Reiki sözcük anlamı olarak “her yerde var olan ruhsal yaşam enerjisi” demektir. Kısaca “evrensel yaşam enerjisi” de denilen reiki, doğası gereği ruhsal bir öğreti olmasına rağmen, hiç bir din ve inançla bağı yoktur.

Bu “ellerle şifa verme sanatı” çok eskilere dayanır. Muhtemelen zamanın başlangıcından beri insanların bunu yaptığını söyleyebiliriz. Mesela hastalanan ya da yaralanan bir insanın o bölgesine elleri koymak tamamen içgüdüsel olarak yaptığımız bir harekettir. Annelerin bunu sıklıkla yaptığını hepimiz bilmekteyiz. Özüne baktığımızda, insan dokunuşu şifa veren sevgi ve duyguları iletir.

Konuyu biraz daha açacak olursak…

İnsan, enerji ve fizik olmak üzere iki boyuttan oluşur. Her şey önce enerji boyutunda gerçekleşir, daha sonra fizik boyutuna geçer. Dolayısıyla şifalanmalarda aslında fiziksel boyuttan önce enerji boyutunu değerlendirmek gerekir. İşte reiki tam olarak bu noktada değerlendirilmesi gereken yaşam enerjisidir.

Reikinin bir din ya da mezhep olduğunu düşünenler yanılmaktadırlar. Çünkü reiki tüm dinlerle bir uyum içinde olup, din, ırk, milliyet, cinsiyet ve yaştan bağımsız olarak herkes içindir.
Herkes reiki uygulayıcısı olabilir. Reiki öğretmenden öğrenciye inisiyasyon denilen bir yöntemle kolaylıkla aktarılır.
Uzun süren uygulamalar ya da değişik ruh halleri gerektirmez. Reiki, kişinin yeteneklerine dayanmaz; şifanın saf halidir. Bu nedenle herkes kolaylıkla öğrenebilir.

Uygulama bir kere öğrenildikten sonra ömür boyu kullanılabilir. Hem kendinize hem başkalarına uygulayabileceğiniz bu şifalanma yöntemi ile yaşam enerjinizi yukarılara çekerek, bedeninizde ve ruhunuzda olumlu değişiklikler yapabilirsiniz.

Reiki enerjisini fiziksel boyutta değerlendirecek olursak…

İnsan bedeninde herhangi bir hastalık veya sıkıntı meydana geldiğinde, bunun nedeni enerji sistemlerinin dengelerinin bozulmasıdır.
Psikolojik sorunlardan tutun, baş ağrısına veya her hangi bir organın fonksiyonel bozukluğuna kadar olan problemlerin temel sebebi enerji karışıklığıdır. Bu durumlarda reiki, enerji sistemine saf bir enerji olarak girer ve enerji karışıklığını gidererek dengeyi sağlar.. Böylece beden mevcut problemden arındırılarak, şifa bulunur.

Burada akla bu enerjinin nasıl o kısma aktarıldığı sorusunun gelmesi çok normaldir.

Şöyle ki, fiziki bedendeki sinirsel ve damar sisteminin enerji bedendeki karşılığı meridyen sistemidir. Meridyenler enerjinin aktığı kanallardır. Bedende “çakra” adı verilen önemli enerji merkezleri vardır. İşte reikide, çakra denilen bu merkezlere el koyularak enerji transferi yapılır. Vücuttaki enerji dengesinin bozulduğu bu merkezlere yapılan enerji transferi ile çakra sistemi açılarak, var olan enerjinin doğal ve doğru bir şekilde akması sağlanır.

İçeriğinde çok fazla detayın  bulunduğu bu yaşam enerjisini özetle aktardıktan sonra diyebiliriz ki; reiki ile sadece iyi ve güzel şeyler yapabilirsiniz. Hiçbir yan etkisi yoktur. Fakat tıbbi müdahalelerin yerine geçmez.  Yardımcı bir yöntemdir. Tedavilerdeki yan tesirleri azaltarak sonuçların olumlu gelişmesine katkıda bulunur.
Ağrı ve stresi azaltarak pozitif bir forma girmenizi sağlar. Hiçbir zaman zarar vermez. Uygulanan insanın ihtiyaçlarına göre yarar sağlar.

Sizi de bu şifalı yaşam enerjisiyle tanışmaya davet ediyoruz.. Şuna eminiz ki, bu enerjiyle tanışmak kendinize yapacağınız en özel iyiliklerden biri olarak hayatınızda yerini alacak…

Sevgiyle kalın.

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

USUİ REİKİ 2 İÇİN TIKLAYINIZ

 

  SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.