Eğitim başlangıcı: 6 Mayıs 2020

Her gece  00:00-01:30  arasında yapılacaktır. .

Profesyonel Koçluk Eğitimi başlamasına :
Gün
Saat
Dakika
Saniye

 

Günümüzdeki mesleklerin yarısı 30 sene önce yoktu. Futuristlere göre yakın bir gelecekte şu an popüler olan mesleklerin de çoğu yok olacak. İnanılmaz bir dönüşüm içindeyiz. Profesyonel Koçluk Eğitimi alarak bu dönüşüme ayak uyduranlar çok daha az emekle diledikleri yerlere gelecektir. Değişime direnenler ise maalesef oldukları yerde sayıyor gibi görünse de her şey hareket ettiği için geride kalacaktır.

Koçluk mesleği dünyada yaklaşık 40 yıldır, ülkemizde ise 20 yıldır uygulanmaktadır. 2013 yılında Resmi Gazete’de yayımlanarak standartları belli bir meslek onayını da almıştır.

Koçluk, kişinin potansiyelini doğru bir şekilde kullanmasına yardımcı olduğundan, dönüşümde en çok ihtiyaç duyulan hizmetlerden birisi durumundadır.

Bugün Koçluk hizmetinden faydalanan hemen herkes, koçluğun getirdiği farkındalık ile her alanda daha başarılı olmaktadırlar.

Profesyonel Koçluk Eğitimi’nde ilk gün güzel, peki ya eğitimi tamamlayanlar ne diyor?

Katılımcılarının tamamının yüzünün güldüğünü, beklediklerinden çok daha fazlasını aldıkları, kaç eğitim biliyorsunuz? 9 yıldır başarıyla uyguladığımız program binlerce kişinin hayatını değiştirdi. Sıra size geldi mi, ne dersiniz?

Koçluk Nedir?

Koçluk, potansiyelinizi sonuca dönüştürmeniz için aldığınız desteklerin genel adıdır. Hepimizin bir çok şeyi başaracak gücü bulunmaktadır. Ancak çok az kişi bunu başarır. Bunun sebebi de biziz. Yeteri kadar motive değiliz, olmuyoruz, inanmıyoruz, her zaman bahanelerimiz var ve bu yüzden vazgeçer ve yeldeğirmenleri ile savaşırız. Daha binlerce farklı eylem ile gücümüzü hedefimize gitmek için değil, engellerimiz ile boğuşurken harcarız. Profesyonel Koçluk Eğitimi alanlar, potansiyelimizi kullanmamızın engellerini, bilinçaltı sürecinde fark ettirerek, o engelleri aşmamıza ve hedefimize ulaşmamızı sağlar.

Koçluğu anlatmak hiç kolay bir şey değil. Bu bir ressamın resmi nasıl yaptığı, şairin şiiri nasıl yazdığını anlatması kadar zordur. Koçların yaptığı, sürece yargısız yaklaşarak, kişinin engellerini kendisinin farketmesini sağlayıp başarıyı olağan kılmaktır.  Bir başka söylemle “kişinin her ne olursa olsun engellerinden kurtulmasına rehberlik etmek” de diyebiliriz. Bir hedefiniz var ise bir koç ile çalışmak bu hedefe ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

Stanford Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre, Koçluk hizmeti alan firmalar koçluğun getirdiği farkındalık ile koçluğa ödedikleri bedelin en az 6-7 kat fazlasını kazanmaktadırlar. 

İş hayatından başka bir veri ise;

Yöneticilerin şirket çalışanlarından aldıkları verim %82 iken sadece bir aylık koçluk hizmeti sonrası bu rakam %117’ye çıkmıştır.

Bu kadar kısa sürede bu kadar çözüm bulacak ikinci bir yöntem olduğunu sanmıyorum. Eğer hızlı olmak istiyorsanız mutlaka profesyonel koçluk eğitimi ile tanışın!

Hedeflere Ulaşmada Bilinçaltının Rolü

Yine Stanford Üniversitesinde yapılan araştırmalar sonucu, davranışlarımızın %94’ünü bilinçaltımızın yönlendirdiği tespit edilmiştir. Yani davranışlarımızın sadece %6’sını bilinçli olarak yapıyoruz. Bu da Koçluğu inanılmaz değerli bir hale getirmektedir.

Nasıl mı?

Bilinci ve bilinçaltını bir teknede kürek çeken iki kişiye benzetebiliriz. İkisinin hedefi aynı olmazsa bir o yana bir bu yana gider geliriz. Gücümüzü hedefimize ulaşmak için değil, kendi içimizdeki çekişmede harcarız. Başarısızlıkların temel sebebi budur. İç çekişmelerimiz. Başarısızlığı birilerinin sırtına yükleyip kendimizi rahatlatırız. Hayatı boyunca birilerini suçlayan tanıdıklarınız vardır. Dikkat edin onlar hep kurbandır. Birileri özellikle onların önüne engeller çıkarırlar.

Peki, Bilincimiz ve Bilinçaltımız birlikte aynı hedefe kürek çekse nasıl bir performans sergileriz?

Büyük başarılarınızı bir gözden geçirin, bu başarıların arkasında bilinç ve bilinçaltının aynı hedefi istediğini göreceksiniz.

