Gelişim, Genel

Stres ve Anksiyeyete Karşı Bu Besinleri Tüketin

2 dakikalık okuma

Zaten çoğunluğumuzun hayatına kabus gibi çöken stres faktörü, korona virüs, sağlığımızı kaybetme korkusu, karantina günleri derken zirvede yerini aldı. İçinde bulunduğumuz bu sıkıntılı günlerde endişe ve kaygı içinde boğulan psikolojimize bu besinleri tüketerek destek olabiliriz. Mutluluk hormonlarınızı artırarak, kan basıncınızı dengeleyip sakinleşmenizi sağlayan bu harika besinleri öğrenmeye ne dersiniz?

Ispanak

Folat bakımından zengin olan ıspanak ve yeşil yapraklı besinler serotonin ve dopamin salgılanmasını artırarak ruh halinizi iyileştirir. Magnezyum bakımından da zengin olmasıyla birlikte yüksek tansiyona bire birdir.

Avokado

Folat, B vitaminleri, E ve B vitaminleri bakımından zengin olan avokado, hem tok tutucu özelliğiyle hem de şeker seviyesini düzenlemesiyle el üstünde tutulması gereken bir yiyecek.

Somon

Hepimizin de bildiği gibi Omega 3 bakımından en zengin yiyeceklerden biri de somondur. Çinko bakımından da zengin olan somonu, ister ana menü olarak isterseniz de salatanızda tüketebilirsiniz.

Bitter Çikolata

Magnezyum deposu olan bitter çikolata, mutluluk hormonu üretme bakımından da çok etkili bir atıştırmalık. Bunun için bir iki ısırık almanın emin olun hiç bir zararı olmadığı gibi, kendinizdeki olumlu değişmeyi fark edeceğinize emin olun..

Ceviz

Ceviz bitkisel formdaki omega 3’ün deposu olarak, endişe ve sıkıntı hislerini tetikleyen noradrenalin hormonunu azaltan bir gıda. İster atıştırmalık, isterseniz de salata veya kahvaltılanızda tüketebilirsiniz.

Kırmızı Biber

Bir C vitamini deposu olan kırmızı biber, stresli anlarda vücudumuzda salgılanan kortizolu da ciddi oranda düşürerek rahatlamanızı sağlamakla birlikte enerji de verir. İster pişmiş, ister çiğ hiç fark etmeksizin, biberi çeşitli şekillerde tüketmeniz mümkün. Bir şekilde beslenme programınıza dahil etmek sizin için çok kolay olacak.,

Pişmiş Domates

Piştiğinde likopen kaynağı haline gelen domates,hem kortizol seviyenizi düşürür, hem de kanınızdaki enflamasyon ve pıhtılaşmayı önlemeye yardımcı olur.

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

  SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.

 


Related Posts