Seminer tarihi: 31 Ocak 2019 Perşembe

Saat 21:00

15 yıldır koçluğa gönül vermi birisi olarak, Koçluk tarifini bile bilmeyen insanların, ben koçum, koçluk yapıyorum dediğini her gün görüyorum. Uzun yıllardır da, Kçluk nasıl olmalı? nasıl hakettiği yere gelmeli sorularına cevap arıyorum.

Koçluğun faydaları saymakla bitmez. Koçluğun faydalarını yada isminin cazibesini bilen yan yada yakın mesleklerden herkes koç olduğunu sanıyor. Üstelik bunun bir kandırmaca olduğunu da düşünmüyor. Koçluk, kolayca yapılabilecek bir şey gibi, yada tarifini bilenlerin kolayca o kimliğe bürüneceği bir yan dal olarak karşımıza çıkıyor.

“Yarım hekim insanı candan eder, yarı hoca insanı dinden ede” diye bir atasözümüz var Buna yarı koç da insanı geleceğinden eder diye söyleyebiliriz.

Bu kadar ciddi mi diyeceksiniz.

Ülkemizde yaptığı işi sevenlerin olanların oranı %10’un altında. Sevmediğin bir işi ömür boyu yapmak, mutluluk katsayını, hedeflerini hatta geleceğini nasıl etkiler?

Bütün eğitim sistemimizde olduğu gibi, koçluk eğitiminde de sıkıntılar olduğundan, Koçluktan alabileceğimiz potansiyeli, gerçekleştiremiyoruz.

Bu seminerimizde, koçluğu, koçluk eğitimini ve eğitimde koçluk yaklaşımı gibi konuları enine boyuna konuşacağız. Sakın kaçırmayın.

 

Ders Konuları

Koçluk nedir?
Koçluk ne değildir?
Koçluk ve diğer mesleklerden farkı
Koçluk yaklaşımı
Koçluk felsefesi
Eğitimde koçluk
Soru ve cevaplar
top
Bütün hakları saklıdır.