Okuduğumuz bir kitabı yeterli anlamadığımızı düşündüğümüzde baştan okuyoruz. Ya da bir paragrafı, cümleyi.. Bir de bu işlemi kısıtlı sürede ve anlamama şansınızın olmadığı bir durumda okuduğunuzu düşünün. Bunun için bir miktar profesyonel olmak gerekiyor değil mi?

En azından bunun püf noktalarını bilmek, gerekli teknikleri doğru anlamak ve çokça da pratik yapmakla bu mümkün. Tabi okuma hızınızın da yeterli olduğunu düşünürsek sonucun başarılı olması kaçınılmaz gibi.

Bir metni oldukça hızlı okuyabilecek donanımdayız zaten. 500 garanti, 1000 mümkün, 1500 eğer iradeli çalışırsanız kaçınılmaz. Bunlar kelime sayıları. Peki ya anlama?

İşte orada iş size kalmış. Konu tamamen çalışma ve bu donanımı olağan kılmak için belli bir süre vazgeçmeme.. O da yaklaşık 21 gün.

Yapan yapıyor. Başarıyor. Kimsenin kimseden farkı yok. Üstün zekalı ya da sıra dışı bir algı yeteneği gerekmiyor emin olun.

Her şeye rağmen bu seviyede bir okuma hızınız olmasa da, paragraf çözme tekniklerinde belli taktikler ve deneyimlemelerle işi oldukça ileriye götürebilirsiniz.

Duruma sınav olarak bakarsak, bir sınavda yaklaşık 10-12 paragraf sorusu karşımıza çıkıyor. Eğer teknik adımları bilirseniz bu işin ‘nasıl olduğu’ sizin için emin olun kolay olacaktır.

Sınavda bir paragraf sorusunu çözmede belli teknikler ve bunların soruda ne istendiğine bağlı olarak uygulanma tercihleri var. Hangi tekniği hangi tip sorularda kullanacaksınız, onun yanında destek teknik olarak ne yapabilirsiniz, emin olmak için nasıl bir sağlamaya gidilmeli gibi soruların cevabını işte bu eğitimde alabilirsiniz.

En önemli kazanımlardan biri de emin olun ki bu işin psikolojisi. Uzun paragraf sorularına karşı olan o spesifik korkuyu yok etmenin, özgüven kazanmanın yolu da bu eğitimde başarılı olmanız. İrade ve motivasyonla başladığınızda , sonucunda başarılı olmamanız mümkün değil. Hatta okumayla alakalı ne gibi problemleriniz var, keşfederek hayat boyu size fayda sağlayacak bir adım da atmış olabilirsiniz.

Hepsi ve daha fazlası için eğitim linkini bırakıyoruz..

Bütün sınavlarınızda başarmanız dileğiyle…

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

PARAGRAF ÇÖZME TEKNİKLERİ İÇİN İSE AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ.

PARAGRAF ÇÖZME TEKNİKLERİ

 

SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.


Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.