Farkındalık, Gelişim, Kişisel Gelişim, Potansiyelim

Sağlıklı Gebelik, Mutlu Doğum İçin…

3 dakikalık okuma

Her annenin en büyük hayali ve kaygısı bebeğini kucağına almasıyla başlayan, bir ömür devam etmesini dilediği annelik deneyimini hakkıyla yerine getirmek. Bebeğine iyi bir hayat sunmak bir tarafa, hayatın çetrefil döngülerine hazırlamak ayrı bir dert.

Yaşanılan her şeyin kendi içinde adım adım ilerlediğini düşünürsek, o adımların her birinde sadece yapmamız gerekenleri güzel bir şekilde yaparsak, yolumuz ilerledikçe geriye baktığımızda hep vicdani bir rahatlık ve kalbi bir mutluluk buluruz.

Bu yolculuğun başlangıcında, henüz bebeğini kucağına almamışken, heyecan ve kaygı duygularının karmaşasında annelerin en büyük ihtiyacı kendilerini saracak bir kol, uzanacak tecrübeli bir eldir.

Hamilelik sürecinde zaten değişimin kitabını yazan hormon seviyelerinin etkisiyle bambaşka bir kişi olan anne adayları, genelde kaygı seviyesini kontrol edemezse, maalesef ki doğum sonrasında daha da öteye gidebiliyor bu sıkıntı.

Bu bağlamda annelere destek olmamız gerekiyor.

Hamilelik ve doğum birlikte ele alınırsa, ki buna aslında doğum sonrası süreç de dahil edilebilir, tüm bu süreci doğru ve huzur içerisinde yönetmek için denenen bir çok yol bulunuyor.

Öncelikle gebelik ve doğum sürecinde anne adayının hem fiziksel hem ruhsal olarak hazırlanması, yakın çevresinin yaşanabilecek olumsuz deneyimlere hazırlıklı olması ve sorumlulukların ve yapılması gerekenlerin bilinmesi için profesyonel destek almak her zaman en iyisidir.

Bilhassa anne adayı için, ister istemez oluşan ve engellenemez olan doğum stresini azaltmak amacıyla çok faydalı profesyonel destekler bulunuyor. Bu desteklerle annede kendine güven ve iç huzur oluşurken, yaşama ihtimali bulunan olumsuz deneyimlere karşı da ne yapması gerektiği bilinci oluşuyor.

Bu desteklere örnek verecek olursak;

  • Hamile yogası,
  • Hamile pilatesi,
  • Hamile nefesi,
  • Kasları gevşetme,
  • Gebelikte yaşanabilecek sorunlarla baş etme yöntemleri,
  • Doğum sürecinin yönetimi,
  • Anne ve bebek arasındaki güvenli bağın sağlıklı bir şekilde güçlendirilmesi…

Bu içeriklerin tamamının bulunduğu Sağlıklı Gebelik Mutlu Doğum Atölyesi desteğimize tüm anne adaylarımızı davet ediyoruz. Evde kalmanız gerektiği bu dönemde, bu destekle evinizden çıkmayarak, hem kendiniz gibi anne adaylarıyla bir araya gelecek, hem de profesyonel bakış açısıyla, yaşadığınız sorun ve kaygılarınıza çözüm bulmanın huzurunu yaşayacaksınız.

Hamilelikte en önemli şey belki de huzur. Çünkü siz ne kadar dingin, sakin ve az kaygılı(kaygısız olmak pek mümkün değil) olursanız o kadar sağlıklı bir hamilelik ve doğum süreci yaşarsınız. Dolayısıyla yaşadıklarınız, düşünceleriniz, inançlarınız, her ne fikirde olursanız olun, hepsinin doğrusu, olması gerekenler, neler yapabileceklerinizi bu atölyede bulabilirsiniz.

Hamilelik pilatesiyle bedenen oluşan zindeliğin ruhsal etkilerini anında yaşayacaksınız. Bunu hamilelik yogasıyla destekleyerek, hem ihtiyacınız olan manevi hisleri yaşayacak, hem de negatif düşüncelerden arınarak aslında sadece hamilelik ve doğum süreci değil muhtemelen gelecek hayatınızı kucaklayan bir farkındalık yaşayacaksınız.

Mutlu anneler, mutlu nesilleri ve mutlu bir dünyayı temsil ediyor. Siz mutlu olursanız her şey değişecek. Buna inanın.

İçinde bulunduğumuz ve mutlaka bitecek olan bu sıkıntılı süreçte kendinize iyi bakmanız dileğiyle…

Sevgiyle, huzurla…