Nazik sözlerin söylenmesi çabuk ve kolay olabilir ama yankıları gerçekten sonsuzdur. (Rahibe Teresa)

Dünyayı yaşanılır bir yer yapan insanlara dikkat edin; hepsinin nezaketi karakterlerinin baş köşesindedir.

Nezaket, başkalarını rahatsız etmemek değil, asıl başkası için rahatsızlık duymanın adıdır.

Dolayısıyla bir çok şeyin menfaat üzerine kurulu olduğu bir dünyada nezaketli insan olmak zor olduğu kadar kıymetli ve özeldir.

Günlük davranışlarımızda karşı tarafa değer vererek yaptığımız her davranışın mayasında nezaket vardır.  Bu bir şey isterken “lütfen” demek kadar basit, güzel ve hoş olan her şeye karşı “teşekkür ederim” demek kadar da sade ve yalındır aslında. Kişi yeter ki değer versin, nezaket zaten kendiliğinden oluşacaktır.

Dikkat edin; çevrenizde kaba saba ve saygısızca davranan insanların aslında ne kadar mutsuz, huzursuz ve çevrelerinde negatif bir enerji oluşturduğunu fark edeceksiniz.
Hayatta her ne amacınız olursa olsun, ilerlediğiniz yolda karşılaştığınız herhangi bir şeye saygınız, değer verişiniz yoksa gideceğiniz hedefe ulaşsanız da çevrenizde pek kimseyi bulamazsınız. İşte o insanlar gibi olumsuz enerjinizle çevrenizdeki güzelliklerin sizden uzaklaşması kaçınılmaz olur..  Hayat neye, ne kadar, neyi verirseniz gittiğiniz menzilde size onu sunar..

İnandığımız bir gerçek var. Her insan aslında bir mayadır. Çevresindeki eşyadan tutun, canlıları ve insanları kendi enerjisiyle mayalar.
Eğer güzellikleri işlerse çevresinde güzellikten anlayan, kıymet veren ve güzel şeyler kalır.. Aksini söylemeye gerek yoktur herhalde.
Dileriz dünya bir gün nezaket sahibi insanların mutlu ve kıymetinin bilindiği bir dünya olur. Çabamız bunun için.

Sevgiyle kalın …

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

  SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.