Başarılı Yöneticiler Neyi Doğru Yapar?

2 saat 0 Kayıtlı Henüz derecelendirme yok Başlangıç

Profesyonel ve Başarılı Yöneticiler Kimlerdir?,

Neyi Doğru Yaparlar?, Nasıl Yaparlar? ve Neden Farklı Yaparlar?

 

Başarılı ve profesyonel yönetici kendisini kriz dönemlerinde ortaya koyar. Kriz dönemlerinde yeni koşullar ve kurallar geçerlidir. Kriz dönemlerinde ortama bilinmezlik, belirsizlik ve karamsarlık egemendir. Çünkü kriz dönemleri insanların, koşulların değiştirilmesini ve fark yaratılmasını istedikleri dönemlerdir. Kriz dönemlerinde, bilinen çözümler geçerliliğini kaybeder. Bu sebeple; profesyonel yönetici sonucu değiştirmek adına insanları birleştirir, umut ve heyecan yaratır, onlara ilham verir ve ikna eder, çözüm odaklı kalarak onları harekete geçirir, değişim yaratır ve iz bırakır. Çünkü; gerçek bir profesyonel yönetici kendini takip edenlerin davranışlarında, tutumlarında, değer sistemlerinde ve inançlarında değişiklikler yapan kişidir.

Başarılı ve profesyonel yönetici kriz yaratan değil fakat çözen ve önleyen, sistemi koruyan değil fakat geliştiren ve değişim yaratan, bu amaçla da bir işi başlatan, sürdüren ve sonuçlandıran insandır. Profesyonel yönetici ancak böyle davrandığı takdirde sorunlara geleneksel olmayan çözümler bulabilir ve sıradan insanlara olağanüstü sonuçlar üretmeleri için inanç aşılayarak, onları cesaretlendirebilir ve isteklendirebilir.

Şirket içinde her kademedeki çalışanları harekete geçirme, onların iş yapabilme potansiyellerini etkin bir şekilde yönetme, çalışanlara örnek olacak şekilde davranış göstererek onlara enerji verme ve yön gösterme, çalışanları etkileyerek iş sonuçlarının kalitesini arttırma, baskı altında doğru karar verebilme, belirsizliği öngörme ve belirsizliğe karşı yüksek tolerans gösterme, bugünün iş dünyasındaki en önemli ve temel liderlik ve profesyonel yöneticilik becerileridir.

Eğitimde kalite için %100 Canlı Eğitim!

  • Bütün eğitimlerimizi Zoom uygulamasında canlı olarak yapmaktayız.
  • Eğitime Bilgisayar, Tablet ve akıllı telefonlarınızdan rahatça girebilirsiniz.
  • Zoom giriş bilgilerini ve linkini eğitim günü mail ve SMS ile göndereceğiz.
  • Linke tıklayarak kolayca eğitime girebileceksiniz.
  • Eğitim esnasında, ses ve görüntünüzü dilerseniz açabilirsiniz.
  • Eğitim sonunda sertifikanızı kontrol panelinden indirebilirsiniz.
  • Eğitime kaydolmak için sepete eklemeniz ve ödeme adımlarını gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
  • Her türlü soru ve öneriniz için 0850 500 2000 numaralı WhatsApp hattımızdan destek alabilirsiniz.
  • Toplu katılımlarda ya da kurumsal alımlarda bizimle iletişime geçiniz.
1.200

İlhan Ürkmez

0,0Eğitmen Değerlendirmesi
0
Öğrenciler
16
Dersler
0
Yorumlar
Ayrıntıları Görüntüle
Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.