Gelişim, Haber

Bilime Göre Rüyamızda Telepatik Mesaj Göndermek Mümkün

1 dakikalık okuma

Saybrook Üniversitesi Psikoloji Profesörü 1974 yılında rüyada telepati ile ilgili pek çok anektodlar ve bilimsel veriler bulunuyor demiştir.

Telepati kısaca düşünce duygu ve hisleri başka birine beyin gücüyle aktarmaktır.

En son yıllarda yapılan pek çok deney rüyada telepatik veri girişleri ile ilgili olumlu veriler sunmaktadır. Jung’a göre bunu kanıtlamaya zaten gerek yok sürekli gerçekleşen bir durumdur. Carl Gustav Jung’a göre bilinçaltımız telepatik olarak haberleşiyor olabilir. Freud bir konuşmasında telepatinin mümkün olabileceğine dair kapalı da olsa bilgiler verdi.

Telepatik olarak bilgi ve düşünceyi rüyamızda daha kolay aktardığımız düşünülmektedir. Rem uykusu denilen ve en gerçekçi rüyalarımızda bu olayın gerçekleşebileceği söyleniyor. Peki gerçekten rüyalarımızda telepatik olarak haberleşiyor muyuz?

Aynı rüyayı gören veya birbirlerinin rüyalarını tamamlayan pek çok olay var. Belki sizde aynı veya benzeri rüyaları biriyle paylaşmış olabilirsiniz. Rüyalar psikolojik olduğu kadar parapsikolojik etkenleri de kendi içinde barındırıyor.

Rus bilimadamlarına göre bilinçaltının sürekli telepatik iletişim yaşadığını söylüyorlar. Sadece insanlarda değil bitkilerde ve diğer canlılarda sürekli bir enerji aktarımı olduğu söyleniyor. Tanımadığımız birine bir anda ısınmamız ve onu sevmemizin nedeni yüksek bilinçaltı telepatisi olabilir mi?

Bilime göre telepatiyi insanlar bir şekilde gerçekleştiriyor olabilirler ve bunu farkında bile olmayabilirler.

(Alıntı)