Blog

Bir Başkadır Benim Memleketimin Ölümleri

Bir Başkadır Benim Memleketimin Ölümleri
Haber Hikaye Kişisel Gelişim Uncategorized

Bir Başkadır Benim Memleketimin Ölümleri

Havasına, suyuna, taşına, toprağına…

Yukarıdaki şarkıyı sevmeyenimiz yoktur. Bu güzel memleketimiz dışında olmaz denen trajikomik ölüm haberlerini derledik. İşte listemiz.

-Balkona 50 kişinin çıkması sonucu çöken balkonda meydana gelen toplu ölüm. (Dudullu’da bir köyde nişan töreninde)

-TEM’de seyreden araçtaki 5 kişinin radyoda oynak şarkı çalınca aracı sağa çekerek otoyolda göbek atmaya başlaması ve 3’ünün, ayrı ayrı araçların çarpması sonucu ölümü. (Adapazarı Hendek)

-Elektrik direğine yaslanıp ayakkabısındaki taşı çıkarmak için ayağını silkeleyen kişiyi elektrik çarptığını sanan bir başkasının akımdan kurtarmak amacıyla kafasına kürekle vurup öldürmesi. (Rize Tunca köyü)

-Midesine sinek kaçan bir kişinin sineği öldürmek için odaya sıkar gibi ağzına Sheltox isimli ilacı sıkması ve sinekten beter ölümü. (İstanbul Sultanbeyli)

-Mühendisin kontrol için geminin buhar kazanına girdiği sırada bundan habersiz bir gemi personelinin kapağı kapatması ve geminin sefere çıkmasıyla mühendisin ölümü. (Kocaeli)

-Aynı iş yerinde biri gündüz biri gece vardiyasında çalışan baba-oğulun motosikletle eve giderken sert bir virajda karşılaşıp birbirlerine selam vermek isterken çarpışarak ölmeleri. (Konya)

-Nüfus sayımı nedeniyle kendisinden başka kimsenin bulunmadığı yolda sayım görevlisinin bariyerlere çarparak ölümü. (Tem Otoyolu Gebze)

-Karabük Demir-Çelik Fabrikası’nda 600 tonluk pres makinesinin arasından emekleyerek geçen işçinin 2.450 santigratlık fırından sigarasını yakmaya çalışırken can vermesi. (Karabük)

-Tıraş olurken berberin rahatlatır diye boynu aniden sağa sola çevirme hareketi sonucu küt diye boynu kırılan müşterinin koltukta rahmetlik oluşu. (Erzurum)

-Bir vatandaşın yatağındaki tahta kurusunu öldürmek için yaptığı ilaçlamadan sonra uykuya dalınca tahta kurularıyla birlikte zehirlenerek ölmesi. (Bodrum-Yalı Kavak)

-Bir lunaparkta kafadar iki gece bekçisinin uçan sandalyeyi çalıştırıp binmeleri ve durduracak kimse olmayınca inemeyip sabaha kadar kusarak hayatlarını kaybetmeleri. (İstanbul Göztepe)

-Arkadaşlarıyla iddiaya tutuşup kafasıyla mermer bloku kırmaya çalışan medyatik karatecinin mermer yerine kafasını kırarak beyin travması sonucu ölmesi. (İstanbul Esenler)

-Odun kesmek için ağaca çıkan çiftçi, Nasrettin Hoca fıkrasındaki gibi bindiği dalı kesmeye basladı. Fark ettiğinde iş işten geçmişti. Dalla birlikte yere çakıldı, hastanede öldü. (Antalya Çakırlar)

-Ormanda zehirli mantarları ailece yiyerek, ‘Oh ne güzel !’ deyip akşama evde ölü bulunan aile. (Datça)

-Bir arabaya 11 kişi binip viyadüğe uçarak 11 kişinin can vermesi. (İstanbul Molla Gürani Viyadüğü)

-Trafik kazasından yaralı olarak kurtarılıp, hastaneye kaldırılırken ambulansın kaza yapması sonucu ölüm. (Ülkemizin bir çok şehrinde)

-Para çekmek amacıyla girilen bankamatik gişesinde elektrik çarpması sonucu ölüm. (Bozcaada Ziraat Bankası şubesi)

-Amerikan Northwest Havayolları’na ait bir DC-10’un iniş takımı yuvasına gizlenerek Amsterdam’dan New Jersey’e kadar uçan Türk’ün donarak ölümü.

-Çilek toplamaya giden köylülerin, ormandaki avcılar tarafından yaban hayvanı sanılarak vurulması ve iki köylünün ölmesi.

-Kurban bayramında kaçan koçun sahibini boynuzlaması sonucu ölüm. (K.Maraş Çoğulhan Kasabası)

-Yapılan işkence sonucu intihara meyil gösterip ayakkabı bağcığı ile kendini asarak ölmek. (İstanbul Gayrettepe Nezarethanesi)

-Asabi çoban ot yemeyen koyununu tüfeğin dipçiğiyle dövmeye başladı. Tüfek ateş aldı ve çoban öldü. (Bitlis)

-Köpeği ile ava giden acemi avcı, ihtiyaç molası verdi. Tüfeği bacaklarının arasına kıstırıp tuvaletini yapmak istedi. O sırada köpek dizlerine atladı, tetiğe dokundu ve avcı çenesinden giren fişekle öldü. (Tokat)

– Tarlada otlayan iki koyun bir evin önündeki inşaat kumunu dağıttı. Koyun sahibi aile ile kum sahibi aile birbirine girdi. İki aileden beş kişi öldü. (Gaziantep)

– Yeni doğan bebeği seven bir dayı faciaya yol açtı. Bebeği ‘hoppala’ diye havaya fırlattı. Talihsiz bebek tavandaki serinletici pervaneye çarparak öldü. (Antalya)