‘’Koçluk’’ kelime anlamı ingilizcede ‘’COACHING’’ den geliyor. Ulaşımda, birini bir yerden alıp bir yere götürmek anlamına gelir.
Günümüzde, bütün dünyada koçluk, insanları, hayatlarında değişim yaratmak için bulundukları yerden ileriye, ulaşmak istedikleri yere gitmelerine yardım etmek anlamında kullanılıyor.
Kişisel gelişimde, Koçluk hizmeti verene ‘’Coach – Koç’’, koçluk hizmeti alana ‘’Coachee‘’ deniyor. Biz Türkçe’de yaygın şekliyle ‘’Danışan’’ veya ‘’Müşteri’’ olarak kullanıyoruz.

Spiritüel Koçlar ise; Yaşamın koçu haline gelen ve danışanlara aldığı eğitimler sonucu koçluk yapabilen profesyonellere, ruhsal açıdan ilerlemeleri için rehberlik eden bir çalışma koludur. Spiritüel Yaşam Koçluğu kişinin arzu ettiği başarıya,sağlığa, paraya, mutluluğa, huzura kısacası arzu ettiği duruma ve kaynaklara ulaşmasını ,kişinin sadece dünyevi değil aynı zamanda ruhsal hayat amacına da uygun seçimler yapmasına yardımcı olur. Kendine güven ve şefkati açığa çıkarmak için bir rehber görevi görürler.

Spiritüel koçların danışanlarla sıklıkla çalıştığı başlıca alanlardan bazıları şunlardır:

 Yargıları serbest bırakma ve kendi kendine olumsuz konuşmayı durdurma
 Olumlu bir zihniyete geçiş
 Gerçek amacınızı anlamak
 Mutluluğa giden iç blokajlarınızı ortaya çıkarmak
 Kendi maneviyatınızı keşfetmek
 Gerçekte kim olduğunuzu anlamak
 Sezginizi dinlemeyi öğrenmek
 Geçmiş yaraları iyileştirmek
 Hayatta ne istediğinizi tezahür ettirmek

 

Kaynak: Gülay Kışlak Yazıları

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

UZMANLIK  İÇİN İSE AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ 

SPİRİTÜEL KOÇLUK UZMANLIK PROGRAMI

  SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.