Gelişim, Genel, Kişisel Gelişim

Bu Kişisel Gelişim Kitaplarını Mutlaka Okumalısınız

4 dakikalık okuma

Herkesin eğitim, kariyer, mekan fark etmeksizin peşinden koştuğu bir kavram “Kişisel Gelişim”. Bunun yanı sıra da gelişmenin yaşı olmadığını bize her geçen gün kanıtlamaya devam eden bir kavram. Peki son zamanlarda en çok konuşulan kavramlardan biri olan bu “Kişisel Gelişim” nedir?

Kişisel gelişim, bireyin, içinde bulunduğu durumun farkında olarak, kendisini daha iyi bir noktaya taşımasıdır. Farkındalıkla başlayan bu yolculukta kişinin normalin üzerinde çaba sarf etmesi gerekmektedir ki değişim ve gelişim gerçekleşsin. İşte bu farkındalığı ve potansiyelini yaşayacağı doğru amacı bulmada kişisel gelişim kitaplarının rolü paha biçilemez. Bu bağlamda mutlaka okumalısınız” diyeceğimiz kitapları sizler için derledik..

Beynine Format At (M. Barış Muslu)

Bu kitapla yazar “NeuroFormat” yöntemiyle korkuları, stresi, kilo problemini, sigara bağımlılığı gibi sıkıntılı dertleri hayatımızdan çıkarmamızın yollarını göstermektedir.
Kronik ağrıların, yanlış inanışların hayatımızdaki etkileri ve onlardan nasıl kurtulabileceğimize dair etkili çözüm yolları sunan yazar bu kitapta, bilinçaltımızın neye odaklanırsak bize onu yaşattığını gözler önüne sermektedir.

Herşey Seninle Başlar (Mümin Sekman)

Kişisel Gelişim kavramını Türkiye’ye getiren kişi olarak tanıdığımız Mümin Sekman, bu alanda binlerce kişiyi de yetiştirerek çığır açıcı etkinliklere imza atmıştır. Bu kitap da onlardan biri olmasıyla şüphesiz kitaplığınızda özel bir yeri hak etmektedir.

Yazar bu kitapta çaresizliğin öğrenilmiş olduğunu vurgulayarak, bu yöntemle başarının da öğrenilebileceğini savunmaktadır. Yeni bir hayat isteyenlerin, yeni bir akıl edinmek için yanlış bir zaman olmadığı vurgulanır. “Bırak etrafını yaftalamayı, kendin olarak ön plana geç!” der kısaca..

Duygusal Zeka (Daniel Goleman)

Bu kitap psikoloji alanında çığır açacak nitelikte olmasıyla kesinlikle kendiniz için okumakta gecikmemelisiniz. Çünkü okuduğunuzda muhtemelen “NEden daha önce okumadım bunu?” diyerek kendinize yükleneceksiniz. İşte o noktada durmayın ve yürüyün.. Doğru yoldaki bir başlangıç bazen “Neden?” sorusuyla başlar.

Genel olarak kitaptan bahsedecek olursak, savunduğu doğru, duygusal zekanın IQ’dan daha önemli olduğudur. Çünkü duygusal zeka bir çok kavramı içinde barındırarak hayatın kilit noktalarında siz fark etmeseniz de devrede olan zekanızdır. Aile yaşamından mesleki başarılara, sosyal ilişkilerden sağlık durumuna kadar bir çok alanın temelinde duygusal zekanız yer almaktadır. Kişisel gelişim için heyecan verici içeriklerle dolu olan kitabın bir çok yerini altını çizerek okuyacağınıza eminiz.

İyi Hissetmek (David Burns)

Alanında başarılı ve tecrübeli bir psikiyatrist olan David Burns bu kitapta, bireylerib duygularını harekete geçirecek, yaşama ve olup biten her şeye daha olumlu  bakmalarını sağlayacak tekniklerden bahsediyor. Kişisel gelişim yolculuğunuzda mihenk taşı kitaplardan biri olduğunu düşündüğümüz İyi Hissetmek, kaygı, anksiyete,özgüven problemleri, panik atak gibi rahatsızlıkların bir psikiyatristin süzgecinden geçirilerek nasıl olumsuz etkilerinin ortadan kaldırılacağını anlatıyor.. İyi Hissetmek için bu kitaba dokunmanız gerekebilir.

Sevgiyle kalın…

Bugün kendinize bir yatırım yapın yüz yüze eğitimden daha VERİMLİ online eğitimlerimiz ve Potansiyelim ailesi ile tanışın.

Potansiyelim Online Eğitim olarak, Ülkemizin ilk Online Eğitim kurumuyuz. Tam 10 yıldır yüksek kaliteli eğitimler veriyoruz.Eğitmenlerimiz alanlarında en az 5 yıllık tecrübeye sahiptir.Online eğitim sektöründe emsali olmayan uygulama çalışmaları ve etkileşimli dersler ile eğitimleri en iyisinden almak ister misiniz?

Eğitim konu başlıkları, güncel tarih ve ücret için fotoğrafı tıklayınız.

UZMANLIK İÇİN İSE AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ.

HIZLI OKUMA EĞİTMEN EĞİTİMİ

 

SORU VE BİLGİLENDİRME İÇİN WHATSAPP FOTOĞRAFINA TIKLAYINIZ.