Eğitmenin verdiği eğitimlerTemel bilgiler

İsim

Hülya ÇIZIKMAN

Hakkımda

Özgeçmiş

Hülya ÇIZIKMAN

Yaşam Koçu, Yönetici Koçu, Kişisel Gelişim Uzmanı, Yazar

1970 yılında Bartın ‘da dünyaya gelmiş, ilk , orta ve lise öğrenimini Bartın’da tamamlamıştır. Akdeniz Üniversitesi  Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Y.O. tamamladıktan sonra 6 yıl boyunca Antalya’da değişik otellerde (Ofo Hotel, Falez Hotel, Olbia Hotel ve Talya Otel) ön büro müdürlüğüne kadar yükselmiştir. 1997’de İstanbul‘a taşınarak kariyerine yeni bir sektörde devam etme kararı almıştır. Lojistik sektörünün öncülerinden Balnak Nakliyat ve lojistik şirketinde işe başlamış, sırasıyla karayolu taşımacılı, hava ve deniz yolu taşımacılığı ve tır+havayolu taşımacılığı operasyonu yapmıştır. En son Yeni Antalya Nakliyat ve Lojistik A.Ş. de satış müdürlüğüne yükselmiştir. 2004 yılı itibari ile almış olduğu Yaşam Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Akrofonoloji ve diğer kişisel gelişim eğitimleri ile profesyonel iş kariyerini ; iş deneyimleri ve kişisel gelişim eğitimlerini harmanlayarak yaşam misyonunu’’ kişilere kattığın değer kadar değerlisin’’  şeklinde yenilemiş ve yoluna Profesyonel Koç ve eğitmen olarak devam etmiştir.

Eğitim sektöründeki 15 yıllık tecrübesini ilk gün ki tutku ve heyecanla sürdürmektedir. Eğitim danışmanı olarak amacı; bireylerin saklı gizli kalmış, potansiyellerini gölgede bırakan engelleri ile yüzleştirmek ve potansiyellerini performansa döndürmektir. İlkesi ‘’Heyecan Transferidir. Mottosu; ’’ Heyecanlı olduğun ölçüde heyecanlandırırsın’’. Bu yüzdendir ki; heyecanını daima dorukta tutmanın sevinci ve bilinci ile işini aşk ile gerçekleştirmektedir. 10 yılı aşkın süredir profesyonel eğitmenlik hayatı boyunca yüzlerce , yöneticiye, satıcıya, çalışana kendi potansiyellerini zirveye taşımaları konusunda rehberlik etmektedir. Hayattaki misyonu; eğitim verdiği her sınıfta, her salonda katılımcılara kendi hayat enerjilerinin farkındalığını artırarak, bu enerjiyi performansa dönüştürmeleri konusunda ‘’KOÇ’’luk yapmaktır.  Karşısındakine Saygı , Her bireyin %100 potansiyeli olduğuna inanmak ve Herkesin ihtiyaç duyduğu kaynak zaten kendindedir ; ana değerleridir. Bu değerler ışığında eğitim verdiği her gruba , öncelikle kendilerine olan inançlarını artırmalarını ve takibinde görevlerinde yapabileceklerinin en iyisini yapabilmeleri konusunda yol göstermektedir.

Bu güne kadar yüzlerce seminer ve eğitim vermiştir. Bireysel ve grup koçluk seansları yapmaktadır. Öğrencilere, kariyerlerinin ilk basamaklarında olanlara hatta üst basamaklara tırmananlara ışık tutması adına ‘’ KARİYER DOLMUŞU’’ isimli bir kitabı vardır. Doğmaya hazırlanan ikinci kitabı da yolla olup, düşündüğü isim ‘’AKLIN NERDE? ‘ dir.

Referansları

Bilgi Üniversitesi
Bartın Üniversitesi
İstanbul Üniversitesi
Trakya Üniversitesi
Yıldız teknik Üniversitesi
Tekirdağ Üni.
Edirne Üni.
Anadolu Üni.
Adnan Menderes Üni.
Ege Üni.
9 Eylül Üni.
Gazi Üni.
Ankara Üni.
Kendi Şirketi olan Kronos Akademi ile TUYUP Projesi kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı  ve Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH  “Alman Uluslararası İşbirliği” tarafından Türkiye’deki tüm otelleri kapsayan eğitimler kapsamında Adıyaman Bozdoğan Otel’e verilen otuz saatlik “Davranış Bilimleri” eğitimi
THY

BÜMED – Boğaziçi Üni. Mezunlar Derneği
SİYAD (Silivrili İş adamları ve Yatırımcılar Derneği)
BESAD (Bahçelievler İş Adamları Deneri)
Beylikdüzü Belediyesi
Silivri Belediyesi

Finansbank
Tutkunlar Çelik Kapı
Zorlu Tekstil
Ziraat Bankası
Halkbank
İş Bankası
Anadolu Hayat Sigorta
Tüpraş
EA elektrik
Avantgarde Hotel
Holiday in
Mira del Mar Hotel
Radiisson Blu Hotel
Set Medikal
Ti Otomotiv
Sarkuysan

Entes Elektronik
Kumport Liman İşl.
İmbat Madencilik
İmmib
İib
YKK Fermuar

 

top
Bütün hakları saklıdır.