Bilinç altı bütün yaşanılanları sürekli kayıtlayan, kayıtlarını sınıflandırarak vakti geldiğini düşündüğünde hayata aktaran bir mekanizmaya sahip.
Kayıt esnasında her hangi bir ayrım ya da eleme yapmaksızın, bütün gördüğü, duyduğu her şeyi kayıt altına alır. Bunu yaparken de onun içine duyguları da yerleştirmeyi unutmaz tabi ki. Duygular bilinç altının can damarı gibidir. Olmazsa olmazıdır.
Dolayısıyla, henüz bir embriyo iken başlayan bu kayıt işlemi, anne karnındayken anne babanın ilişkisinden ve iletişiminden tutun, dünyaya geldiği andan itibaren duygulara odaklı olarak her şeyi kaydeder.
Bilinç altının bu ayrım yapmaksızın yaptığı kayıtlar arasında olumlu, olumsuz kodlamalar içinden olumsuz olanları dönüştürme işlemi bilinçaltı temizliğidir.

Aslında temizlik denilince bir arınmışlık hissi oluştuğu için o şekilde denilmekte. Yani bilinç altında bir silme işlemi gerçekleşmiyor. Böyle bir şey olması mümkün değil. Bunun için hafızanızı silmeniz gerekmekte.
Yani bilinç altı temizliğinde yapılan, olumsuz duygularınıza yüklediğiniz anlamları yeniden progtramlayarak dönüştürmeniz..
Mesela korku enerjisini sevgiye dönüştürmek..
Böylece bilinçaltındaki herhangi bir kayıttan kaynaklanan “otomatik tepkiler, hisler, ve olumsuz davranış modellerinin” değişmesi..

Biraz daha derine inecek olursak, hepimizin çekirdek inançları vardır. Doğduğumuz andan itibaren ailemiz ve çevremizin bilinç altımızda oluşturduğu düşünce kalıpları… Her çekirdek inancın kökenine indiğinizde buna neden olan olayı tespit edebilirsiniz. Bu olayın sizde oluşturduğu blokaj veya tıkanmaları ancak onu tespit ettiğinizde yok etme şansınız vardır. Yani ilk olarak nerede bu düşünceyi kabul ettiğinizi bulduğunuzda zor olan kısmı halloluyor. Geriye kalan tek şey kabul etmek.. Böylece bu, enerjiyi serbest bırakıyor.

Bilinç altı temizliği her yönden daha kaliteli bir hayat yaşamanız için en temeldeki gereklilikleri yerine getirir. Bu aşamadan sonra daha iyi bir yaşam kalitesine kavuşacağınıza şüphe yoktur. Fakat bunun seviyesi ve niteliği sizin niyetiniz, hedefiniz, yetenek ve kararlılığınızla alakalı olarak değişim gösterir.

Bu bağlamda bilinç altı ile alakalı farklı eğitim veya destek programlarını inceleyerek dönüşüm için ilk adımı atabilirsiniz.

Sevgiyle kalın..


İlgili Yazılar

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.