Gayrimenkul Koçluğu Temel Seviye Eğitimi

Süleyman Akay
0 kişi kaydoldu

Bu kurs hakkında

Gayrimenkul Koçluğu Nedir?

Gayrimenkul uzmanları ile ilgili insanların bilincindeki en negatif algı nedir?  diye lütfen kendinize sorun. Sizde bu yargı olmasa da, insanların genelinde böyle bir yargının olduğu gerçektir. Ortada böyle bir yargı olduğunda, müşterinin ya da gayrimenkul sahibinin karar vermesi zorlaştığı gibi, satış ve kiralama işlemlerini gereğinden fazla uzatmakta ve süreci zorlaştırmaktadır. Bu zorluklara rağmen, bu işi meslek olarak seçen arkadaşlarımızı yürekten kutlarım.

Gayrimenkul satışı ve kiralanması işinde, süreci zorlaştıran temel unsur, insanların yargılarıdır. Konu hakkında milyonlarca yazı okuyabilir, film izleyebilir, pratik yapabilirsiniz. Muhataplarınızın zihnindeki yargıyı kaldırmadığınız müddetçe, yaptıklarınızın faydası bireysel ve kısa süreli olacaktır.

Gayrimenkul satışı ve kiralanmasında, Gayrimenkul Koçunun rolü, insanları ikna etmeye çalışan değil de, bilgisi ve deneyimi sayesinde, mülk sahibinin, alıcının ya da kiracının, hayatını kolaylaştıran, karar veresine yardımcı olan ve sürprizle karşılaşmadan süreci sonlandıran kişi olmalıdır. Bu sadece bilgi, deneyim ve çevre ile olabilecek bir şey değildir.

Gayrimenkul Koçluğu yaklaşımı ile, Muhatapların zihnindeki yargıyı, saygıya dönüştürüp, düşündükleri ama söyleyemediklerini bilerek, en kısa zamanda, süreci mutlu ve huzurlu olarak tamamlamayı ve sonrasında da tavsiye edilmeyi sağlayabilirsiniz.

Danışmanlık ve Koçluk farkı:

Danışmanlık dediğinizde, bilgi ve deneyiminizi bir bedel karşılığında, başkalarına sunmanız akla gelir. Ancak Gayrimenkul danışmanlığında, işin içinde satış yapmanız gerekmektedir. Millet olarak, danışmanlığın kıymetini bildiğimiz pek söylenemez. Hele de işin içinde bize bir satış söz konusu ise. Danışmanlık ve satış algısını değiştirip, kişinin, karar vermesine koçluk yaptığımızda, süreç farklı bir boyut kazanacak ve süreçteki herkes memnun olacaktır.

Bu Eğitimimizde, 3 gün boyunca, Koçluk ile Danışmanlık arasındaki farkı ve faydaları irdeleyeceğiz.

Eğitim Yöntemi:

 1. Eğitimlerimizin tamamını canlı sınıf formatında yapıyoruz.
 2. Eğitimlerde Zoom altyapısını kullanıyoruz. Uygulamayı telefonunuza, tabletinize ya da bilgisayarınıza indirerek eğitime girmenizi öneririz. Programı indirmeden de, tarayıcınız ile eğitime katılabilirsiniz.
 3. Eğitimlerimize, Kameranızı ve sesinizi açmak isterseniz, aydınılık ve gürültüsüz bir ortamda, girmenizi öneririz.
 4. Bütün eğitimlerimizde, kaçırdığınız kısımlar için, telafi imkanı sunarız.
 5. Eğitim başlamadan 15 dakika önce toplantı salonu açılacak olup, Platformumuzdaki, “Eğitime gir” butonuna basarak girebileceksiniz. (Mail ile detaylı linkleri ve açıklamaları paylaşacağız.)
 6. Eğitim sonunda sertifikanızı, kontrol panelinizden PDF formatında indirebileceksiniz.
 7. Eğitimimiz kaydedilecek olup, kayıt katılımcıların bir ay boyunca izleyebilecekleri şekilde saklanacaktır. Bir ay sonunda kayıt silinecektir.
 8. Kurumlara veya gruplara özel, kapalı ya da yüz yüze sınıflar için, “Kurumsal Eğitim Çözümleri” sayfamızı inceleyiniz.

Eğitmen

Süleyman Akay

Kurucu

5.0/5
22 Kurs
2 İnceleme
57 Kursiyer
1970 yılında Konya'da Doğdum. Memur bir babanın çocuğuyum. Babamın memuriyeti sayede Anadolu'da küçük ilçelerde harika insanlarla yaşama fırsatı buldum.Üniversite eğitimim sonrası 8 yıl ticari gemilerde Kaptanlık yaptım. Denizcilik yaptığım yıllarda gezdiğim ülkelerde, değişik kültürleri ve davranışları analiz etme şansına sahip oldum.2002 Yılında Kaptanlık Mesleğimi bıraktım ve öncelikle kendimde gördüğüm birçok eksiklikleri giderebilmek adına kişisel gelişim eğitimleri almaya başladım. NLP ile başlayan serüvenim, sonrasında Koçluk, Hipnoz, Kuantum ile devam etti. Sadece kendi davranışlarımı değiştirmek için başlayan kişisel gelişim yolculuğunu çok sevdim. Kendi davranışlarımda yaptığım değişiklikleri, başkaları da hayatlarına uygulayabilsin diye, Kişisel Gelişimi Meslek olarak seçtim.Teknolojiyi ve gelişmeleri yakından takip etmekteyim. 2011 senesinde, Ülkemizin ilk online eğitim kurumu olan, Kişisel Gelişim Online'yi kurdum. O yıllarda bütün meslektaşlarım, online eğitimlerin mümkün olmadığını, söylediler. Ben olacağına inanıyordum. Video konferans kullanarak, sınıf ortamını, internete taşıdım. Pandemi olmadan 9 yıl önce online eğitim tasarlamak ve vermenin, zorluğunu bir düşünün. Bu zorluklar aynı zamanda da bir güçlendirdi. Binlerce zorluğun üstesinden gelerek, eğitim kalitemizi her seferinde yükselttik. Sadece kendi eğitimlerim değil, kurumumuzdaki tüm eğitmenlerin bu kazanımlar ile eğitimler vermesine destek oluyorum.9 yılda, 20 bin saatin üzerinde online eğitim verdim. Online eğitim benim için, pandemi sürecinde sığındığım bir liman değil, ana işim. Bu alanda, gelişim ve değişim yaratmayan eğitimlerin modasının geçtiğini ve bizim gibi profesyonellerin dokundukları her insana br katkı sağlamaları gerektiğini düşünüyorum. Bu bakış açısıyla, 1 Ocak 2020’de Potansiyelim.com'u kurdum. Yüzlerce eğitmen arkadaşımla, harika eğitimleri, dünyanın dört bir yanına ulaştırmaktan gurur duyuyorum. Aynı zamanda da, Potansiyelim.com ’un Yönetim kurulu Başkanıyım.
Daha fazla gör

Bir Değerlendirme Yazın

Gayrimenkul Koçluğu Temel Seviye Eğitimi

 100 400

75% İndirim
Seviye
Başlangıç
Süre 6 Saat

Eğitim Tarihi:

 • 5-6-7- Kasım Günleri
 • 20:00-21:30 arasında yapılacaktır.
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping