Farkındalık, Fırsat, Gelişim, Genel, Kişisel Gelişim, Koçluk, Koçluk eğitimi, Potansiyelim

Koçluk Eğitimi Nedir ve Koçluk Eğitimi Ne işe Yarar?

3 dk okundu

  Bu yazımızda Koçluk Eğitimi Nedir ve Koçluk Eğitimi Ne İşe Yarar sorularının cevaplarını arayacağız.

 

   Koçluk Eğitimi; Koçluk işini yapabilecek uzmanlar yetiştiren bir eğitimdir. Bu eğitim, farklı kurumlar ya da kişiler tarafından, 21 saatten yüzlerce saate kadar farklı eğitim varyasyonları görülmektedir. Uluslararası koçluk federasyonu koçluk ile ilgili standartları belirlerken 60 saatlik bir eğitimin uygun olduğunu söylemiştir. 2013 yılında Resmi Gazetede yayımlanan Koçluk mesleği ile ilgili, standartlarda da 60 saatlik bir eğitimin yeterli olduğu söylenmiştir.

Biz bu kriterleri değerlendirerek 60 saatlik uygulamalı bir eğitimin en uygun eğitim olduğunu kararlaştırdık ve yıllardır bu yönde eğitimler vermekteyiz.

  Eğitim sürecinde, uygulama ve  mentör, öğrenmeniz için çok büyük öneme sahiptir.

10 yılı aşkın süredir kesintisiz verdiğimiz bu eğitimler ile, şimdiye kadar 900 ün üzerinde kişi, meslek sahibi oldu. Katılımcılarımızın tamamından %100 memnuniyet aldığımız bu eğitime katılarak, siz de geleceğiniz için harika bir adım atabilirsiniz.

  

  İyi bir Koç olabilmeniz için, ortalama 60 saatlik bir eğitim almanız, ve bol bol uygulama yapmanız gerekmektedir. Uygulama yapmadan, Koç olmak, Doktorlar dizisini izleyerek, doktorluk yapmak gibi bir durumu ortaya çıkarmaktadır.9 yılı aşkın süredir verdiğimiz eğitimlerdeki tespitlerimiz ile her eğitimi bir öncekinden iyi bir hale getirmekteyiz. İyi bir Koç olabilmeniz için, eğitim zamana yayılmalı, bol bol uygulama yapılmalı, herhangi bir stres içermemeli, rahat olmalı, süre baskısı olmamalı, uygulamalı olmalı ve sizi heyecanlandırmalıdır. Bütün bunlardan da önce size dokunmalıdır. Bu eğitime katılan 800 kişinin %100 memnun kalmasının belki de en büyük sebebi budur.

 

  Koçluk, ulusal ve uluslararası standartlarda, sınırları çizilmiş, tarifi net bir hizmet yönetimidir. Koçluk hizmetinin teorik kısmını, bütün eğitimler vermektedir. Potansiyelim ailesi olarak biz de “Temel Koçluk Eğitimi” içeriğinde, Koçluğun teorik kısmını vermekteyiz.

Profesyonel Koçluk Programı ise, mentör eşliğinde ise sadece uygulama yaparak, öğrenmiş olduğunuz koçlukta ustalaşırsınız. Bu programı, sürücü kurslarının direksiyon dersi gibi düşünebilirsiniz. 10 Yıldır başarılı bir şekilde verdiğimiz bu uygulama programı, alanında ik ve tektir. 10 yıllık geçmişimizde, 1.000 civarında arkadaşımız bu programa katıldı ve her biri de ülkemizin en başarılı koçları arasında yerlerini aldı.

  

  Bütün koçluk eğitimleri size koçluğu öğretir. Bu program, bütün eğitimlerin eksiği olan uygulama kısmını yaptırarak, sizin Koç olmanıza yardımcı olur. Eğitim sonunda koçluk seansı yapacak seviyeye gelemezseniz, bir sonraki eğitimimize ücretsiz katılabilirsiniz.

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Yazılar

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.