Mindfulness Mucizenin Simyası

24 saat 0 Kayıtlı Henüz derecelendirme yok İleri Seviye

Mindfullness Temelli Mucizenin Simyası Online Dönüşüm kampı; özgüveninizi yeniden kazanabilmeniz , neşenizi  yeniden uyandırabilmeniz  ve *gerçekte* kim olduğunuzu yeniden keşfedebilmeniz  için içsel bilgeliğinizin gücünden yararlanmayı öğreten, 8 haftalık  samimi  bir çalışmalar bütünüdür.

Prof. Dr. Jon Kabat Zinn tarafından geliştirilmiş ve ilk olarak 1979 yılında MIT (Massachusetts Institute of Technology) Üniversitesi Mindfulness Merkezi’nde hayata geçirilen Mindfullness programı, kendi doğuştan gelen bilgeliğinize ve içsel bilginize erişmenize yardımcı olmayı amaçlar.

Program Jon Kabat Zinn tarafından kişilerin ağrı ile olan ilişki biçimlerini değiştirmek için hazırlansa da, daha sonra zorlayıcı durum ve duygularla baş etmek, stresi azaltmak içinde faydaları olduğu görülmüş ve yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Mindfullness Nedir?

Mindfullness Türkçe’ye Bilinçli Farkındalık olarak çevrilmiştir. Farkındalık ise, nazik, besleyici bir şekilde düşüncelerimiz, duygularımız, bedensel duyumlarımız ve çevre hakkında an be an dikkati sürdürmek anlamına gelir.

Program İçeriği

1.Hafta; Farkındalık Nedir? – Beden farkındalığı -Farkındalık uygulamasının 7 temel tutumu

5 Aşamalı Nefes Meditasyonu – Kuru Üzüm Meditasyonu -Beden Tarama Meditasyonu

2.Hafta; Nefesin simyası – Nefes Nedir? – Doğru Nefes Nasıl Olmalı – Diyafram Nefesi Nedir?

Çözüm için nefesi kullanmak- Nefes Teknikleri – Şuşumna Meditasyonu

3.Hafta; Zihin farkındalığı – Dünya Modeli – Gerçeklik Haritaları – Yapı Tuğlaları – Temsil Sistemleri – Swish Tekniği – Hayatınızın Sorumluluğunu alın – İnanç Kalpları -Değerler – Mindfull Yoga

4.Hafta; Yaşam Dengesi  – Sınırlayıcı İnançları  Dönüştürmek – İç Karşıtlar – Kişilik – Stres Nedir? – Stres Tepkisini anlamak – Strese karşı teknikler – Bir Dakikalık Nefes Alanı – Günlük Zihin Temizliği

5.Hafta; Ruhsal  farkındalık – 5 Adımlı Farkındalık Alanı – Duygusal ve Fiziksel Acıya Tepki – Zor Duygulara Dönmek – Ruhsal Farkındalık – 7 Ana Çakra – Majör ve Minör Çakralar – İleri Çakralar

6.Hafta; Farkındalık ve İletişim – Dinlemenin Kutsal Sanatı – Dil Modeli – Dinlemenin Aşamaları –

Dinlemenin Türleri – Dinleme Davranışları – Dinleme Becerisini Geliştirmek – Çatışma Yönetim Stilleri

Şiddetsiz İletişimin Kalbi – Dağ Meditasyonu – Göl Meditasyonu

7.Hafta; Ruh-Zihin-Beden Farkındalığı – Öz şefkat nedir – Öz Eleştri Nedir? – Öz şefkati artırmaya yönelik uygulamalar – Öz şefkat ying yang uygulaması – Davranış Değerlendirme – Sevgi meditasyonu

8.Hafta; İçsel farkındalıkla bütünleşme

 

PROGRAM HAKKINDA

HAFTALIK (Grup oturumları)

Program 8 hafta sürer. Hafta da 1 gün 3 saatlik Haftalık görevlerin üzerinden geçeceğimiz CANLI buluşmalarımızda konularımız hakkında detaylı bilgiler alabileceksiniz.  Program meditasyon ve yoga uygulamalarına dayanmaktadır. Haftalık buluşmalarımızın yaklaşık bir saati konu anlatımı, bir saati ise uygulama şeklinde olacaktır. Daha önce hiç yoga yapmamış kişilerinde rahatlıkla yapabileceği basit uygulamalar mevcuttur. Tüm oturumlar kaydedilecek ve bu kayıtlara kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

GÜNLÜK

Öğrenim İçeriği

Bu program için geliştirilmiş zihin-beden-ruh teknikleriyle güçlendirilmiş eylemde bulunmanıza nazikçe rehberlik etmek için tasarlanmış yazılı içerikler her canlı yayın sonrası size gönderilecektir.

Program boyunca her gün 35-40 dakika uygulama yapmanız gerekmektedir.

WhatsApp desteği

Mucizeler Sensin katılımcılarından biri olarak, 24 saat  benimle iletişime geçme fırsatınız var whatsapp grubunda sizlerle yakın temasta olacağız.

 

KİMLER KATILABİLİR?

Günlük yaşantısında kendisini zorlayan duygu ve durumlarla başa çıkmak isteyen herkes için uygundur.

Katılmak için her hangi bir ön koşul olmasa da, verilen uygulamalara her gün 35-40 dakika vakit ayırmaya gönüllü olmak, programdan tam verim elde etmeniz için önemlidir.

Eğitimde kalite için %100 Canlı Eğitim!

 • Bütün eğitimlerimizi Zoom uygulamasında canlı olarak yapmaktayız.
 • Eğitime Bilgisayar, Tablet ve akıllı telefonlarınızdan rahatça girebilirsiniz.
 • Linke tıklayarak kolayca eğitime girebileceksiniz.
 • Eğitim esnasında, ses ve görüntünüzü dilerseniz açabilirsiniz.
 • Eğitim sonunda sertifikanızı kontrol panelinden indirebilirsiniz.
 • Eğitime kaydolmak için sepete eklemeniz ve ödeme adımlarını gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
 • Her türlü soru ve öneriniz için 0850 500 2000 numaralı WhatsApp hattımızdan destek alabilirsiniz.
 • Toplu katılımlarda ya da kurumsal alımlarda bizimle iletişime geçiniz.
3.000

Kurs Zamanı

 • 11 Ekim'de başlıyor
 • Saat: 21:00-24:00
 • 8 hafta boyunca her Salı
 • 24 Saat

Devrim Kasimi

0,0Eğitmen Değerlendirmesi
36
Öğrenciler
5
Dersler
0
Yorumlar
Ayrıntıları Görüntüle
Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.