NLP, “Neuro Linguistik Programlama” tanımının kısaltılışı olarak hayatımıza girmiş ve her alanda kullanabileceğimiz bir teknik olarak da hayatımıza dokunmuştur.
NLP, günlük olarak farkında olmadan yaptığımız davranışları bilinçli hale getirmeyi sağlar. Bir başka açıdan bakarsak da, iş, spor, sanat vb. alanlarda çok başarılı olan insanların, davranış kalıplarını, düşünme alışkanlıklarını düşünce ve inançlarını inceleyerek, analiz etmektir.

Neuro, beyin ve sinir sistemimizi kapsar. İnsanın dünyayı algılamasının ve düşüncelerinin kaynağı sinir sistemidir.

Linguistic yaşanılanları dil ile kodlamayı, dilin deneyimini ve gücünü ifade eder.

Programming ise davranış ve düşüncenin kodlanması ve yeniden üretilmesini kapsar.
NLP, zihinsel bir çalışmanın ürünüdür ve kaynağı bilinçaltıdır. Savunduğu mantık “Zihnimizde neleri kurarsak onu yaşarız.” gerçeğidir. Bu nedenle NLP bize der ki “Zihninizde başarı ve yeteneklere odaklanırsanız, onu gerçekleştirirsiniz”.

NLP’ye göre, o başarılı insan yapmışsa sen de yapabilirsin. Dolayısıyla NLP, alanında başarılı insanların davranışlarını, düşüncelerini, alışkanlıklarını analiz ederek modeller. Ve bu modellemeleri yeniden üretmek için kişiyi harekete geçirir.

NLP’yi pek çok alanda kullanabiliriz. Eğitimde öğrenmeyi hızlandırmak, iş dünyasında başarıyı yakalamak, kişisel gelişimde de alışkanlıkların değişimi ve özgüven kazanmak için… Terapi anlamında da NLP kullanılır, özellikle panik atak, depresyon gibi psikolojik rahatsızlıklarda NLP’den destek alınabilir.

Siz de potansiyelinizi keşfetmek ve NLP ile hayal ettiğiniz hedeflere ilerlemek için eğitimlerimizden yararlanabilirsiniz.

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

 

SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.