Bireyler doğuştan motive olmaya programlansalar da, sonradan öğrenimlerle maalesef bu yetkinlik sekteye uğramaktadır. “Takım Çalışması ve Motivasyon” programında, içten gelen motivasyon dürtüsü ile dış motivasyon karşılaştırılacak, güçlü olan iç motivasyon yeniden keşfedilecektir. Bireyler, içsel güdülemenin gücünü keşfederek ‘’BİZ’’ olabilme gücüne ulaşacaklardır.

Ekip çalışmalarının önemli olduğu kurumlarda, ekip üyesi olan her bireye, Yaratıcı oyunlarla ekip olma bilincini kazandırmak, bireylerin aralarında sinerji oluşturarak ekip içerisindeki konumunu görmesini sağlamak, Sağlıklı ve doğru iletişim kurarak takım ruhunu oluşturmasına ve ortaya çıkan problemlerin ekip olarak kolaylıkla çözülebilmesine katkıda bulunmak, Ekip çalışmasıyla bir soruna farklı yollardan yaklaşabilmeyi ve çözüm yolları üretebilmeyi; buna bağlı olarak hedefe daha hızlı ulaşmayı sağlamaktır.

İÇERİK

MOTİVE OLMANIN ÖNEMİ:  Her hareket, her davranış içten ya da dıştan gelen etkiler neticesinde gerçekleşir. Performans üretirken mutlaka güçlü motive nedenleri olmalıdır.

MOTİVASYON NASIL İŞLER: Kişisel motivasyon tarzları vardır. Bunu günlük yaptığınız rutin davranışlarınızda bulabilirsiniz.

MOTİVASYON YÖNÜNÜZÜ KEŞFETMEK: Motivasyon yönü bütün hayatı etkileyen zihinsel bir programdır. Motivasyon yönümüzü keşfetmek, hayatı algılama ve hedeflerimize ulaşmadaki gücümüzü kuvvetlendirecektir.

NEDEN EKİP OLMAK: Hayatımızı yalnız başımıza sürdüremeyeceğimizden her ortamda ekip olmak zorundayız. Bireysel farklılıklarımız bu oluşuma engelmiş gibi görünse de, bir iş üretmek istiyorsak, işin oluşum sürecini ekip olarak üretilen performans ile , zaman mekan ve enerji açısından en kısa zamanda, kaynakları minimum düzeyde kullanarak en üretken bir şekilde iş üretilebilir.

EKİP RUHU ve ORTAK HEDEF BİLİNCİ: İş üretmek, aynı hedef bilincine sahip birlikte çalışmaya hevesli çalışanların bir arada olması ile ancak mümkündür.

EKİBİN GELİŞİM AŞAMALARI: Sağlıklı ve etkin bir ekip oluşturabilmek belli aşamaların gerçekleşmesinin sonucu olur. Bu basamaklar sırasıyla ve sindirilerek aşıldığı takdirde ancak ‘’BİZ’’ bilinci oluşur.

Ders Konuları

Kurs Müfredatı Bulunamadı

Eğitim Değerlendirmeleri

N.A

değerlendirme
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

Bu Eğitimde yorum bulunamadı

top
Bütün hakları saklıdır.