Satışı Anlamak, Satışta Başarıyı Yakalamak

2 saat 0 Kayıtlı Henüz derecelendirme yok Başlangıç

En başarılı şirketler, satış danışmanlarını işe alırken; geliştirirken ve gelişimlerini

takip ederken en az hata yapanlardır. Çalışanlara özellikle satış ekibine

yapılan yatırımın getirisi düşünüldüğünden daha fazladır

Yanlış anahtarla hiç bir satışı doğru yapamazsınız. Satışta başarının kapısını açmak için yapılması gereken en doğru davranış `doğru anahtarı` oluşturmaktır.

Usta bir satış profesyoneli olmak istiyorsanız, tüm yapacağınız iş müşterinin dünyasına nasıl gireceğinizi öğrenmektir. Doğru anahtarlara sahip olarak doğru kapıları doğru yöntemlerle açmaktır. Yanlış anahtarla hiç bir satışı doğru yapamazsınız. Satışta başarının kapısını açmak için yapılması gereken en doğru davranış `doğru anahtarı` oluşturmaktır.

Pozisyonunuz, ünvanınız ve sorumluluk dereceniz ne olursa olsun, eğer satış mesleğine sevdalı bir satış danışmanı iseniz şunu bilmelisiniz ki; kendinizi satış danışmanı olarak görmeniz bu meslekte sizi başarılı ve gerçek bir satış danışmanı yapmaya yetmez; satış mesleğinde ancak sonuçlar sizi başarılı ve gerçek bir satış danışmanı yapar. Bu satış dünyasında gerçek gerçektir, doğru doğrudur, başarı başarıdır ve satış satıştır. Satış dünyasında her şey gerçektir. Çünkü; satış sonuç almaktır. Bu sebeple; satış mesleğinde başarılı usta bir satış profesyoneli olmak istiyorsanız, satış mesleği hakkındaki bilgileri tüm ayrıntılarıyla ve sizi farklı kılacak en ince detayına kadar bilmek zorundasınız.

Her mesleğin olduğu gibi satış mesleğinin de temel bazı kuralları ve bilinmesi gereken temel bilgileri vardır. Satışın temel bilgilerini ve kurallarını bilmeyen herhangi bir satış danışmanı satış yapabilir ama başarılı bir satış danışmanı olamaz. Sürdürülebilir başarı sağlayacak bir gelişme sağlayamaz. Ancak satış konusunda temel bilgileri bilen ve satış sürecinde çok iyi uygulayan satış danışmanı kendi tarzını oluşturabilir ve satışına yansıtarak fark yaratabilir.

Satış mesleğinde ise “usta bir satış profesyoneli” olmak istiyorsanız, satışta doğru anahtarların neler olduğunu, nasıl bulunacağını ve satışta nasıl kullanılacağını bilmek zorundasınız.

“Satışı Anlamak” online eğitimde anlatılan konular, size bu konu da ışık tutacak, yol gösterecek ve rehberlik edecektir.

Bu eğitime katıldıktan sonra, hem satışı ve satış dünyasını daha iyi anlayacak,  hem mesleği satış olan bir satıcı olarak yaptığınız daha önceki satışları sorgulayacak ve hem de yapacağınız satışlarda daha başarılı olma adına öncesinden farklı yeni bakış açıları edinerek yeni davranış tarzları geliştireceksiniz.

1.200

İlhan Ürkmez

0,0Eğitmen Değerlendirmesi
0
Öğrenciler
16
Dersler
0
Yorumlar
Ayrıntıları Görüntüle
Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.