İlişki Odaklı Satış Eğitimi

2 saat 0 Kayıtlı Henüz derecelendirme yok Başlangıç

İlişkiye ve iletişime yatırım yapılmayan her satış aslında kaybedilmiş bir satıştır.

İletişim satışta başarının anahtarıdır. İletişim yoksa gerisi boştur ve

iletişimin olmadığı bir satış sürecinde satışta yoktur.

Ne sattığınızı bilmeniz bir başlangıçtır. Fakat; neden, nasıl ve ne zaman satacağınızı ve müşteriyle nasıl iletişime gireceğinizi bilmek satıştaki başarınızın garantisidir. Çünkü; satış “müşteriye rağmen” değil, müşteri ile birlikte “müşteri için” yapılan bir işlevdir. Bu sebeple; satışta ilişkisel satış; iletişimin satışın kalbi ve sihirli değneği olduğunu bilmeyi gerektirir.

İhtiyaç odaklı talebin harekete geçirdiği müşteri satışın müşterisidir. İstek odaklı talebin harekete geçirdiği müşteri ise ilişkinin müşterisidir. Her iki talebin harekete geçirdiği müşterilere dokunmak, anlamak ve anlaşmak için satış danışmanının elinde en etkili anahtar “İletişim Bilgisi ve Dilidir”

Müşteri beklentileri satışın motorudur, ihtiyaçları ve istekleri ise satışın özüdür. Müşteri, satış öncesi kafasında inşa ettiği beklentilerini karşılamayan hiç bir ürünü satın almaya yanaşmaz ve müşteri beklentilerini karşılamaktan uzakta kalan hiç bir satış süreci ise başarılı olamaz. Satış müşterinin ya ihtiyaçlarına ya da isteklerine cevap verecek şekilde yapılmalıdır. Bu sebeple; satış danışmanı müşterinin ilgi odağında ihtiyaçlarının mı yoksa isteklerinin mi olduğunu görebilmelidir. Bunun içinde satış danışmanının iletişim bilgisi ve becerisi bir şey değil, her şeydir.

İletişim satışın kalbi ve sihirli değneğidir. İletişim müşterinin kalbinde ve zihninde, satın alma arzusu uyandıran ve satmayı almaya dönüştüren üstün bir yetenektir. Satışta iletişim; satış danışmanının ne anlattığı değil, müşterinin ne anladığıdır.

Müşterisiyle iletişimini yönetemeyen satış danışmanı satış sürecini de yönetemez. Satış, sadece müşteriyle konuşmak, ona ürün veya hizmet satmak değildir. Aynı zamanda “İlişki Odaklı Satış” Eğitiminde anlatılan kurallar ve yaklaşımlar temelinde kaliteli bir “ilişki” de satmaktır.

Bu seminere katıldıktan sonra, hem satışı ve satış dünyasını daha iyi anlayacak hem  mesleği satış olan bir satıcı olarak yaptığınız daha önceki satışları sorgulayacak ve hem de yapacağınız satışlarda daha başarılı olma adına öncesinden farklı yeni bakış açıları edinerek yeni davranış tarzları geliştireceksiniz.

Eğitimde kalite için %100 Canlı Eğitim!

  • Bütün eğitimlerimizi Zoom uygulamasında canlı olarak yapmaktayız.
  • Eğitime Bilgisayar, Tablet ve akıllı telefonlarınızdan rahatça girebilirsiniz.
  • Zoom giriş bilgilerini ve linkini eğitim günü mail ve SMS ile göndereceğiz.
  • Linke tıklayarak kolayca eğitime girebileceksiniz.
  • Eğitim esnasında, ses ve görüntünüzü dilerseniz açabilirsiniz.
  • Eğitim sonunda sertifikanızı kontrol panelinden indirebilirsiniz.
  • Eğitime kaydolmak için sepete eklemeniz ve ödeme adımlarını gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
  • Her türlü soru ve öneriniz için 0850 500 2000 numaralı WhatsApp hattımızdan destek alabilirsiniz.
  • Toplu katılımlarda ya da kurumsal alımlarda bizimle iletişime geçiniz.

 

1.200

İlhan Ürkmez

0,0Eğitmen Değerlendirmesi
0
Öğrenciler
16
Dersler
0
Yorumlar
Ayrıntıları Görüntüle
Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.