Gelişim, Genel, Kişisel Gelişim, Potansiyelim

Sen Potansiyelini Keşfet Diye: Online Seminerler

3 dakikalık okuma

“Hep başarılı olmak istedim hayatımda. Bir şeyi başarsam yeterdi belki de. Hem onu başarmanın verdiği gurur, haz, mutluluk, hem de kendi varlığımı hissetme, gösterme, fark ettirme adına başarmayı çok istemiştim. Ama okul, iş, evlilik, çoluk çocuk derken pek de istediğim gibi olmadı bir çok şey. Evet bir mesleğim oldu, belki bu da bir başarı ama, amacım para kazanmaktan öteye gidemedi. Nedense mutlu etmedi beni. İçimdeki asıl beni bulmada pek bir şey yapamadım…
Hele ki şimdi, gündemdeki pandemi sebebiyle evde adeta kafes hayatı yaşıyor gibiyim. Zaten normalde kendim için istediğim başarılara uzak bir hayat yaşarken, şimdi büsbütün dipteyim.”
Bu ve bunun türevleri cümleler zihninde eksik olmayan, o cümleleri susturamayan, bastıramayan ve ne yazık ki görmezden de gelemeyen kişileri buraya alalım!
Potansiyelini keşfedememiş, keşfetse de buna zamanı, çevresi veya cesareti olamamış kişiler..
Dolayısıyla içsel sesini bir türlü bastıramayan, ya da o ses olmasa bile, hayatında bir şeyleri yolunda değil gibi hissederek içsel huzuru da yakalayamayanlar..

İnsan en kamil varlık değil midir ? İşte tüm bu sorunlar bundan.
Kamil, yani eksiksiz, bütün.
Bizim varoluş mayamızda olan tam olma arzusu ve hedefi, hayatta yakalayamadığımız her isteğimizde karşımızda kara bir duvar gibi belirerek sorgulamaz mı bize nedenlerini, nasıllarını?
Bazen böyle durumlarda içimize kapanarak yapmamız gerekenlerden uzaklaşırken, aslında kendimizden uzaklaşırız. Hele ki büyük bir şehirde yaşıyorsanız, o hengame, kalabalıklar, sosyal hayatın fazlalık yorgunlukları, var olan enerjimizi en diplere çekmez mi?
Gerçekte hayat, aslında krizlerle bize gelirken, fırsatları da biraz üstü kapalı sunar. Her krizin mutlaka öyle ya da böyle faydalı olduğunu iddia ediyoruz. En kötü ihtimalle ders alırız, o da bir şey. Değil mi?

Biz de Potansiyelim ile, bu krizlerden nasıl faydalanarak, kendimize değer katarak ve daha da güçlenerek çıkarız sorgusunu hayatımızın odak noktasına koyduk, buna çözümler sunmak değil, üretmekle kendimizi mükellef hissederek adımlar attık, ilerledik..

O adımları Online Seminerlerle daha da hızlandırarak koşmaya başlayacağız hep birlikte.

Spiritüel eğitimlerden kişisel gelişim konularına, beslenme ve sağlıktan atölye çalışmalarına kadar, online ve evinizde, kendi ortamınızda, nerede olursanız orada bu seminerlere katılabilir; dinleyerek, sorarak, katılımda bulunarak öğrenebilir, keşfedebilir, varlığınıza ve daha da ötesine dokunabilirsiniz…

“Dünya hiç iyi bir yere gitmiyor,” demiyoruz. Eğer elimizdeki onca imkanla böyle düşünürsek, kaybedecek bir şeyimiz kalmayana kadar hem kendimize hem de çevremize yük olmaz mıyız?

Biz pozitif düşünmeyi, defalarca düşsek de kalkmayı, Yunus Emre’nin de dediği gibi “her dem yeniden doğmayı”, yenilenmeyi, güçlenmeyi, kendimizde bunları yaşarken çevremize de yaşatmayı amaç edinerek bu yolda büyük bir hevesle ilerliyoruz..

Sevginin, mutluluğun, başarının, paylaşmanın, yüz güldüren ve kalp ferahlatan her şeyin giderek arttığı bir Dünyaya, gelin hep birlikte koşalım…

Sevgiyle…