Sevgili arkadaşlar, bu yazıyı okuduğunuza göre, yaşam koçu olmak hakkında bir takım düşüncelere sahipsinizdir. Bu gereklilikten yola çıkarak, sizlere nasıl bir koçluk eğitimi almanız gerektiğinin ipuçlarını vereceğim.

Öncelikle iyi bir yaşam koçu olmak için, iyi bir koçluk eğitimi almanız gerekir.

Koçluk eğitimlerini araştırırken, çok farklı fiyatlar ile karşılaşacaksınız. Bu sizin kafanızı illa ki karıştıracaktır. Ülkemizde “Pahalıysa iyidir.” gibi bir algı var. Evet bir eğitim pahalı ise, iyi olma ihtimali yüksektir. Peki sadece pahalı yatırımlarla mı iyi bir yaşam koçu olunur? Sanırım bu sorunun cevabını yine kendimiz verebiliriz.
Alışverişlerimizin ne kadarını, çok şubeli ve ekonomik fiyatlar ile hizmet veren marketlerden yapıyoruz? Bu marketlerde satılan ürünlere kötü diyebilir miyiz? Elbette diyemeyiz.. Bir çok testten geçiriyorlar, bir takım tüzüklere uymaları gerekiyor. Haydi bunları geçtik diyelim. Müşteri memnuniyeti? Siz bir dev mağazalar zincirinin yönetici olsanız, şikayet gelen bir ürünü raflarınızda sergiler misiniz?

Fiyat algısı tamamen pazar ile alakalı bir durumdur. Mesela, Türk gıda kodeksine ve mevzuatlara uygun bir Sızma zeytinyağının yarım litresini, çok mağazalı marketlerde, A markasını 9 liraya alabiliyorken, Farklı bir biçimde ambalajlanmış, etiketlenmiş olanını 99 liraya da alabilirsiniz. İkisinin arasında sizce fiyat/değer oranı o kadar yüksek midir? Sadece zeytinyağında değil, her üründe, çok farklı fiyatlar görebilirsiniz. Birisi de çıkıp size yarım litresi 3 liradan zeytinyağı verebileceğini söyleyebilir? Siz bu zeytinyağını güvenle yemeklerinizde kullanabilir misiniz?

Koçluk eğitimine de bu şekilde bakabiliriz. Eğitim fiyatlarını araştırırken 30 hatta 40 kata varan fiyatlar göreceksiniz.
Fiyat dengesini, bir kenara bırakalım. Amacımız iyi bir yaşam koçu olmaksa, nelere bakmamız gerektiğini konuşalım.

İyi bir yaşam koçluğu eğitiminde olması gerekenler

 • İyi bir yaşam koçu olmanız için iyi bir mentörünüzün olması gerekir.
 • İyi bir yaşam koçu olmanız için, eğitiminizin en az bir aylık bir sürece yayılması gerekir. (Kendi bilinçaltı serüvenimiz ve kassal öğrenmenin gerçekleşmesi için bu gerekli)
 • İyi bir yaşam koçu olmanız için eğitimin sürekli olması gerekir. (En az bir ay boyunca etkileşimli bir eğitim.)
 • İyi bir yaşam koçu olmanız için, derslerin günde 3-4 saatten fazla olmaması gerekir. (Daha fazlasına odaklanmak mümkün değildir)
  İyi bir yaşam koçu olmanız için, bol bol uygulama yapmanız ve bu uygulamalardaki eksiklerinizin hemen görülmesi ve giderilmesi gerekir.
 • İyi bir yaşam koçluğu eğitiminin interaktif olması gerekir. (Video izleyerek ya da metin okuyarak uzman olunmaz! Öyle olsa kişisel gelişim kitabı okuyan milyonlar hemen gelişirdi.)
 • İyi bir yaşam koçu olmanız için, eğitim bittikten sonra da sorularınızı sorabileceğiniz bir uzman desteği olmalı.
  Aslında yukarıdaki maddeleri daha da artırabiliriz ancak, bu maddeleri sağlayan eğitim iyi bir eğitimdir.
  Yatırım yaptığınız eğitimin mutlaka size faydası olacaktır ancak bunları sağlayan eğitimi nerede bulursanız bulun mutlaka alın.

Kişisel Gelişim Online olarak biz, isteyen herkesin bu eğitimleri alabilmesi için, en iyi eğitimi en uygun yatırım bedeli ile vermeye çalışmaktayız.

Şimdiye kadar verdiğimiz eğitimlerde memnuniyet oranımız %100 dür.

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.


İlgili Yazılar

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.