Farkındalık, Gelişim, Kişisel Gelişim, Koçluk, Koçluk eğitimi

En İyisi İçin Püf Noktası Bir Eğitim : Çocuk Nefes Koçluğu !

3 dk okundu

Nefesle başlayan yaşamın, en hızlı döngüyü yaşadığı çocuklukta nefesin ne kadar önemli olduğunun farkında mısınız?

Bir çocuğu sınırlara hapsedemezsiniz. Bir taraftan bastırırsanız , başka bir yerden patlar.
Ruh ve biyolojinin birleşimiyle oluşan o kadar komplike ve derin yapılanmanın, henüz dürtülerle işlediği ve öyle kolay da programlanamadığı  çocukluk dönemi, biz ebeveynlerin gelişen zaman şartlarını da içine katarak çok kapsamlı düşünmesi ve hareket etmesini gerektirir.
O komplike dediğimiz insan yapısının henüz ham hali olan çocuğumuzu doğru anlayıp değerlendirmemiz için, sistemi doğru kavramamız gerekiyor.
En başta da bahsettiğimiz gibi nefesle başlayıp nefes olmadığında sona eren hayatın tüm fonksiyonlarının alt yapısında, sürekli ve hiç kesilmeyen o ihtiyacın doğruluğu, yeterliliği, sağlıklılığı, üzerinde gelişen tüm sistemleri etkilemekte.

Nefes, vücudun var olan dinamiklerinin tamamının alt yapısında, sürekli olmasıyla kendi önemini her zaman koruyor.
Bizim ihtiyacımız onu doğru tanımak ve tekniklerini analiz etmek.

Çocuklarda da nefes desteği, içinden çıkamadığınız bir çok problemin çözümü için yeterli olabiliyor.
Stresli bir anınızda derin ve ritmik nefesler alınca sakinleştiğinizi fark etmişsinizdir. Aynı durum çocuklar için de, öfke kontrolü, stres veya anksiyete problemlerinde geçerli.
Kaliteli bir nefes çocuğunuzdaki uyku problemini düzene sokarak, uyku kalitesini de artırmış oluyor.
Beyin gelişimlerini destekleyip, IQ seviyelerini artırıyor. Bunun nedeni nefesi kaliteli hale dönüştürdüğümüzde oksijeni en çok kullanan organımız olan beyni de daha kaliteli beslemiş olmamızdır.
Stres ve kaygısal problemleri düzeltip, IQ seviyesinde etkin olan kaliteli nefes, derslerdeki performans artışını da beraberinde getiriyor. Dolayısıyla yaratıcılık ve algılama da artıyor.
Biyolojik anlamda baktığımızda bütünsel sağlığı destekleyip güçlendiriyor. Beyin ve bütüncül sağlıkta etkin olmasıyla hiperaktivite gibi bir problemle başa çıkmanızda çok etkin. Bu değişimin çok sayıda örneği, eğitimlere katılan çocuklarda görülmekte.

Pek çok insanın, sonuçlarını yaşadığında “SIRA DIŞI” olarak değerlendirdiği bu eğitim, çocuklar için de yapılıyor.
Onlara özel konularla, onlara özel içerik ve uygulamalarla.

Hiç sıkılmayacakları ve kendilerini çok rahat adapte edebilecekleri şekilde düzenlenen Çocuk Nefes Koçluğu Eğitimiyle okul hayatını evden idame ettirmek zorunda kalan çocuklarımıza daha aydınlık ve pozitif günleri sunmanın derdindeyiz.

Onlar bizim bugünümüz, yarınımız.

Sağlık ve sevgiyle …

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

ÇOCUK NEFES KOÇLUĞU

  SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.

 


İlgili Yazılar

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.