Merhaba.
Astrolojinin engin sularında biraz zaman geçirmeye ne dersiniz?
Gelin bu yazımızda astrolojide evler ,o evlerin hayatımızdaki önemi ve sonuçlarından bahsedelim..
Öncelikle söylemeliyiz ki, astrolojide 12 ev bulunmakta ve bu evlerin dizilimi herkes için farklılık göstermektedir. Ev diziliminiz için elbette doğum saatinizi bilmelisiniz .:)
Bu 12 ev doğudan başlayarak (saat yönünün tersi istikamette) batıya doğru dizilmektedir.
Mesela 1. evin daima yükselen burcunuz olduğunu söyleyerek zihninizde daha somut bir şekil çizebiliriz.

Peki nedir bu evler?

Astrolojide evler hayatımızda genel ya da özel diyebileceğimiz her şeyi nasıl ve ne şekilde ortaya koyduğumuzu
anlatır. Bu anlatımda dayandığı temel nokta o evde bulunan gezegen ve burçlara bağlılıktır.
Astrolojide bulunan 12 evin bir kısmında gezegenler bulunur ve bu gezegenler o evle alakalı konuyu nasıl yaşantımızda yansıttığımızı ve o eve ait güçlü yönlerimizi göstermektedir..
Gezegen bulunmayan evlere değinecek olursak, burada evin bulunduğu burca ve yönetici gezegenin konumuna bakılarak değerlendirme yapılabilir.

Sırasıyla evleri özetleyecek olursak zihnimizde daha net bir görüntü oluşacaktır:

Karma Astrolojide biraz da olsa deneyim kazanmak isterseniz, 3 günlük (6 saat) Karma Astrolojiye giriş eğitimimize sadece 100 TL’ye kaydolabilirsiniz. Eğitim içeriğini incelemek ve kaydolmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

1.Ev
Burcu: Koç
Yönetici Gezegen: Mars
Yükselen burcumuz da diyebiliriz. Daha ziyade fiziksel özelliklerimiz, karakterimiz üzerinde etkilidir.
Genel olarak tavrımız, tarzımız, tercihlerimiz, alışkanlıklarımız, dışarıya karşı nasıl göründüğümüz gibi konular bu evin etkisindedir..

2.Ev
Burcu: Boğa
Yönetici gezegen: Venüs
İkinci ev maddi durumumuzu belirlemede etkilidir. Bir şeye sahip olma, maddi başarılar, ticari yetenekler, sahip olduğumuz kazanç gibi nitelikleri bu evle değerlendirebiliriz.

3.Ev
Burcu: İkizler
Yönetici gezegen: Merkür
Bu ev kısaca akıl demektir diyebiliriz. Akıl, aldığımız kararlardaki mantık, zeka, iletişim, kendimizi ifade etme yeteneğimiz vb. gibi mevzularda etkilidir. Ayrıca yakın ilişkileri de bu evle yorumlayabiliriz.

4.Ev
Burcu: Yengeç
Yönetici gezegen: Ay
Hayatımızın mahrem mevzularında bu ev etkilidir. Yaşam koşullarımız, evimiz, ailemiz,yakın çevremiz ve ilişkilerimiz bu evle yorumlanabilir.

5. Ev
Burcu: Aslan
Yönetici gezegen: Güneş
Daha ziyade yaratıcılık, özgünlük ve hayattan aldığımız haz ve mutluluğu bu ev temsil etmektedir. Yaşam enerjimiz, sosyal hayattaki durumumuz ve konumumuz ve duygusal ilişkilerimizde bu eve bakarak durum analizleri yapabiliriz.

6. Ev
Burcu: Başak
Yönetici gezegen: Merkür
İş hayatıyla alakalı olan ev tam olarak bu evdir. İş hayatımızın durumu, başarımız, gündelik işlerimiz vb. bu evle yorumlanabilir.
Bunun yanında bu ev sağlık durumumuzu da etkilemektedir. Bu evin durumu sağlık ve bedensel aktivitelerimizde etkili olmaktadır.

7. Ev
Burcu: Terazi
Yönetici gezegen: Venüs
Astrolojide 7. Ev duygusal ortaklık, eş ve çevreyle olan uyumu temsil etmektedir. Toplumsal ilişkilerdeki tavır ve uyumluluğumuz bu evle yorumlanabilir. Ayrıca evlilik, eşimizin durumu, aramızdaki ilişkinin nasıl olacağı gibi durumlar da bu evle yorumlanabilir.

8. Ev
Burcu: Akrep
Yönetici gezegen: Mars, Plüton
Cinsellik, ölüm, yeniden doğum gibi konuları bu evde inceleyebiliriz. Ölüm ve sonrasında miras ya da ortak malların kazancı veya kaybı gibi durumları bu ev etkilemektedir.

9. Ev
Burcu: Yay
Yönetici gezegen: Jüpiter
Tamamen kültürel, eğitimle alakalı, felsefi ya da dini mevzuları bu evle inceleyebiliriz. Bu evdeki gezegenler yurt dışı bağlantılarını ve yüksek öğrenimdeki başarılarımızı da gösterir.

10. Ev
Burcu: Oğlak
Yönetici gezegen: Satürn
Kariyeriniz, toplumsal prestijiniz ve tanınmanız bu evdeki gezegenin durumuyla incelenebilir. Aynı zamanda hedefleriniz, bu hedefin neresinde olduğunuz, bu hedef için uygunluğunuz gibi konuları da kapsar.

11. Ev
Burcu: Kova
Yönetici gezegeni: Uranüs ve Satürn
Arkadaşlık, dostluk, bir gruba ait olma beceri ve durumunuzu bu ev etkilemektedir. Sosyalleşme ve sosyal aktiviteleriniz de buna dahildir.

12. Ev
Burcu: Balık
Yönetici gezegen: Jüpiter, Neptün
İç dünyamız, duygusal hallerimiz , ruhsal durumumuz, yaratıcı ile olan bağlantımız ve bağlılığımız gibi meditasyon içerikli konular bu evden yönetilmektedir.. Kişi manevi anlamda bu evle aydınlanır, meditasyona yönelir ya da ağırlık verir.

Karma astrolojide evler genel olarak bakıldığında bu içerikleri barındırmakta.. Fakat bu durumsal analizler zaman kavramıyla sürekli değişmekte olduğu için, ilk adım olarak mutlaka doğum haritanızı çıkarmalısınız.

Sevgiyle kalın..

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

 

SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.


Related Posts