Bir mekanik olan kuantum, madde ve ışığın atom ve atom altı seviyelerinde meydana gelen davranışlarını inceleyen bir bilim dalıdır. Kuantum mekaniği iki farklı isimle de anılır,bunlar; nicem mekaniği ve dalga mekaniği’dir.

 Kuantum terimi yani anlamı bir örnekle çok daha iyi anlaşılacaktır. Kendi evinizin mutfağına elinizde bir bardak ile girdiğinizi düşünün. Bu bardağı mutfak dolaplarının raflarından birine koymaya karar verin. Bardak ancak raflara koyulabilir ya da tezgahın üstüne bırakılabilir. Rafların arasına koymanız mantıksızdır.

  Fizik terimleriyle bu örnekte konuşulması gereken rafların seviyeleri olduğudur. Mutfağın kuantize olduğu söylenilebilir. Bu da rafların seviyelerden oluştuğunu açıklar. Kuantum fiziğinde her şey seviyelerden oluşmuştur. Anlamak bu fiziğin karmaşıklığından dolayı oldukça zordur.Bu konuda ünlü Fizikçi Feynman; “Kuantum Fiziğini Tam olarak anladığınızı düşünüyorsanız, Kuantum Fiziğini Anlamamışsınızdır.” demiştir.

    Kuantum evreni en iyi şekilde açıklayan bilim dalı şeklinde tabir edilmektedir. Geleneksel özellikteki fizik kuralları her ne kadar uygulama esnasında başarılı olsa da, çok küçük parçalar ve yüksek hızda olan cisimlerin hareketlerini doğru bir şekilde açıklayamamaktadır. 

  Albert Einstein bu konuda genel görelilik kuramını hayata geçirmiştir. Kuantum fiziğinin genel olan uygulama alanı kainatı keşfedebilme, karanlık maddeyi açıklayabilme ve yaratılışı ispatlamadır.

    Kuantum düşünce tekniği ise; kendimizi tanımaya, başkalarını anlamaya, evrensel sistemin işleyişini fark etmekten doğan bilgeliğe ulaştırarak beden enerjimizi de düzene sokar. Kişiler daha güçlü, canlı ve güzel olurlar. Hayat misyonumuzu fark etmek ve ona adım adım ulaşmak yönündeki çabalarımızı destekler. Kendi içsel kodlamanızdaki yapmanız gereken işinizle ilgili ipuçlarını yakaladıkça adımlarınız hızlanır.

  Kuantum düşünce hayatımıza daha fazla bolluk ve bereket çekmemizi de sağlar. Kendimizle ilgili derin içsel hedeflerimizi değiştirdikçe daha çok bolluk hayatımıza akmaya başlar. Genel manada zenginlik; sahip olduğumuz unsurlarla ruhsal varlığımıza kattığımız değerler arasındaki dengeyi anlatır. Çok paraya sahip olmak yalnız başına zenginlik işareti olmayabilir. Önemli olan şey bu parayla ne yaptığınızdır. Daha çok neşe, daha çok dostluk, daha çok sevgi, daha çok deneyim ve daha çok iyilik üretebiliyorsanız o zaman siz zenginsiniz demektir.

Özetle kuantum düşünce tekniği, yaşamın temel amacı olan sevinç duygusunu yüreğimizde hissetmemiz için bize imkanlar sunar.

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

UZMANLIK  İÇİN İSE AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ 

KUANTUM PRACTITIONER PROGRAMI

  SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.