Eğitim Koçluğu Temel Seviye Eğitimi

Süleyman Akay
1 kişi kaydoldu

Bu kurs hakkında

Eğitim Koçluğu Temel Seviye Eğitimi

Eğitim Koçluğu ya da popüler adıyla Öğrenci Koçluğu eğitimi, öğrencilerin daha başarılı olmaları için yapılan koçluk hizmetlerinin genel adıdır. Aslına bakarsanız, öğrenme, hatırlama ve hayata geçirme süreçlerine yapılan koçluk gibi düşünebiliriz.

Konu her ne kadar eğitim başlığı altında olsa da daha genel açıdan bakmak gerekmektedir. Sebebi her ne olursa olsun, stres yaratan bir etken, öğrenmeyi ve hatırlamayı da zorlaştıracağı için, süreç sadece eğitim ile alakalı olmayabilir.

Bu yüzden eğitim koçluğu eğitiminin eğitimle ile ilgili olan kısımları dışında, davranış, iletişim ve ilişki boyutlarını da kapsaması gerekmektedir.

Bu anlamda, Potansiyelim’in eğitim koçluğu, sadece eğitim konuları dışında, 360 derece bakış açısı ile bakmayı sağlamaktadır. Eğitimin en büyük kazanımlarından biri de, dünyadaki en başarılı stres yönetimi tekniği olan, “Oto hipnoz ile stres yönetimi” tekniğini içermesidir.

Eğitim Yöntemi:

 1. Eğitimlerimizin tamamını canlı sınıf formatında yapıyoruz.
 2. Eğitimlerde Zoom altyapısını kullanıyoruz. Uygulamayı telefonunuza, tabletinize ya da bilgisayarınıza indirerek eğitime girmenizi öneririz. Programı indirmeden de, tarayıcınız ile eğitime katılabilirsiniz.
 3. Eğitimlerimize, Kameranızı ve sesinizi açmak isterseniz, aydınılık ve gürültüsüz bir ortamda, girmenizi öneririz.
 4. Bütün eğitimlerimizde, kaçırdığınız kısımlar için, telafi imkanı sunarız.
 5. Eğitim başlamadan 15 dakika önce toplantı salonu açılacak olup, Platformumuzdaki, “Eğitime gir” butonuna basarak girebileceksiniz. (Mail ile detaylı linkleri ve açıklamaları paylaşacağız.)
 6. Eğitim sonunda sertifikanızı, kontrol panelinizden PDF formatında indirebileceksiniz.
 7. Eğitimimiz kaydedilecek olup, kayıt katılımcıların bir ay boyunca izleyebilecekleri şekilde saklanacaktır. Bir ay sonunda kayıt silinecektir.
 8. Kurumlara veya gruplara özel, kapalı ya da yüz yüze sınıflar için, “Kurumsal Eğitim Çözümleri” sayfamızı inceleyiniz.

Eğitmen

Süleyman Akay

Kurucu

5.0/5
20 Kurs
2 İnceleme
129 Kursiyer
1970 yılında Konya'da Doğdum. Memur bir babanın çocuğuyum. Babamın memuriyeti sayede Anadolu'da küçük ilçelerde harika insanlarla yaşama fırsatı buldum. Üniversite eğitimim sonrası 8 yıl ticari gemilerde Kaptanlık yaptım. Denizcilik yaptığım yıllarda gezdiğim ülkelerde, değişik kültürleri ve davranışları analiz etme şansına sahip oldum. 2002 Yılında Kaptanlık Mesleğimi bıraktım ve öncelikle kendimde gördüğüm birçok eksiklikleri giderebilmek adına kişisel gelişim eğitimleri almaya başladım. NLP ile başlayan serüvenim, sonrasında Koçluk, Hipnoz, Kuantum ile devam etti. Sadece kendi davranışlarımı değiştirmek için başlayan kişisel gelişim yolculuğunu çok sevdim. Kendi davranışlarımda yaptığım değişiklikleri, başkaları da hayatlarına uygulayabilsin diye, Kişisel Gelişimi Meslek olarak seçtim. Teknolojiyi ve gelişmeleri yakından takip etmekteyim. 2011 senesinde, Ülkemizin ilk online eğitim kurumu olan, Kişisel Gelişim Online'yi kurdum. O yıllarda bütün meslektaşlarım, online eğitimlerin mümkün olmadığını, söylediler. Ben olacağına inanıyordum. Video konferans kullanarak, sınıf ortamını, internete taşıdım. Pandemi olmadan 9 yıl önce online eğitim tasarlamak ve vermenin, zorluğunu bir düşünün. Bu zorluklar aynı zamanda da bir güçlendirdi. Binlerce zorluğun üstesinden gelerek, eğitim kalitemizi her seferinde yükselttik. Sadece kendi eğitimlerim değil, kurumumuzdaki tüm eğitmenlerin bu kazanımlar ile eğitimler vermesine destek oluyorum. 9 yılda, 20 bin saatin üzerinde online eğitim verdim. Online eğitim benim için, pandemi sürecinde sığındığım bir liman değil, ana işim. Bu alanda, gelişim ve değişim yaratmayan eğitimlerin modasının geçtiğini ve bizim gibi profesyonellerin dokundukları her insana br katkı sağlamaları gerektiğini düşünüyorum. Bu bakış açısıyla, 1 Ocak 2020’de Potansiyelim.com'u kurdum. Yüzlerce eğitmen arkadaşımla, harika eğitimleri, dünyanın dört bir yanına ulaştırmaktan gurur duyuyorum. Aynı zamanda da, Potansiyelim.com ’un Yönetim kurulu Başkanıyım.
Daha fazla gör

Bir Değerlendirme Yazın

Eğitim Koçluğu Eğitimi

100400

75% İndirim
Seviye
Başlangıç
Süre 6 Saat

Planlanan İlk Program

 • 13 Aralık'ta Başlayacak
 • 3 gün peş peşe
 • 20:00-21:30 arasında yapılacaktır.