Bedenimiz harika bir tasarımdır. Yeni doğan bir bebeğin diyafram kasını tam kapasiteyle kullanması sayesinde sesi neredeyse kulakları çınlatan seviyededir. Ve zamanla, yaşamın içerisinde korku,heyecan, endişe gibi duygular diyafram kasını yanlış kullanmayı doğurur. Bu sebeple zayıflayan bu kas, nefes alış şeklimizi etkiler. Böylece doğru nefesten uzaklaşırız.

Doğru nefes hayatımızda nasıl etkilidir?

Doğru nefesle vücudumuzdaki organlara daha fazla oksijen gider. Böylece hücreler yeterli ve düzenli nefes alabilir. Tersi durumdaysa hem vücudumuzda toksik birikim artar hem de organların çalışma kapasiteleri düşerek bağışıklık sistemimiz zayıflar. Örneğin beyne daha az oksijen gittiğinde kişide negatif düşünceler, dağınık zihin, depresyona yatkınlık gibi durumlar açığa çıkar. Nefesimizi düzelterek öncelikle bu durumların önüne geçmiş oluruz.

“Nefes Koçluğu Nedir?” yazımızda doğru nefesle vücudumuzda neleri düzeltip değiştirebileceğimizden ve hayatımızda ne gibi faydalar sağlayacağından detaylıca bahsetmiştik..

Nefesimizi düzeltmeye nereden başlayabiliriz?

Doğru nefes alabilmenin en önemli noktası, nefesi teknik olarak doğru bir şekilde kavramaktır.

Diyafram kasını kullanabilmeyi öğrenmek, buna bağlı kalarak nefes alma, tutma, verme şeklinde farklı sayı ve sürelerde nefes egzersizi teknikleri mevcuttur.

Bu konuda daha detaylı ve derin bilgi ve teknikleri öğrenmek için “Nefes Teknikleri” seminerimize rezervasyon yaptırabilirsiniz. Zoom üzerinden yapılacak olan seminerin hayatınızda ciddi keşiflerin belki de başlangıç noktası olabileceğine inanıyoruz. Zira bugüne kadar gördük ki bir çok insan için öyle oldu..

Sevgiyle kalın..

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.


Related Posts