Gelişim, Haber, Hikaye, Kişisel Gelişim

Bir Başkadır Benim Memleketimin Ölümleri

4 dakikalık okuma

Havasına, suyuna, taşına, toprağına…

Yukarıdaki şarkıyı sevmeyenimiz yoktur. Bu güzel memleketimiz dışında olmaz denen trajikomik ölüm haberlerini derledik. İşte listemiz.

-Balkona 50 kişinin çıkması sonucu çöken balkonda meydana gelen toplu ölüm. (Dudullu’da bir köyde nişan töreninde)

-TEM’de seyreden araçtaki 5 kişinin radyoda oynak şarkı çalınca aracı sağa çekerek otoyolda göbek atmaya başlaması ve 3’ünün, ayrı ayrı araçların çarpması sonucu ölümü. (Adapazarı Hendek)

-Elektrik direğine yaslanıp ayakkabısındaki taşı çıkarmak için ayağını silkeleyen kişiyi elektrik çarptığını sanan bir başkasının akımdan kurtarmak amacıyla kafasına kürekle vurup öldürmesi. (Rize Tunca köyü)

-Midesine sinek kaçan bir kişinin sineği öldürmek için odaya sıkar gibi ağzına Sheltox isimli ilacı sıkması ve sinekten beter ölümü. (İstanbul Sultanbeyli)

-Mühendisin kontrol için geminin buhar kazanına girdiği sırada bundan habersiz bir gemi personelinin kapağı kapatması ve geminin sefere çıkmasıyla mühendisin ölümü. (Kocaeli)

-Aynı iş yerinde biri gündüz biri gece vardiyasında çalışan baba-oğulun motosikletle eve giderken sert bir virajda karşılaşıp birbirlerine selam vermek isterken çarpışarak ölmeleri. (Konya)

-Nüfus sayımı nedeniyle kendisinden başka kimsenin bulunmadığı yolda sayım görevlisinin bariyerlere çarparak ölümü. (Tem Otoyolu Gebze)

-Karabük Demir-Çelik Fabrikası’nda 600 tonluk pres makinesinin arasından emekleyerek geçen işçinin 2.450 santigratlık fırından sigarasını yakmaya çalışırken can vermesi. (Karabük)

-Tıraş olurken berberin rahatlatır diye boynu aniden sağa sola çevirme hareketi sonucu küt diye boynu kırılan müşterinin koltukta rahmetlik oluşu. (Erzurum)

-Bir vatandaşın yatağındaki tahta kurusunu öldürmek için yaptığı ilaçlamadan sonra uykuya dalınca tahta kurularıyla birlikte zehirlenerek ölmesi. (Bodrum-Yalı Kavak)

-Bir lunaparkta kafadar iki gece bekçisinin uçan sandalyeyi çalıştırıp binmeleri ve durduracak kimse olmayınca inemeyip sabaha kadar kusarak hayatlarını kaybetmeleri. (İstanbul Göztepe)

-Arkadaşlarıyla iddiaya tutuşup kafasıyla mermer bloku kırmaya çalışan medyatik karatecinin mermer yerine kafasını kırarak beyin travması sonucu ölmesi. (İstanbul Esenler)

-Odun kesmek için ağaca çıkan çiftçi, Nasrettin Hoca fıkrasındaki gibi bindiği dalı kesmeye basladı. Fark ettiğinde iş işten geçmişti. Dalla birlikte yere çakıldı, hastanede öldü. (Antalya Çakırlar)

-Ormanda zehirli mantarları ailece yiyerek, ‘Oh ne güzel !’ deyip akşama evde ölü bulunan aile. (Datça)

-Bir arabaya 11 kişi binip viyadüğe uçarak 11 kişinin can vermesi. (İstanbul Molla Gürani Viyadüğü)

-Trafik kazasından yaralı olarak kurtarılıp, hastaneye kaldırılırken ambulansın kaza yapması sonucu ölüm. (Ülkemizin bir çok şehrinde)

-Para çekmek amacıyla girilen bankamatik gişesinde elektrik çarpması sonucu ölüm. (Bozcaada Ziraat Bankası şubesi)

-Amerikan Northwest Havayolları’na ait bir DC-10’un iniş takımı yuvasına gizlenerek Amsterdam’dan New Jersey’e kadar uçan Türk’ün donarak ölümü.

-Çilek toplamaya giden köylülerin, ormandaki avcılar tarafından yaban hayvanı sanılarak vurulması ve iki köylünün ölmesi.

-Kurban bayramında kaçan koçun sahibini boynuzlaması sonucu ölüm. (K.Maraş Çoğulhan Kasabası)

-Yapılan işkence sonucu intihara meyil gösterip ayakkabı bağcığı ile kendini asarak ölmek. (İstanbul Gayrettepe Nezarethanesi)

-Asabi çoban ot yemeyen koyununu tüfeğin dipçiğiyle dövmeye başladı. Tüfek ateş aldı ve çoban öldü. (Bitlis)

-Köpeği ile ava giden acemi avcı, ihtiyaç molası verdi. Tüfeği bacaklarının arasına kıstırıp tuvaletini yapmak istedi. O sırada köpek dizlerine atladı, tetiğe dokundu ve avcı çenesinden giren fişekle öldü. (Tokat)

– Tarlada otlayan iki koyun bir evin önündeki inşaat kumunu dağıttı. Koyun sahibi aile ile kum sahibi aile birbirine girdi. İki aileden beş kişi öldü. (Gaziantep)

– Yeni doğan bebeği seven bir dayı faciaya yol açtı. Bebeği ‘hoppala’ diye havaya fırlattı. Talihsiz bebek tavandaki serinletici pervaneye çarparak öldü. (Antalya)