Bu yazımızda Nefes Teknikleri öğrenmek için alabileceğiniz Nefes Teknikleri Eğitimi ‘nden bahsedeceğiz.

 

Vücudumuzun tüm hücreleri kan ile beslenir,kanımızın temizliği ve yeterli oksijen içermesi bedenimizin her zerresi için çok önemlidir. Her nefes alış verişimizde kalbimiz kanı tüm hücrelerimize yollar,aynı zamanda beynimize de oksijen aktarımı sağlanır. Nefes bizlerin hem fiziksel hem ruhsal olarak dinç ve sağlıklı olabilmemiz için çok önemli bir role sahiptir. Özellikle de nefes alış-verişimizi özenerek ve doğru tekniklerle yaparsak bedensel ve ruhsal sağlığımız pozitif yönde değişir ve gelişir.

 

Bedenimiz harika bir tasarıma sahiptir.Yenidoğan bir bebeğin diyafram kasını tam kapasiteyle kullanması sayesinde sesi neredeyse kulakları çınlatan seviyededir.Ama zamanla, yaşamın içerisinde korku,heyecan, endişe gibi duygular diyafram kasını yanlış kullanmayı doğurur. Bu sebeple zayıflayan bu kas, nefes alış şeklimizi etkiler. Böylece doğru nefesten uzaklaşırız.Nefes teknikleri hakkında bilgimiz olmadığında ne farkedebilir ki diye düşünebiliriz,fakat kaliteli ve pratik bir eğitimle deneyimleyerek çok daha zinde bir yaşam şansı elde edebiliriz.Doğru nefesle vücudumuzdaki organlara daha fazla oksijen gider. Böylece hücreler yeterli ve düzenli nefes alabilir. Tersi durumdaysa hem vücudumuzda toksik birikim artar hem de organların çalışma kapasiteleri düşerek bağışıklık sistemimiz zayıflar. Örneğin beyne daha az oksijen gittiğinde kişide negatif düşünceler, dağınık zihin, depresyona yatkınlık gibi durumlar açığa çıkar. Nefesimizi düzelterek öncelikle bu durumların önüne geçmiş oluruz.

 

Doğru nefes alabilmenin en önemli noktası, nefesi teknik olarak doğru bir şekilde öğrenmektir.

Diyafram kasını kullanabilmeyi öğrenmek, buna bağlı kalarak nefes alma, tutma, verme aşamalarında farklı sayılarda ve sürelerde nefes egzersizi teknikleri vardır ve bu tekniklerin tümünü “ Nefes Teknikleri Eğitimi ”mizde öğrenebilir ve kendinize ve bedeninize iyilik yapabilir ve daha sağlıklı hale gelebilirsiniz.

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

UZMANLIK  İÇİN İSE AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ 

NEFES KOÇLUĞU EĞİTİMİ

  SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.