Eğitmenin verdiği eğitimlerTemel bilgiler

İsim

Yelda Ökten

Hakkımda

Özgeçmiş

Yelda ÖKTEN
Çalışma ve Endüstri İlişkileri Uzmanı , Eğitmen ve Profesyonel Koç

Yelda Okten 1981 yılında Ankara’ da doğdu. Evli ve 2 çocuk annesidir. ICF akrediteli profesyonel koçtur. 2002 yılında Gazi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra turizm , inşaat, gıda, bakım onarım, üretim, mühendislik ve demiryolları ,enerji sektörlerinde işe alım, eğitim, performans yönetimi, yetenek yönetimi, olumlu şirket kültürü geliştirme, organizasyonel gelişim, toplu iş sözleşmeleri ve sendikal ilişkiler, ücret ve yan haklar yönetimi kurum içi iletişim ve değişim yönetimi konularında yurt içinde ve yurt dışında önemli tecrübeler edindi.

Şirketlerin Kurumsallaşma süreçlerinde ve işletmelere rekabet üstünlüğü sağlayacak olan işveren markası kimliğinin oluşturulması, yasal mevzuat ve iş kanunu ve sosyal güvenlik ve çalışma mevzuatı ile ilgili yükümlülükleri , İnsan kaynakları bütçesinin idaresi, yetenek yönetimi Outsource (dış kaynak ) yönetimi, işletme kültürüne uygun performans değerleme sistemlerinin kurulması, işe alım danışmanlığı, ücretlendirme, yan haklar, prim sistemi ve ücret ve bordro sistemleri yönetimi gibi konularda halen yönetim danışmanlığı ve koçluğu yapmakta olan Yelda Ökten kurumda çalışan her bir bireyin; bir örgüt için ayrı bir değer oldugunu savunmuş, yüzünü insana dönmüş yönetim modelleri geliştirmenin önünü açacak stratejiler geliştirmiştir. Bu yolda bireyin kendini gercekleştirmesi, bireyin ihtiyaclarını tanıyarak bireysel farkındalıklar edinmelerini, bireylerin beceri ve yeteneklerine uygun hedefler geliştirmeleri konularında da halen kurum içi koçluk calısmaları yapmaktadır.

Şirketlerin hedeflerine ulaşmalarında bireysel koçluk, takım ve yönetici koçluğu yaptı. Ağırlıklı üretim endüstrisi olmak üzere enerji, turizm, bilgi teknolojileri ve telekominasyon endüstrilerinde büyük ölçekli ve global kurumlarda yurt içi ve yurt dışında orta ve üst düzey yönetici olarak görev aldı. Şu anda çalışma sosyal güvenlik mevzuatına ilişkin konular gibi mesleki eğitimler

ve beraberinde olumlu kurum geliştirme, kariyer planlama, farkındalık , yönetici koçluğu ve İş yaşantısından profesyonellerle kariyerinde değişiklik yapmayan isteyen, ve bu yolda karsılarına cıkan handikapları uzman desteği alarak tek tek aşmak isteyen, hedefleri olan bu hedeflere ulaşmanın daha kısa yollarını arayan, yetişkinlere koçluk yapmaktadır. Kariyerine su an Birlesmis Milletler Turkiye`de Insan Kaynaklari Danismani olarak devam etmektedir.

top
Bütün hakları saklıdır.