Farkındalık, Gelişim, Kişisel Gelişim

Zekanızı 7 Günde Başka Boyuta Taşımaya Ne Dersiniz?

2 dk okundu

İskoçya’daki Edinburgh Üniversitesi’nin Biyomedikal Bölümü’nden Prof. Mark Lythgoes 7 günde uyguladığınız takdirde zekanızı geliştirecek formülleri ortaya koydu. Onun iddiasına göre beyin bir kas gibi egzersizlerle geliştirilebilen bir organ. Bu formüllere göre 7 günde kendinizi Einstein gibi hissetmeniz mümkün…

Size şaka gibi gelse de ortada bununla ilgili yapılmış bir çalışma var.
Tam 100 kişinin katıldığı bu programda, bir hafta gibi kısa bir sürede zekalarında %40 oranında artış görüldü.
Okuduğunuzda ütopik bulmanızın çok normal olduğu bu gelişim yüzdesi, bakın neler yapılırsa mümkün :

Bir haftada aşağıdaki düzende gün be gün ertelemeden ve azaltmaksızın şunları yapın ve değişimi görün:

Cumartesi: Bu günden başlayarak dişinizi her zaman fırçaladığınız elinizle değil, diğeriyle fırçalayın. Duşunuzu gözünüz kapalı alın.

Pazar: Bu sabah bir bulmaca çözün ve yürüyüşe çıkın.

Pazartesi: İşinize yürüyerek ya da bisikletle gidin. Bu mümkün değilse de daha önce kullanmadığınız bir araçla gidin. Akşam yemeğinde yağ bakımından zengin bir balık tüketin.

Salı: Sözlükten bilmediğiniz sözcükler öğrenin. Ve bunları günlük konuşmanızda kullanmaya çalışın.

Çarşamba: Pilates, yoga veya meditasyon seansına katılın. İlk kez karşılaştığınız bir insanla konuşun.

Perşembe: İşe farklı bir yoldan gidin. Bu yol mümkünse daha önce hiç kullanmadığınız bir yol olsun. Televizyondan ciddi bilgi programları izleyin. Bunu yapmak için değil, gerçekten konsantre olarak yapın.

Cuma: Alkol ve kafein gibi maddeleri tüketmekten kaçının. Alışverişinize listenizi ezberleyerek çıkın.

Kişisel gelişim gerçekten isteyerek adım atmakla başlayan ve değişimlere kendinizin bile şaşıracağınız bir serüven. İnsanın gelişimi beyin gibi spesifik ve hala çözülmemiş bir organ için bile ne kadar seviye atlayacak derecede büyük olabiliyor. Bu çalışmalar aslında bize buna dair ciddi öğretiler içerdiği gibi aynı zamanda da ne kadar sınırsız bir varlık olduğumuzu gösteriyor.

Böyle efsanevi bir çalışma bize “İnsan istemeyegörsün” dedirtiyor. Sadece iste, niyet et ve çabala.. Bak zeka bile %40 aşama kaydediyor.. Daha ne olsun..

Sevgiyle kalın…


İlgili Yazılar

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.