Farkındalık, Gelişim, Hikaye, Kişisel Gelişim, Koçluk, Liderlik

E-posta Adresi Olmadığı İçin Başarılı Olan Adamın Hikayesi

1 dakikalık okuma

Bir adam Microsoft şirketine iş için konuşmaya gidiyor.
Girmek istediği iş de tuvalet temizleyiciliği.
İnsan kaynakları menajeri ile görüşüp tıkanmış bir lavaboyu temizleyip testten geçiyor.
İnsan kaynakları menajeri adama testi geçtiğini, hangi gün saat kaçta iş başı yapması gerektiğinin kendisine e-posta yoluyla gönderileceğini söylüyor.
Adam, bilgisayarı olmadığını dolayısıyla e-posta kullanmadığını açıklıyor. İnsan kaynakları menajeri: “Üzgünüm ama e-postanız yoksa siz sanal olarak var sayılamazsınız ve bu yüzden sizi işe alamayız.” diyor.
Adam çaresizce dışarıya çıkıyor ve “Ne yapsam, ne etsem!” diye düşünürken cebindeki 10 dolar ile 20 kilo kiraz almaya karar veriyor. Kapı kapı gezerek kirazları satıyor ve 2 saat içinde sermayesini 2 katına çıkarıyor. “Bu şekilde ekmek paramı çıkarabilirim.” diyerek her gün sabah erkenden kalkıyor ve kapı kapı dolaşarak kiraz satıyor.

Her gün sermayesi büyüyor. Derken küçük bir kamyonet alıyor ve satışa devam ediyor. Az bir zaman sonra büyük bir kamyon ve birkaç küçük kamyonet alıyor.
Aradan 5 sene geçiyor…
Bu adam şu anda Amerika’nın en büyükleri arasında yer alan bir nakliyat şirketinin sahibi. Bir gün ailesinin geleceğini düşünerek sigorta yaptırmak istiyor.
Sigorta şirketi kendisinden bir e-posta adresi istiyor. E-posta kullanmadığını söylediğinde sigortacı: “İlginç, e-postanız olmadan büyük bir holding kurmuşsunuz. Bir de e-postanız olsaydı neler yapardınız!” diyor.

Adamın cevabı: “E-postam olsaydı şu an da Microsoft’ta tuvalet temizliyordum.”

Alıntıdır.