Manevi yaşam koçu olarak da adlandırılan spiritüel bir koç, insanlar ve Evren arasındaki daha derin bağlantıları araştırır. Başkalarının içinde yaşadıkları dünya ve onun içinde akan enerjiler hakkında yeni veya daha derin bir anlayış
kazanmalarına yardımcı olurlar. Koçluk hizmetleri bu yaşamı iyileştirmek dönüştürmek amaçlı kullanılır, spiritüel koçluk ise daha çok maneviyata yapılan bir koçluk hizmetidir. Spiritüel koç daha çok olayın kaynağına iner, danışanın ruhsal alanına ve enerjisine odaklanır.

Koçluğu öğrenmenin en iyi yollarından biri koçluk hizmeti almaktır. Danışan olmanın nasıl bir şey olduğunu hissedersiniz.
Neyin işe yaradığını neyin işe yaramadığını görürsünüz, doğruyu, yanlışı görürsünüz. Hem koçluk öğrenirken bakarsınız kendiniz için yeni kazanımlar keşfedersiniz.

Manevi Koçluk İşine Başlamanın İlk Adımları
Manevi koçluğun sizin için uygun olup olmadığını belirleyin.
Manevi yaşam koçluğu birçok insan için harika bir kariyer yolu olsa da, herkes için doğru seçim olmayabilir.
En başarılı ruhsal koçlar, Evren ile kendi bağlantı duygularını geliştirmek için çalıştılar. Mükemmel olmasa da, birçoğu kendi ruhani çalışmaları aracılığıyla yaşamlarında bir düzeyde uyum ve doyum elde etmişlerdir.
Manevi bir koç olarak bir kariyer düşünüyorsanız, önce kendi maneviyatınızı keşfetmeye çalışın, böylece danışanlarınız size özgün bir yerden geldiğinize güvenebilsin. Daha sonra Spiritüel Koçluk Ardından kendinize şu soruları sorun:

 Başkalarına yardım etmekten zevk alıyor musunuz?
 Başkalarına hedeflerine ulaşmaları için koçluk yapma konusunda tutkulu musunuz?
 Başkalarının manevi ve dini inançlarına saygı gösterme yeteneğiniz var mı?
 Düzenli olarak iç sesinizi ve sezginizi dinliyor musunuz?
 Esneklik ve özgürlük sunan bir kariyerle ilgileniyor musunuz?
 Kendiniz kadar danışanlarınızın da iyiliği için çok çalışmaya hazır mısınız?

En iyi koçlar, kendi derin bağlantı duygusunu geliştiren ve her zaman ruhsal yolculuklarında ilerleyen kişilerdir.

Kaynak:Gülay Kışlak Yazıları

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

UZMANLIK  İÇİN İSE AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ 

SPİRİTÜEL KOÇLUK UZMANLIK PROGRAMI

  SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.