Hedeflerimizi koyarken bilincimizi yani mantığımızı kullanırız. Bu hedefler bilinçaltının hedefleri haline gelmezse ya da bilinçaltının bu konuda başka hedefleri var ise hedefimize ulaşmakta çok zorlanırız. Üstelik ulaşsak bile içimizdeki sabotajcı yani mantığımız mevcut durumu sabote edecektir

Koçluk ne değildir?

 • Koçluk Terapistlik değildir.
 • Koçluk Akıl Hocalığı değildir
 • Koçluk Danışmanlık değildir.
 • Koçluk Hekimlik değildir.
 • Koçluk Öğretmenlik değildir.
 • Koçluk Mentörlük değildir.
 • Koçluk Dert Ortaklığı değildir.
 • Koç Abla – Kardeş değildir.
 • Koç Arkadaş değildir.
 • Koç Yandaş değildir.
 • Koç Yoldaş değildir
 • Koç Denetmen değildir.

2011den beri kesintisiz verdiğimiz bu eğitimler ile şimdiye kadar 900’ün üzerinde kişi meslek sahibi oldu. Katılımcılarımızın tamamından %100 memnuniyet aldığımız bu eğitime katılarak siz de geleceğiniz için harika bir adım atabilirsiniz.

Neden online eğitimi ve “Potansiyelim.com’u ” tercih etmelisiniz?

İyi bir Koç olabilmeniz için, ortalama 60 saatlik bir eğitim almanız ve bol bol uygulama yapmanız gerekir. Uygulama yapmadan Koç olmak, Doktorlar dizisini izleyerek doktorluk yapmaya çalışmak gibidir. 9 yılı aşkın süredir verdiğimiz eğitimlerdeki tespitlerimiz ile her eğitimi bir öncekinden iyi bir hale getirmekteyiz.

İyi bir Koç olabilmeniz için eğitim zamana yayılmalı, bol bol uygulama yapılmalı, herhangi bir stres içermemeli, rahat olmalı, süre baskısı olmamalı, dilediğiniz kadar tekrar şansınız olmalı ve sizi heyecanlandırmalıdır. Bütün bunlardan da önce size dokunmalıdır. Bu eğitime katılan 800 kişinin %100 memnun kalmasının belki de en büyük sebebi budur.

Profesyonel Koçluk Eğitimi’mizde Neler Bulacaksınız?

1-İyi bir Yaşam Koçu olabilmeniz için kendi bilinçaltınız ile iletişimin çok ileri seviyede olması gerekir. Biz bunun için size bir Mentör tayin ediyoruz. Mentörünüz sizin uzmanlaşma sürecinizde her sorunuzu cevaplayacak, size her alanda destek olacak ve bildiklerini aktaracak.

2- İyi bir Yaşam Koçu olmak istiyorsanız sadece teorik eğitimle bu mümkün değildir. Biz eğitimimizde ilk günden itibaren uygulamalar yapmanızı ve edindiğiniz bilgiyi uygulayarak uzmanlaşmanızı sağlıyoruz.

3- İyi bir Profesyonel Koçluk Eğitimi alabilmeniz için, eğitimin bilinçaltı sürecinde kanıksanması gerekmektedir. Günde 8 saatlik eğitimlerle bu çok zor olabilmektedir. Neden derseniz, bilgi tam hazmedilmeden bir üst seviye bilgi verdiğimizde bilginin kabulü ve hazmedilmesi zor olmaktadır. Biz bu yüzden haftada en fazla 10 saatlik eğitimler vererek bu süreci etkin kullanmanızı ve müdahale gerekirse kolaylıkla müdahale edebilmeyi sağlıyoruz.

4- Özellikle büyük şehirlerde ulaşım, trafik, konaklama gibi düşünceler beynimizi meşgul ettiğinden öğrencilerin eğitime konsantre olması zor olmaktadır. Yeteri kadar konsantre olunmadan alınan eğitimlerin amacına ulaşması zor olmaktadır. Biz online eğitimlerimizde akşamları ve evinizde huzurlu bir ortamda eğitimi almanızı sağladığımızdan tam bir öğrenme gerçekleşmektedir. Akşam eğitimlerimizde  öğrenme işleminden hemen sonra uyumanızı isteyerek öğrenmenin bilinçaltı düzeyde gerçekleşmesini kolaylaştırıyoruz.

Sertifika :

Profesyonel koçluk eğitimimiz sonunda, Hem yaşam koçluğu dalları (İlişki, kariyer, yönetici) Hem de öğrenci koçluğu konusunda, yeterli eğitim düzeyine ulaşmanızı sağlıyoruz. Eğitimin sonunda da Hem Yaşam Koçluğu Hem de Eğitim Koçluğu sertifikası veriyoruz. Arzu eden katılımcılarımıza, Üniversite onaylı sertifika verme imkanımız da bulunmaktadır.

Ders Konuları

Kurs Müfredatı Bulunamadı

Eğitim Değerlendirmeleri

N.A

değerlendirme
 • 5 Yıldız0
 • 4 Yıldız0
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0

Bu Eğitimde yorum bulunamadı

top
Bütün hakları saklıdır.