berraklaşması gerekiyor. Geri bildirimler sizin karar almanız gerekli,ihtiyacınız olan budur.
  • Dış Otorite – Zekaya erişilmeli : Karar alırken sabıra ihtiyacınız var. Toplam 28 Gün aslına bakarsanız. Tam bir ay dönümü astrolojiye göre. Bu dönemde okumak, araştırmak ve kararını karar gününde verir. Alışkanlıkların 21 günde oturması gibidir bir nevi.Zamana ihtiyacı vardır. Alışkanlığı edindiği anda geriye dönüp bakmaz.

 

 

Kaynak:

Nur Banu Telci Youtube Hesabı

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

UZMANLIK  İÇİN İSE AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ 

Human Design Intermediate (Uzmanlık Eğitimi)

  SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts