Gelişim, Genel, Kişisel Gelişim, Potansiyelim

Pandemi Sürecinde Evde Neler Yapabiliriz?

3 dakikalık okuma

Bizi sosyal hayata ara vermek zorunda bırakan pandemi salgını, aslında başka açılardan baktığımızda, sosyal hayatın dışında da çok güzel deneyim ve aktiviteleri yaşayabileceğimizi öğretti. Okul, iş veya mahalle gibi sosyal ortamlarda arkadaş çevresiyle bire bir ilişki içinde olmadığımızda canımız sıkılıyor, tabiri caizse hafakanlar basıyordu değil mi? Oysa şimdi bir çoğumuz kendimiz ve sevdiklerimizin sağlığı için evde kalıyoruz..
Biz de bu yazımızda pandemi sebebiyle ikinci ciddi ve zorunlu evde kalma sürecini yaşarken, daha kaliteli nasıl zaman geçer, sizler için derledik..
O halde gelin birlikte bakalım, evde neler yapabiliriz..

Bir blog veya günlük yazmayı deneyebilirsiniz.

Eğer yazmaktan zevk alıyorsanız, bırakın yetenek sizi takip etsin:) Bu dönemde bol bol yazılar yazarak kendinizi geliştirebilir, bu günlerinizi bir hatıra olarak ölümsüzleştirebilirsiniz. Düşünmeye vakit bulamadığınız bir çok konuda artık fazlasıyla zamanınız var. Sıkıntılı bir dönemden geçmenin psikoloji ve duygu durumu bakalım nasıl kağıda dökülecek, denemeye ne dersiniz? Belki de sıkıntılar içimizdeki umudu beslemek adına, neşelenme ve mutluluk arzusuyla beraber sıra dışı düşünceler açığa çıkarabilir.. Bu bağlamda bir blog veya günlük en azından ekstra bir deneyim olacaktır.

İzlemek istediğiniz filmler…

Hep izlemek istediğiniz, fakat fırsat bulamadığınız film ve diziler için fazlasıyla zamanınız var artık. Hiç birini
unutmamak adına liste yapıp oradan ilerlemenizi tavsiye ederiz. Hatta yukarıda bahsettiğimiz blog yazma fikrini bununla birleştirip TV, diziler ve filmler üzerine kendi görüşlerinizi aktardığınız bir blog neden olmasın?

Yeni bir dil öğrenmek

Artık yeni bir dil öğrenmek için onlarca uygulamadan birine kayıt olup, derslere başlamanız yeterli. Hem de çoğunluğu ücretsiz.

İçinizdeki ressam ya da müzisyene kulak verin..

Zamanında bir enstrüman çalmaya başladınız ve yarım mı kaldı? Hayatınızdaki yarımları tamamlamaya işte o enstrümandan başlamak için sizce de ideal bir zamanda değil miyiz?

Bu durum görsel sanatlar veya resim için de geçerli tabi. İnternetten vereceğiniz gerekli araç gereç siparişi, dinginleşecek, rahatlayacak ve huzur bulacağınız sanat eserleri yapmanız için yeterli olacaktır.

Online gezilen müze veya yerleri keşfedin..

Yola çıkıp ulaşmanız gereken bir yer ve saat olmaksızın, özel bir çok yeri online olarak gezebilir, gezme ve keşfetmeye olan özleminizi bir nebze de olsa giderebilirsiniz.
Dolmabahçe Sarayı, Topkapı Müzesi, Oyuncak Müzesi gibi bir çok özel ve kıymetli mekanı online gezme uygulamaları internette mevcut.

Online kurslara katılın..

Size ilham verecek ve kendinizi geliştirebileceğiniz, hatta uzmanlık noktasına kadar detaylı ve derin içerikte eğitimler alarak, krizi fırsata dönüştürebilir, kısa zaman sonra bitmesini umduğumuz pandemi sonrasında, hayatınıza farklı renkler ve boyutlarla devam edebilirsiniz.

Potansiyelim olarak bünyemizde verilen online uzmanlık veya kişisel gelişim eğitimlerini ve ücretsiz seminerleri inceleyebilirsiniz.

Pandemi ile çok şey öğrendik, öğreneceğiz. Hayatta karşımıza çıkan olumsuz şeylerde nedene takılmak yerine, nasıl üstesinden gelinir, yararlı hale getirilir şeklinde yaklaşmak, daha olumlu pozitif olmamıza yardımcı olacaktır.

Şu an daha fazla neye ihtiyacımız var sizce?

Sevgiyle kalın…