Fonksiyonel Tıp Eliminasyon Diyeti

Kurumsal Teklif Al
Kayıt Ol
Fonksiyonel Tıp Eliminasyon Diyeti

Fonksiyonel Tıp Eliminasyon Diyeti Nedir?

Otoimmün hastalıkların görülme sıklığı son yıllarda giderek artıyor. Her gün farkında olmadan birçok stres faktörüne, çevresel toksinlere maruz kalıyoruz. Bunların bir kısmı yediğiniz besinlerle bedeninize giriyor olabilir. İşte tam da burada hayatımıza Fonksiyonel Tıp dokunuyor.

Şişkinlik, gaz, mide yanması, kabızlık veya ishal, eklem ağrıları, kronik yorgunluk, migren, egzama, kaşıntı gibi birçok sağlık durumu beslenmemizle alakalı olabilir. Eliminasyon diyeti bu gibi sağlık durumlarına fayda sağlamaktadır. Eliminasyon diyeti sürecinde diyetten potansiyel antijenleri çıkartarak sizi rahatsız eden ancak fark edemediğiniz besinleri keşfedebilirsiniz.

Eliminasyon diyeti besin hassasiyeti, intöleransı ve alerjilerini keşfetmek için başvurulan bir yöntemdir. Dokunan ve rahatsızlığa sebep olan besinleri vücuttan bir süre uzak tutmak vücutta genel bir rahatlama durumu sağlayacaktır. Bununla birlikte sızdıran bağırsak tedavisi, var olan kronik hastalığın semptomlarını azaltmak, bağışıklık sistemini rahatlatmak, reseptör tamirini desteklemek gibi katkılar sağlayan gerçek bir detoks sürecidir.

Elimine edilen gıdalar ve diyet süresi kişinin sağlık durumuna göre belirlenir. Bu diyette asıl amaç kilo vermek değil bağırsakları onarmak ve bağışıklık sisteminin cevabını düzenlemektir.

Bu atölye çalışmasında Fonksiyonel Tıp ve Eliminasyon Diyeti üzerine hem bilgi sahibi olacak, hem de kendi bedenimiz ve yaşam tarzımız (tercihlerimiz) arasındaki ilişkiyi masaya yatırarak eksi artılarıyla kişisel bir bakış açısı oluşturacağız.

Atölye Çalışması Yöntemi:

  1. Atölye çalışması, uzaktan canlı sınıf ortamında yapılır
  2. Atölye kalitesini yüksek tutmak için kontenjan 30 kişi ile sınırlıdır.
  3. Çalışmaya, aydınılık ve gürültüsüz bir ortamda, girmeniz önerilir.
  4. Eğitim sonunda Dijital sertifikanız mail ile gönderilir.
  5. Kurumlara ya da gruplara özel, kapalı sınıf açmak için, “Kurumsal Eğitim Çözümleri” sayfamızı inceleyiniz.

 

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin