Koçluk Uygulama Atölyesi

Süleyman Akay
0 kişi kaydoldu

Bu kurs hakkında

Profesyonel Koçluğun önündeki en büyük engelin, uygulama yetersizliği olduğunu herkes bilir. Dünyanın en iyi eğitimini de almış olsanız, Akredite bir Koç olmak için, teorik bilginin yanında, koçluk uygulaması yapmanız gerekmektedir. Biz Bu soruna, çok pratik bir çözüm getirdik. 2011 yılından beri, uygulamalı koçluk eğitimi verdiğimiz sınıfları, şimdi uygulama yapmak için herkese açıyoruz.

Zoom uygulaması ile, belirlenen saatlerde, evinizden uygulama sınıfına girecek, mentör eşliğinde yapılan uygulamaları izleyecek ve siz de uygulamalar yapacaksınız. Uygulama sınıfında bulunan arkadaşlarınız geri bildirimde bulunacak, en son mentör geri bildirimde bulunarak, uzmanlaşmanıza rehberlik edilecek.

İster online, ister yüz yüze hangi eğitimi almış olursanız olun, sınıfımızda uzmanlaşabilirsiniz.

Bu bir eğitim değildir! Eğitim almış arkadaşların kaydolması önemlidir. Konularla ilgili bilgi verilecektir, ancak sıfırdan koçluk anlatılmayacaktır.

Nasıl uygulama yapıyoruz?

Günümüzde koçluğun %70’i online yapılıyor. Bu uygulama sınıfı sizi aynı zamanda, online seans yapmaya da hazırlayacak. Koçluk pratiklerini, Zoom uygulaması yardımıyla,  herkesin bir birini gördüğü ve duyduğu bir ortamda, yapıyoruz. Yüz yüze uygulamalardan hiç bir eksiği olmadığı gibi, çok daha verimli bir sistemdir. Örnek bir sınıfı, iletişim şeklini, aşağıdaki videodan görebilirsiniz.

Eğitim Yöntemi:

  1. Eğitimlerimizi canlı sınıf formatında yapıyoruz.
  2. Eğitimlerde Zoom altyapısını kullanıyoruz. Uygulama yüklemeden de eğitime girebilirsiniz.
  3. Eğitimlerimize, Kameranızı açmak isterseniz, aydınılık ve gürültüsüz bir ortamda, girmenizi öneririz.
  4. Bütün eğitimlerimizde, kaçırdığınız kısımlar için, telafi imkanı sunarız.
  5. Eğitim başlamadan 15 dakika önce toplantı salonu açılacak olup, Platformumuzdaki, eğitime gir butonuna basarak girebileceksiniz. (Mail ile detaylı linkleri ve açıklamaları paylaşacağız.)
  6. Eğitim sonunda dijital sertifikanızı, kontrol panelinizden indirebileceksiniz.
  7. Kurumlara veya gruplara özel, kapalı ya da yüz yüze sınıflar için, “Kurumsal Eğitim Çözümleri” sayfamızı inceleyiniz.

Eğitmen

Süleyman Akay

Kurucu

0/5
23 Kurs
0 İnceleme
6 Kursiyer
1970 yılında Konya'da Doğdum. Memur bir babanın çocuğuyum. Babamın memuriyeti sayede Anadolu'da küçük ilçelerde harika insanlarla yaşama fırsatı buldum.Üniversite eğitimim sonrası 8 yıl ticari gemilerde Kaptanlık yaptım. Denizcilik yaptığım yıllarda gezdiğim ülkelerde, değişik kültürleri ve davranışları analiz etme şansına sahip oldum.2002 Yılında Kaptanlık Mesleğimi bıraktım ve öncelikle kendimde gördüğüm birçok eksiklikleri giderebilmek adına kişisel gelişim eğitimleri almaya başladım. NLP ile başlayan serüvenim, sonrasında Koçluk, Hipnoz, Kuantum ile devam etti. Sadece kendi davranışlarımı değiştirmek için başlayan kişisel gelişim yolculuğunu çok sevdim. Kendi davranışlarımda yaptığım değişiklikleri, başkaları da hayatlarına uygulayabilsin diye, Kişisel Gelişimi Meslek olarak seçtim.Teknolojiyi ve gelişmeleri yakından takip etmekteyim. 2011 senesinde, Ülkemizin ilk online eğitim kurumu olan, Kişisel Gelişim Online'yi kurdum. O yıllarda bütün meslektaşlarım, online eğitimlerin mümkün olmadığını, söylediler. Ben olacağına inanıyordum. Video konferans kullanarak, sınıf ortamını, internete taşıdım. Pandemi olmadan 9 yıl önce online eğitim tasarlamak ve vermenin, zorluğunu bir düşünün. Bu zorluklar aynı zamanda da bir güçlendirdi. Binlerce zorluğun üstesinden gelerek, eğitim kalitemizi her seferinde yükselttik. Sadece kendi eğitimlerim değil, kurumumuzdaki tüm eğitmenlerin bu kazanımlar ile eğitimler vermesine destek oluyorum.9 yılda, 20 bin saatin üzerinde online eğitim verdim. Online eğitim benim için, pandemi sürecinde sığındığım bir liman değil, ana işim. Bu alanda, gelişim ve değişim yaratmayan eğitimlerin modasının geçtiğini ve bizim gibi profesyonellerin dokundukları her insana br katkı sağlamaları gerektiğini düşünüyorum. Bu bakış açısıyla, 1 Ocak 2020’de Potansiyelim.com'u kurdum. Yüzlerce eğitmen arkadaşımla, harika eğitimleri, dünyanın dört bir yanına ulaştırmaktan gurur duyuyorum. Aynı zamanda da, Potansiyelim.com ’un Yönetim kurulu Başkanıyım.
Daha fazla gör

Bir Değerlendirme Yazın

Koçluk Uygulama Atölyesi

 1.250